Historia

HistoriaHistoria

1862: Początki

We Wrocławiu powstaje firma NeptunWe Wrocławiu powstaje firma Neptun

We Wrocławiu powstaje firma Neptun

Diehl Metering może śmiało nawiązywać do długiej historii sięgającej początków rewolucji przemysłowej: w 1862 roku we Wrocławiu powstaje firma Neptun produkująca armaturę do instalacji wodnych i gazowych — to tutaj powstał i trafił do produkcji w 1895 roku pierwszy na świecie produkowany masowo wodomierz Woltman.

Firma Neptun zmienia nazwę na HydrometerFirma Neptun zmienia nazwę na Hydrometer

Firma Neptun zmienia nazwę na Hydrometer

W 1912 roku firma zmienia nazwę na Hydrometer Breslauer Wassermesserfabrik. Po dziś dzień branżowi eksperci uważają tę markę za gwaranta wysokiej jakości pomiaru i odczytu.

Z Wrocławia do AnsbachZ Wrocławia do Ansbach

Z Wrocławia do Ansbach

W 1951 roku firma podejmuje kluczową decyzję: nową siedzibą Hydrometer staje się Ansbach w Środkowej Frankonii. Relokacja zapewnia firmie Hydrometer nową przestrzeń, możliwości technologiczne i perspektywy na przyszłość pozwalające stać się firmą o światowej renomie. Zakład o powierzchni trzech hektarów nadal zatrudnia około 480 osób w działach rozwoju, produkcji i sprzedaży.

1970: Początek udanej dekady

1 000 000 wodomierzy1 000 000 wodomierzy

1 000 000 wodomierzy

W 1970 roku linię produkcyjną w Ansbach opuścił milionowy wodomierz wyznaczając początek udanej dekady. Ciągły wzrost liczby zamówień wymusza konieczność rozbudowy zakładu.

1989: Przepływomierz kamieniem milowym

Nowy standard technologicznyNowy standard technologiczny

Nowy standard technologiczny

Innowacja opracowana wewnątrz firmy wyznacza nowy standard technologiczny na lata: Hydrometer otrzymuje akredytację PTB na elektroniczny przepływomierz. Ponadto zakład w Bawarii świętuje czteromilionowy wyprodukowany wodomierz.

1991: Powstaje Hydrometer Group

Apolda staje się siedzibą nowego zakładuApolda staje się siedzibą nowego zakładu

Apolda staje się siedzibą nowego zakładu

Po zjednoczeniu Niemiec w 1991 roku Hydrometer GmbH otwiera zakład produkcyjny w Apolda wytwarzający na masową skalę domowe wodomierze wysokiej jakości, na które stale rośnie zapotrzebowanie. W tym samym roku, w Apolda uzyskuje certyfikat ośrodek badawczy testujący domowe i zbiorcze wodomierze.

Inkorporacja francuskiego Sappel i polskiego MirometruInkorporacja francuskiego Sappel i polskiego Mirometru

Inkorporacja francuskiego Sappel i polskiego Mirometru

W 1998 roku dochodzi do strategicznej ekspansji Hydrometer Group: przejęcia renomowanej francuskiej firmy Sappel wraz z polską filią Mirometr. Diehl Metering S.A.S., wcześniej Sappel, opracowuje i produkuje wodomierze i systemy odczytu radiowego.

Inkorporacja austriackiego EWTInkorporacja austriackiego EWT

Inkorporacja austriackiego EWT

Trwa strategiczna ekspansja: w 2001 roku zostaje przejęta austriacka firma ELIN Wasserwerkstechnik GmbH oraz węgierski producent wodomierzy MOM. Wiedeński lider rynku technologii wodomierzy, EWT, jest pionierem sektora odczytu radiowego. Firma MOM, zlokalizowany w Mátészalka ekspert z dziedziny technologii pomiarowych, od dziesięcioleci jest liderem węgierskiego rynku i dysponuje strategicznie kluczową pozycją na rynkach Europy Wschodniej.

W Brazylii powstaje SAPPEL do BrasilW Brazylii powstaje SAPPEL do Brasil

W Brazylii powstaje SAPPEL do Brasil

Pierwszy zakład w Ameryce Południowej powstaje w 2002 roku: SAPPEL do Brasil z siedzibą w portowym mieście Recife odpowiada za produkcję i sprzedaż innowacyjnych technologii pomiarowych na południowoamerykańskich rynkach — przez co ma znaczenie strategiczne.

