Modernizacja sieci obniżyła wskaźniki wycieków w chińskim mieście

Dzięki całkowitej modernizacji sieci wodociągowej i nowatorskiemu rozwiązaniu WLM (Water Loss Management), Diehl Metering umożliwił firmie Longkou Water Supply w Chinach zmniejszenie wskaźnika wycieków z około 50% do zaledwie 10%.

Diehl Metering
Wiadomości prasowe
Modernizacja sieci obniżyła wskaźniki wycieków w chińskim mieście Modernizacja sieci obniżyła wskaźniki wycieków w chińskim mieście

Dzięki całkowitej modernizacji sieci wodociągowej i nowatorskiemu rozwiązaniu WLM (Water Loss Management), Diehl Metering umożliwił firmie Longkou Water Supply
w Chinach zmniejszenie wskaźnika wycieków z około 50% do zaledwie 10%.

Firma dostarcza wodę do ponad 30 okręgów w pobliżu miasta portowego Yantai we wschodnich Chinach. Zanim rozpoczęła współpracę z Diehl Metering, jej sieć dystrybucji polegała na ręcznym odczycie liczników, co było czasochłonną praktyką, która była również kosztowna i podatna na błędy. Co więcej, przecieki w sieci mogły sięgać nawet 50%.

W 2018 roku rozwiązanie Diehl Metering przekształciło istniejącą instalację w sieć
ze zdalnym odczytem. W tym samym roku zainstalowaliśmy już około 18 000 inteligentnych wodomierzy, między innymi WESAN WPG i AQUILA V3, znacznie zwiększając ich niezawodność oraz dokładność odczytu.

Aby rozwiązać problem wycieku, klient zainstalował nasze oprogramowanie IZAR@INSIGHT DMA na swoim serwerze. Ta innowacyjna platforma danych ściśle monitoruje przepływ informacji z niezależnych obszarów pomiarowych zwanych DMA, analizując masę danych w celu identyfikacji wycieków. Dokładna lokalizacja wycieku jest następnie określana za pomocą lokalizacji wycieku akustycznego, a narzędzie jest natychmiast powiadamiane, aby mogło rozwiązać problem. Do początku 2019 roku wskaźnik wycieku wszystkich 33 DMA został zmniejszony do zaledwie 10%.

W dniu 20 września 2020 r. Zespół Diehl Metering China spotkał się z klientem, aby zaprezentować wyniki i przeszkolić go w zakresie obsługi nowej wersji oprogramowania. Ogólna opinia była bardzo pozytywna, wyrażono również zadowolenie z rozwiązań pomiarowych, jak i pomiaru wycieków.