Mobilne czytanie Mobilne czytanie

Przeprowadzaj zdalny odczyt urządzeniem przenośnym (walk-by) lub odczyt jeżdżony (drive-by) z prędkością do 50 km/h. Diehl Metering oferuje też rozwiązanie do pasywnego odczytu jeżdżonego — na przykład pojazdy do zbiórki odpadów można z łatwością wyposażyć w odbiorniki radiowe do mobilnego odczytu liczników wyposażonych w nadajniki. Możesz zbierać dane z liczników zużycia przy minimalnych nakładach, wystawiać rachunki za faktyczne zużycie mediów na dany dzień i zautomatyzować żmudne rutynowe czynności. Twoi klienci nie muszą już sami odczytywać swoich liczników, ani być w domu w dniu odczytu. Pierwszy krok do pełnej automatyzacji odczytu liczników: Rozwiązania mobilne Diehl Metering stanowią niedrogi punkt startowy na drodze do inteligentnego pomiaru. Możesz wykonać kolejny krok i w każdej chwili zdecydować się na przejście na całkowicie zautomatyzowaną sieć stacjonarną, z wykorzystaniem istniejącej bazy liczników, nawet bez potrzeby ich konfigurowania.

Dzięki zastosowaniu rozwiązania Diehl Metering do zdalnego odczytu urządzeniem przenośnym/ odczytu obwoźnego możesz odczytać wszystkie liczniki wody, energii cieplnej, gazu i energii elektrycznej po prostu przejeżdżając (lub przechodząc) w pobliżu. Oprogramowanie IZAR@MOBILE 2 sprawia, że odczyt mobilny jest prosty i intuicyjny. Proste podłączenie do odbiornika radiowego przekształca IZAR TABLET (lub dowolny inny tablet) w wydajne narzędzie do odczytu liczników.

Zoptymalizuj swoje procesy

IZAR@MOBILE 2 może działać całkowicie niezależnie, jako niedrogi model startowy. Jednakże, w połączeniu z naszym Portalem IZAR PLUS lub oprogramowaniem IZAR@NET 2 od Diehl Metering, zyskujesz znaczną wartość dodaną: profile konfiguracyjne i trasy można centralnie planować, zarządzać nimi i wysyłać na różne urządzenia mobilne. Jednym wciśnięciem przycisku, za pomocą centralnego oprogramowania do zarządzania danymi, można zaszyfrować wszystkie dane i zsynchronizować je z urządzeniami do odczytu mobilnego.

 • Case Study

  Case Study Case Study

  Berlin - Drive-By

  Berliner Wasserbetriebe jest największym w Niemczech przedsiębiorstwem komunalnym zajmującym się zaopatrzeniem w wodę i odprowadzaniem ścieków. Firma Diehl Metering otrzymała zlecenie od Berliner Wasserbetriebe na wdrożenie obszernego rozwiązania drive-by, umożliwiającego rejestrację dokładnych wartości zużycia czasu odczytu i znacznie usprawniającego proces.

  Przeczytaj historię
 • Case Study

  Case Study Case Study

  Belfort - Passive Drive-By

  Władze regionalne Grand Belfort (Francja) planują poprawę usług dla konsumentów, między innymi poprzez uproszczenie procedury odczytu wodomierzy. W regionie zainstalowano innowacyjne rozwiązanie drive-by w celu usprawnienia procesów zarządzania danymi i fakturowania - przy użyciu pojazdów zbierających śmieci do automatycznego odczytu liczników.

  Przeczytaj historię