Hydrometer Metering w chińskim JinanHydrometer Metering w chińskim Jinan

Hydrometer Metering w chińskim Jinan

W 2004 roku powstaje Hydrometer (Shandong) Metering w Jinan w celu koordynacji wszystkich działań na rozwijającym się chińskim rynku. Założenie firmy znanej obecnie jako Diehl Metering (Jinan) Co. Ltd. w 2007 roku gwarantuje produkcję i sprzedaż zgodną z europejskimi i chińskimi normami — oraz posiadanie własnego zakładu produkującego ultradźwiękowe mierniki ciepła.

Diehl Middle East w Dubaju w ZEADiehl Middle East w Dubaju w ZEA

Diehl Middle East w Dubaju w ZEA

W 2006 roku powstaje w Dubaju filia Diehl Middle East, mająca rozszerzać obecność firmy na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Przedsiębiorstwo znane obecnie jako Diehl Metering FZE dostarcza technologie pomiarowe i usługi dla branży wodociągowej, elektroenergetycznej i gazownictwa w tym regionie o trudnych warunkach środowiskowych.

2006: 100 lat zakładu we Francji

100 lat francuskiego zakładu100 lat francuskiego zakładu

100 lat francuskiego zakładu

Sappel, obecnie Diehl Metering S.A.S. obchodzi 100 lat istnienia w 2006 roku: założona w roku 1906 jako „Paris Ignicole” firma została wykupiona przez szwajcarskie przedsiębiorstwo SIGNUM AG w 1936 roku i przemianowana na "Sappel". Ta francuska firma z siedzibą w Saint-Louis, wytwarzająca produkty do pomiaru przepływu wody, energii cieplnej i gazu została przejęta przez Hydrometer Group w 1998 roku.

2010: Diehl Metering staje się oddziałem korporacji

Diehl Metering staje się oddziałem Diehl GroupDiehl Metering staje się oddziałem Diehl Group

Diehl Metering staje się oddziałem Diehl Group

Rok 2010 jest bardzo ważny w historii firmy: Diehl Metering staje się oficjalnym oddziałem korporacyjnym Diehl Group obok istniejących oddziałów: Metal, Controls, Defence i Aerosystems. Założona jako odlewnia w Norymberdze w 1902 roku, rodzinna firma Diehl obecnie zatrudnia około 16 300 pracowników i generuje roczny obrót rzędu 3 miliardów euro.

Diehl Gas MeteringDiehl Gas Metering

Diehl Gas Metering

Dzięki założeniu Diehl Gas Metering w 2010 roku oddział korporacyjny ma teraz własny ośrodek rozwoju technologii pomiaru przepływu gazu w Ansbach w Środkowej Frankonii. Diehl Gas Metering GmbH opracowuje i produkuje gazomierze w ramach Diehl Metering Group, na przykład linię produktów AERIUS, opartą na pomiarze przepływu mikrotermicznego.

Diehl Metering DaniaDiehl Metering Dania

Diehl Metering Dania

Duński oddział sprzedaży, Diehl Metering ApS, powstał w roku 2011. Było to zwieńczenie długiej i intensywnej współpracy z Hydrometer GmbH. Pracownicy Diehl Metering ApS dbają o rosnące zapotrzebowanie duńskiego rynku na innowacyjne technologie ultradźwiękowe i inżynierię systemów.

2012: 150 lat zakładu w Niemczech

150 lat niemieckiego zakładu150 lat niemieckiego zakładu

150 lat niemieckiego zakładu

W 2012 roku Hydrometer Group obchodzi 150. rocznicę istnienia — początki firmy sięgają pierwszych lat rewolucji przemysłowej. Firma powstaje we Wrocławiu w 1862 roku, a pierwszy na świecie wodomierz Woltman zostaje wyprodukowany w roku 1895. W 1912 roku firma zmienia nazwę na Hydrometer Breslauer Wassermesserfabrik. Od 1951 roku Hydrometer Group — obecnie Diehl Metering — ma siedzibę w Ansbach.

