Dyrektywa UE w sprawie efektywności energetycznej (EED)

Dyrektywa UE w sprawie efektywności energetycznej (EED) Dyrektywa UE w sprawie efektywności energetycznej (EED)

Nowe regulacje prawne

Dyrektywa UE w sprawie efektywności energetycznej (EED) ma na celu zmniejszenie zużycia energii, aby pomóc w kształtowaniu bardziej ekologicznej przyszłości. Aby to osiągnąć, wprowadza dwa główne obowiązki: urządzenia pomiarowe muszą umożliwiać zdalny odczyt, a konsumenci muszą mieć wgląd w swoje zużycie energii w ciągu roku. Cel tych środków? Zwiększenie świadomości konsumentów na temat ich nawyków konsumpcyjnych i motywowanie ich do energooszczędnych zachowań.

Potrzeba zredukowania zużycia konsumpcyjnego wody

W całej UE ogrzewanie i chłodzenie w budynkach jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do emisji dwutlenku węgla, odpowiadając za połowę całej zużywanej energii. Ponadto samo ogrzewanie i ciepła woda odpowiadają za 79% całkowitego końcowego zużycia energii w gospodarstwach domowych w UE. Dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej jest zatem postrzegana jako kluczowy element pomagający osiągnąć ogólny cel UE polegający na zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych netto o co najmniej 55% do 2030 r. i osiągnięciu neutralności klimatycznej do 2050 r.Zmieniona wersja dyrektywy weszła w życie pod koniec 2018 r. Jej regulacje mają przyczynić się do 32,5% redukcji zużycia energii w UE do 2030 r. w stosunku do prognoz zużycia z 2007 r.

Jak to wpływa na firmy, przedsiębiorstwa i spółdzielnie? Oznacza to, że ich urządzenia pomiarowe do ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody muszą być zgodne z dyrektywą EED. Docelowo wszystkie urządzenia pomiarowe w ich sieci muszą być możliwe do zdalnego odczytu do 2027 roku.

Jesteśmy partnerem we wprowadzaniu rozwiązań zgodnych z dyrektywą EED

Diehl Metering dostarcza przedsiębiorstwom i spółdzielniom pełną gamę inteligentnych rozwiązań pomiarowych, które nie tylko zapewniają zgodność z wymogami EED, ale również stwarzają nowe możliwości zwiększania wydajności i zrównoważonego rozwoju.

Aby spełnić wymagania dotyczące zdalnych odczytów, nasi klienci mogą wybrać rozwiązanie typu Walk-by/Drive-by, które umożliwia korzystanie z przenośnego odbiornika do odczytywania liczników spacerując lub przejeżdżając obok domów konsumentów. Alternatywnie możesz zdecydować się na rozwiązanie sieci stacjonarnej, które wykorzystuje stacjonarny odbiornik do zbierania i automatycznego przesyłania danych urządzenia. Pozwala to na wyraźne przeglądanie różnych danych z liczników w naszym oprogramowaniu do zarządzania danymi liczników IZAR i generowanie rachunków poprzez eksportowanie odczytów do oprogramowania rozliczeniowego.

Dzięki naszej aplikacji na smartfony IZAR@HOME możesz spełnić wymóg regularnego dostarczania informacji o zużyciu poszczególnym gospodarstwom domowym przez cały rok.

Dzięki temu łatwemu w użyciu narzędziu konsumenci mogą śledzić swoje zużycie w ciągu roku i porównywać swoje miesięczne dane z grupami porównawczymi w celu przeprowadzenia analizy porównawczej. To motywacja, której potrzebują, aby zmienić swoje nawyki konsumpcyjne i pomóc oszczędzać cenne zasoby naturalne.

Oprócz zapewnienia zgodności z dyrektywą EED, nasze inteligentne rozwiązania pomiarowe umożliwiają uzyskanie pełniejszego obrazu sieci i identyfikację anomalii, takich jak wycieki, wadliwe urządzenia lub nieefektywna dystrybucja ogrzewania/chłodzenia. W ten sposób możesz jeszcze bardziej zwiększyć ogólną wydajność energetyczną, przyczyniając się do bardziej zrównoważonej przyszłości.

You are currently using an outdated Internet browser, which is no longer supported for technical reasons. To use the Diehl website right, please use a modern browser in the latest version, such as Edge, Chrome, Firefox or Safari.

Consent

We would like to use Google Analytics to optimise the design of our website. Through this, Google collects data which is aggregated and made available to us as a statistical overview. By clicking "Agree", you consent to tracking by Google Analytics. This consent is voluntary and can be revoked at any time. If you click "Decline", no tracking will take place. For more information, please see our privacy policy.