Historia

Jako jeden z najważniejszych graczy na rynku, Diehl Metering jest synonimem innowacyjnych technologii i inteligentnego pomiaru. To my definiujemy historię technologii pomiarowych. I to już od 1862 roku. Specjalnie dla Państwa przedstawiamy w skrócie 150...

Historia Historia

1862: Początki

Założenie firmy Neptun we Wrocławiu Założenie firmy Neptun we Wrocławiu

Założenie firmy Neptun we Wrocławiu

Diehl Metering może pochwalić się długą historią, która sięga wczesnych lat industrializacji. W 1862 roku we Wrocławiu (dzisiejsza Polska) zostaje założona firma Neptun jako odlewnia produkująca armaturę do instalacji wodnych i gazowych. To tutaj w 1895 roku zostaje opracowany i wyprodukowany pierwszy na świecie wodomierz objętościowy Woltman.

Neptun zmienia nazwę na Hydrometr Neptun zmienia nazwę na Hydrometr

Neptun zmienia nazwę na Hydrometr

W 1912 roku firma zmienia nazwę na Hydrometer Breslauer Wassermesserfabrik. Do dziś specjaliści z branży pamiętają tę nazwę jako gwarancję wysokiej jakości techniki pomiarowej i odczytowej.  

Z Wrocławia do Ansbach Z Wrocławia do Ansbach

Z Wrocławia do Ansbach

W 1951 roku firma robi znaczący krok: Bawarskie miasto Ansbach w Niemczech staje się nową siedzibą firmy Hydrometer. Przeniesienie siedziby zapewnia firmie Hydrometer przestrzeń, możliwości technologiczne i strategiczne z perspektywy rozwoju w kierunku międzynarodowego przedsiębiorstwa. Aktualnie w zakładzie tym rozmieszczonym na powierzchni trzech hektarów pracuje około 480 pracowników działu rozwoju, produkcji i sprzedaży.

1970: Początek pełnej sukcesów historii

1 milion wodomierzy 1 milion wodomierzy

1 milion wodomierzy

W 1970 roku z taśmy produkcyjnej w Ansbach zjeżdża milionowy wodomierz, zwiastując początek pomyślnej dekady. Wraz z ciągłym wzrostem zamówień następuje rozbudowa zakładu produkcyjnego.

1989: Przepływomierz wyznacza kamień milowy w rozwoju firmy

Nowy standard technologiczny Nowy standard technologiczny

Nowy standard technologiczny

Samodzielnie opracowana innowacja wyznacza nowy standard technologiczny na nadchodzące lata, a to za sprawą otrzymania przez Hydrometer akredytacji PTB (dla przepływomierza elektronicznego). W Ansbach linię produkcyjną opuszcza 4.000.000 wodomierz.

1991: Powstaje grupa hydrometer

Otwarcie zakładu produkcyjnego w Apolda Otwarcie zakładu produkcyjnego w Apolda

Otwarcie zakładu produkcyjnego w Apolda

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokiej jakości produkty, w 1991 roku Hydrometer GmbH uruchamia zakład produkcyjny w Apoldzie do masowej produkcji wodomierzy domowych. W tym samym roku w Apoldzie zostaje certyfikowane laboratorium badawcze dla wodomierzy objętościowych i domowych. 

Narodziny technologii ultradźwiękowej Narodziny technologii ultradźwiękowej

Narodziny technologii ultradźwiękowej

W 1991 roku Hydrometer rozpoczyna rozwój pierwszej generacji precyzyjnej technologii ultradźwiękowej. 

Zdalne odczyty zapoczątkowane przez radio IZAR Zdalne odczyty zapoczątkowane przez radio IZAR

Zdalne odczyty zapoczątkowane przez radio IZAR

Technologia radiowa IZAR została po raz pierwszy opracowana w 1996 roku przez firmę Sappel we współpracy z Hydrometer. Pomogła ona zrewolucjonizować branżę poprzez umożliwienie precyzyjnego zdalnego odczytu liczników drogą radiową. Technologia ta ewoluowała i stała się prekursorem Internetu Rzeczy, umożliwiając przesyłanie wielu danych o wydajności sieci i tworząc podwaliny pod dzisiejsze inteligentne rozwiązania pomiarowe.