Powstaje Diehl Metering AngliaPowstaje Diehl Metering Anglia

Powstaje Diehl Metering Anglia

W 2013 roku powstaje brytyjskie biuro sprzedaży, Diehl Metering Ltd., w angielskim Manchesterze, aby zadbać o spełnianie szczególnych wymagań technologicznych brytyjskich klientów. Diehl Metering Ltd. dostarcza innowacyjne rozwiązania pomiarowe, dostosowuje je do warunków lokalnych oraz zapewnia usługi i wsparcie techniczne.

2015: Ekspansja na nowych rynkach

Diehl Metering jako silna markaDiehl Metering jako silna marka

Diehl Metering jako silna marka

Na przełomie lat 2014/15 dochodzi do fuzji mającej utworzyć silną międzynarodową markę Diehl Metering. Od 2010 roku Diehl Metering jest oficjalnym oddziałem korporacyjnym Diehl Group obok istniejących oddziałów: Metal, Controls, Defence i Aerosystems. Diehl Metering jest synonimem wysokiej jakości, innowacyjnych rozwiązań oraz ekonomicznego i ekologicznego korzystania z zasobów naturalnych i energii.

Powstaje Diehl Metering SingapurPowstaje Diehl Metering Singapur

Powstaje Diehl Metering Singapur

W 2015 roku zostaje otwarta filia w Singapurze: Diehl Metering Pte. Ltd. zajmuje się obsługą rynków Południowo-Wschodniej Azji. Spektakularny budynek CapitaGreen w centrum Singapuru okazał się świetnym miejscem na siedzibę oddziału, gdyż ten inteligentny i przyjazny dla środowiska kompleks doskonale odzwierciedla filozofię Diehl Metering. Korzystne położenie geograficzne Singapuru umożliwia Diehl Metering Pte. Ltd. dostarczanie wsparcia lokalnym klientom i coraz lepsze poznawanie wymogów danego regionu.

2016: 20 lat IZAR RADIO

20 lat doświadczeń w dziedzinie systemów radiowych20 lat doświadczeń w dziedzinie systemów radiowych

20 lat doświadczeń w dziedzinie systemów radiowych

System komunikacji radiowej IZAR obchodzi 20. rocznicę istnienia w 2016 roku. 1996–2016. Opracowanie naszej własnej technologii radiowej przed dwudziestu laty przez ówczesny Hydrometer GmbH stworzyło zupełnie nowy rynek. Obecnie IZAR RADIO stanowi podstawowy komponent wszystkich rozwiązań systemowych od Diehl Metering. Od inteligentnych wodomierzy, gazomierzy oraz liczników energii cieplnej i elektrycznej poprzez oprogramowanie i produkty systemowe aż po usługi energetyczne, nasza nieustannie rozwijana technologia radiowa IZAR stanowi nieodzowny element portfela usług Diehl Metering.

Powstaje Diehl Metering SzwecjaPowstaje Diehl Metering Szwecja

Powstaje Diehl Metering Szwecja

W 2016 roku Diehl Metering otworzył nowe biuro sprzedaży w Szwecji z myślą o zdobywaniu kolejnych atrakcyjnych rynków. Dzięki intensywnej współpracy ze skandynawskimi partnerami i klientami za pośrednictwem duńskiego działu sprzedaży Diehl Metering ApS, założonego w 2011 roku, Diehl Metering doskonale zna wymagania tego regionu.

Założenie biura sprzedaży w Hiszpanii Założenie biura sprzedaży w Hiszpanii

Założenie biura sprzedaży w Hiszpanii

Od pierwszego roku 2016 hiszpańskie biuro w Madrycie stało się samodzielnym podmiotem Diehl Metering: Diehl Metering S.L. Diehl Metering/Spain odpowiada głównie za rynki hiszpańskie i portugalskie.

Powstaje biuro sprzedaży w USAPowstaje biuro sprzedaży w USA

Powstaje biuro sprzedaży w USA

Biuro sprzedaży w Naperville w USA powstało w 2017 roku z myślą o rozszerzeniu obecności firmy na tym szybko rozwijającym się rynku. W Ameryce Północnej pojawia się coraz więcej sieci inteligentnych, więc przedstawicielstwo handlowe, Diehl Metering LLC, oferuje klientom kompletny łańcuch procesu budowy sieci od jednego dostawcy, począwszy od instalacji liczników aż po zarządzanie danymi.