Połączenie firm Sappel (Francja) i Mirometr (Polska) Połączenie firm Sappel (Francja) i Mirometr (Polska)

Połączenie firm Sappel (Francja) i Mirometr (Polska)

W 1998 roku następuje strategiczna ekspansja Grupy Hydrometr: przejęcie francuskiej firmy Sappel i polskiej spółki Mirometr. Sappel specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wodomierzy oraz radiowych systemów odczytu.

Wprowadzenie na rynek pierwszego wodomierza ultradźwiękowego Wprowadzenie na rynek pierwszego wodomierza ultradźwiękowego

Wprowadzenie na rynek pierwszego wodomierza ultradźwiękowego

W 1998 roku, Hydrometer wprowadza na rynek swój pierwszy licznik ultradźwiękowy, przepływomierz o nazwie SHARKY. Dedykowany na rynek ciepłomierzy, oferuje większą dokładność, długą żywotność i lepszą odporność na niską jakość wody.

Przejęcie EWT (Austria) Przejęcie EWT (Austria)

Przejęcie EWT (Austria)

Strategiczna ekspansja jest kontynuowana w 2001 roku przez przyłączenie austriackiej firmy ELIN Wasserwerkstechnik GmbH (EWT) oraz węgierskiego producenta wodomierzy MOM. Wiedeński lider na rynku technologii wodomierzy EWT jest pionierem w sektorze odczytów radiowych. Mająca siedzibę w Mátészalka firma MOM, specjalizująca się w technice pomiarowej, od dziesięcioleci jest liderem na rynku węgierskim i odgrywa strategiczną rolę na rynku wschodnioeuropejskim.

Założenie w Brazylii oddziału SAPPEL do Brazil Założenie w Brazylii oddziału SAPPEL do Brazil

Założenie w Brazylii oddziału SAPPEL do Brazil

W 2002 roku zostaje założony pierwszy oddział Diehl w Ameryce Południowej. SAPPEL do Brazil, z siedzibą w portowym mieście Recife, był odpowiedzialny za produkcję i sprzedaż innowacyjnych technologii pomiarowych na rynku południowoamerykańskim. Dziś w Brazylii utrzymujemy silną współpracę z dystrybutorami, zapewniającą dalszą obecność naszej firmy na tym rynku.

Dalsza optymalizacja liczników ultradźwiękowych Dalsza optymalizacja liczników ultradźwiękowych

Dalsza optymalizacja liczników ultradźwiękowych

W 2003 roku firma zaprezentowała drugą generację ultradźwiękowych liczników energii, a w 2004 roku kompaktowy ultradźwiękowy ciepłomierz SHARKY 773 trzeciej generacji. Model ten otrzymał nowe przetworniki i elektronikę. Na nim też bazują konstruowane dzisiaj liczniki ultradźwiękowe Diehl Metering.

Hydrometr Metering, Jinan/Chiny Hydrometr Metering, Jinan/Chiny

Hydrometr Metering, Jinan/Chiny

W 2004 roku, w mieści Jinan założono Hydrometer (Shandong) Metering. Z tego oddziału koordynowano rozwojem firmy na rozwijającym się rynku chińskim. Założony z kolei w 2007 roku oddział Diehl Metering (Jinan) Co. Ltd. zapewnia produkcję i sprzedaż zgodną z europejskimi i chińskimi standardami - co zostało uzupełnione o kolejny zakład produkcyjny zajmujący się produkcją ciepłomierzy ultradźwiękowych.

Diehl Bliski Wschód, Dubaj/ZEA Diehl Bliski Wschód, Dubaj/ZEA

Diehl Bliski Wschód, Dubaj/ZEA

W 2006 roku, Diehl Bliski Wschód zostaje założony w Dubaju w celu ekspansji firmy w regionie MENA. Oddział ten, obecnie znany pod nazwą Diehl Metering FZE, stanowi punkt kompleksowej obsługi w zakresie technologii pomiarowych i usług dla wody, energii cieplnej, gazu i energii elektrycznej w tym wymagającym ekologicznie regionie.

2006: Francja świętuje 100 rocznicę założenia sappel

100 rocznica, Francja 100 rocznica, Francja

100 rocznica, Francja

Firma Sappel, znana dzisiaj jako Diehl Metering, obchodzi w 2006 roku 100-lecie swojego istnienia. Założona w 1906 roku jako "Paris Ignicole", została wykupiona przez szwajcarską spółkę SIGNUM AG w 1936 roku i otrzymała nową nazwę "Sappel". Przedsiębiorstwo to, z siedzibą w Saint-Louis we Francji, specjalizujące się w pomiarach wody, energii cieplnej i gazu, zostało w 1998 roku włączone do grupy Hydrometer.

Zrównoważony rozwój staje się priorytetem Zrównoważony rozwój staje się priorytetem

Zrównoważony rozwój staje się priorytetem

Hydrometer wzmacnia swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, włączając w 2006 roku eko-projektowanie do rozwoju swoich produktów i zdobywając w 2008 roku nagrodę rządu francuskiego za pro-ekologiczność licznika kompozytowego ALTAIR V4. W tym samym roku firma uzyskuje certyfikat środowiskowy ISO 14001 za efektywny system zarządzania środowiskiem. W ciągu następnych lat zdobywa certyfikat OHSAS 18001 za przestrzeganie norm bezpieczeństwa i higieny pracy, a także certyfikat ISO 26000 za odpowiedzialność społeczną.

Wprowadzenie technologii ultradźwiękowej Wprowadzenie technologii ultradźwiękowej

Wprowadzenie technologii ultradźwiękowej

W 2008 roku firma wprowadza na rynek pierwszy w branży wodomierz ultradźwiękowy. Nazwa wyprodukowanego w Ansbach wodomierza HYDRUS stanowi połączenie nazwy firmy Hydrometer i skrótu US, który po angielsku znaczy "ultradźwiękowy".

2010: Diehl metering pionem korporacyjnym

Diehl Metering przekształca się w pion korporacyjny Grupy Diehl Diehl Metering przekształca się w pion korporacyjny Grupy Diehl

Diehl Metering przekształca się w pion korporacyjny Grupy Diehl

Rok 2010 to bardzo ważny rok w historii firmy: Diehl Metering staje się oficjalnym pionem korporacyjnym Grupy Diehl, obok istniejących pionów korporacyjnych Metal, Controls, Defence i Aviation. Założona jako odlewnia artystyczna w Norymberdze w 1902 roku, rodzinna firma Diehl zatrudnia obecnie około 16.300 pracowników i osiąga roczny obrót w wysokości 3 miliardów euro.

Diehl Gas Metering Diehl Gas Metering

Diehl Gas Metering

Wraz z założeniem Diehl Gas Metering w 2010 roku, pion korporacyjny zyskał własne centrum kompetencji w zakresie pomiarów gazu w niemieckim mieście Ansbach. Diehl Gas Metering GmbH projektuje i produkuje gazomierze w ramach Grupy Diehl Metering, w tym linię produktów AERIUS, która jest oparta na mikrotermicznym pomiarze przepływu.

Diehl Metering, Dania Diehl Metering, Dania

Diehl Metering, Dania

W 2011 roku założono duński oddział sprzedaży Diehl Metering ApS. Jego powstanie to wynik długiej i intensywnej współpracy z Hydrometer GmbH. Zespół Diehl Metering ApS pomaga reagować na zwiększone zapotrzebowanie duńskiego rynku na innowacyjną technologię ultradźwiękową i inżynierię systemów.

2012: Niemcy świętują swoją 150-tą rocznicę

150-lecie firmy w Niemczech 150-lecie firmy w Niemczech

150-lecie firmy w Niemczech

W 2012 roku, Grupa Hydrometer, obecnie znana jako Diehl Metering, świętuje 150-letnią rocznicę swojego istnienia.

Założenie Diehl Metering w Wielkiej Brytanii Założenie Diehl Metering w Wielkiej Brytanii

Założenie Diehl Metering w Wielkiej Brytanii

W 2013 roku w mieście Halifax, w Anglii, zostaje założone brytyjskie biuro sprzedaży, Diehl Metering Ltd., aby sprostać specyficznym wymaganiom technologicznym klientów w tym kraju. Diehl Metering Ltd. dostarcza innowacyjnych rozwiązań pomiarowych, dostosowuje je do lokalnych potrzeb, a także zapewnia usługi i wsparcie techniczne.  

Odczyt pasywny jeżdżony ułatwia zbieranie danych Odczyt pasywny jeżdżony ułatwia zbieranie danych

Odczyt pasywny jeżdżony ułatwia zbieranie danych

W 2014 roku na rynek trafiła technologia tzw. pasywnego odczytu jeżdżonego. Rozwiązanie to, oparte na technologii radiowej IZAR, umożliwia zbieranie danych z liczników przez pojazdy ZGK wyposażone w odbiorniki radiowe.

2015: Ekspansja na nowe rynki

Diehl Metering jako silna marka Diehl Metering jako silna marka

Diehl Metering jako silna marka

Fuzja firmy mająca na celu stworzenie silnej, międzynarodowej marki Diehl Metering następuje na przełomie roku 2014. Od 2010 roku, Diehl Metering stanowił pion korporacyjny Grupy Diehl obok istniejących pionów Metal, Controls, Defence i Aviation. Diehl Metering jest symbolem wysokiej jakości, innowacyjnych rozwiązań, jak również ekonomicznie i ekologicznie przyjaznego wykorzystania zasobów naturalnych i energii.

Założenie Diehl Metering w Singapurze Założenie Diehl Metering w Singapurze

Założenie Diehl Metering w Singapurze

W 2015 roku zostaje otwarty oddział w Singapurze. Diehl Metering Pte. Ltd. jest odpowiedzialny za rynki w Azji Południowo-Wschodniej. Geograficznie korzystne położenie Singapuru oferuje Diehl Metering Pte. Ltd. korzyści wynikające z możliwości wspierania lokalnych klientów przy jednoczesnym lepszym zrozumieniu wymagań tego regionu.

2016: 20 lat izar radio

20 lat doświadczenia w zakresie systemów radiowych 20 lat doświadczenia w zakresie systemów radiowych

20 lat doświadczenia w zakresie systemów radiowych

W 2016 roku, system radiowy IZAR obchodzi swoje 20 urodziny i obecnie stanowi podstawowy element wszystkich rozwiązań systemowych Diehl Metering, w tym inteligentnych liczników wody, energii cieplnej, gazu i energii elektrycznej, jak również oprogramowania i produktów systemowych. W tym samym roku, na rynek zostaje wprowadzona nowa generacja IZAR RC i G4 jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie. Dzięki integracji standardu komunikacyjnego Open Metering Standard (OMS), zapewnia on interoperacyjność w sieci mobilnej lub stacjonarnej, ułatwiając konfigurowanie i zapewniając skuteczność automatycznego odczytu.

Założenie Diehl Metering w Szwecji Założenie Diehl Metering w Szwecji

Założenie Diehl Metering w Szwecji

W 2016 roku, Diehl Metering otworzył nowe biuro sprzedaży w Szwecji z zamiarem zdobywania kolejnych rynków. Dzięki intensywnej współpracy ze skandynawskimi partnerami i klientami za pośrednictwem założonego w 2011 roku duńskiego oddziału handlowego Diehl Metering ApS, Diehl Metering jest dobrze zaznajomiony z wymaganiami tego regionu.

Założenie biura sprzedaży w Hiszpanii Założenie biura sprzedaży w Hiszpanii

Założenie biura sprzedaży w Hiszpanii

Na początku 2016 roku, biuro w Hiszpanii z siedzibą w Madrycie przekształca się w samodzielną jednostkę Diehl Metering. Diehl Metering S.L. Diehl Metering/Hiszpania odpowiada głównie za rynek hiszpański i portugalski.

Założenie biura sprzedaży w USA Założenie biura sprzedaży w USA

Założenie biura sprzedaży w USA

Biuro sprzedaży w Naperville USA zostaje założone w 2017 roku w celu wzmocnienia obecności firmy na szybko rozwijającym się rynku amerykańskim. Z uwagi na znaczny wzrost zainteresowania inteligentnymi sieciami w Ameryce Północnej, oddział sprzedaży Diehl Metering LLC wychodzi naprzeciw klientom z ofertą obejmującą kompletny zakres produktów i usług od liczników po system zarządzania danymi z jednego źródła

Pięciogwiazdkowa jakość dla licznika SHARKY Pięciogwiazdkowa jakość dla licznika SHARKY

Pięciogwiazdkowa jakość dla licznika SHARKY

W 2018 roku ultradźwiękowy ciepłomierz SHARKY 775 otrzymuje od niezależnego podmiotu badawczego AGFW ocenę 5 na 5 gwiazdek za stabilność i precyzję pomiarową. Ranking ten potwierdza wysoką jakość produktów Diehl Metering.

2019: Wzmocnienie naszej globalnej organizacji

Reorganizacja i certyfikacja Reorganizacja i certyfikacja

Reorganizacja i certyfikacja

Od 1 stycznia 2019 roku, struktura Diehl Metering bazuje na swoistym systemie zarządzania składającym się 2 segmentów klienckich (Woda i Energia) i 5 regionów sprzedaży obejmujących wszystkie rynki na całym świecie.

Zdobycie odznaki EcoVadis Gold Zdobycie odznaki EcoVadis Gold

Zdobycie odznaki EcoVadis Gold

W 2020 roku, zakład Diehl Metering w Saint-Louis we Francji zdobywa status EcoVadis Gold, najwyższy poziom uznania dla Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Ranking ten jest wyrazem uznania dla działań firmy w zakresie etycznego i odpowiedzialnego zatrudnienia i praktyk biznesowych, zrównoważonego zaopatrzenia i zarządzania środowiskiem.

Certyfikacja zbiorcza Certyfikacja zbiorcza

Certyfikacja zbiorcza

Po globalnej reorganizacji, Diehl Metering uzyskuje zbiorczy certyfikat zgodności z Dyrektywą w sprawie Przyrządów Pomiarowych (MID), który jest znakiem potwierdzającym wysoką jakość procesu produkcyjnego. Zbiorcze certyfikaty zostały również przyznane przez Quality Austria** po spełnieniu wymagań norm ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015 w zakresie jakości i środowiska.

2021: Umożliwamy tworzenie zrównoważonej przysłości

Rozszerzenie asortymenty liczników HYDRUS Rozszerzenie asortymenty liczników HYDRUS

Rozszerzenie asortymenty liczników HYDRUS

Wprowadzenie HYDRUS 2.0 i HYDRUS 2.0 BULK w latach 2020-21 przynosi dalsze ulepszenia w gamie inteligentnych wodomierzy Diehl Metering. Nowe wodomierze, wyposażone w technologię ultradźwiękową i ulepszony zakres dynamiczny do R1000, charakteryzują się zoptymalizowaną żywotnością baterii, umożliwiając klientom osiągnięcie większej wydajności i zrównoważonego rozwoju w swoich sieciach wodociągowych. 

Przystąpienie do programu Global Compact Przystąpienie do programu Global Compact

Przystąpienie do programu Global Compact

Przystąpienie w 2021 r. do programu Global Compact Organizacji Narodów Zjednoczonych jest ważnym kamieniem milowym w realizacji przez Diehl Metering zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jako sygnatariusz największej na świecie tego rodzaju inicjatywy, firma wnosi swój wkład w osiągnięcie 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ i czyni kolejny krok w kierunku spełnienia swojej wizji zrównoważonej przyszłości.

Nowy slogan Nowy slogan

Nowy slogan

Zgodnie z nową wizją marki skupioną wokół zrównoważonego rozwoju, Diehl Metering prezentuje nowy slogan marki, który brzmi "Empower a sustainable future" (tj. umożliwiamy stworzenie zrównoważonej przyszłości). Hasło to stanowi rozszerzenie wieloletniej misji Diehl Metering polegającej na stworzeniu sieci energetycznych i wodnych charakteryzujących się mniejszym marnotrawstwem zasobów i większą wydajnością. Slogan ten stanowi naszą obietnicę wspierania wszystkich i wszędzie poprzez dostarczanie narzędzi, które są potrzebne do wspólnego budowania lepszej przyszłości.