Historia wprowadzenia zdalnych odczytów i wzrost satysfakcji klienta w Turcji

Od ponad 10 lat Diehl Metering i jej partner Madenerj Inc. współpracują z Izmir Jeotermal w celu ciągłej optymalizacji sieci, monitorowania i rozliczeń.

Historia wprowadzenia zdalnych odczytów i wzrost satysfakcji klienta w Turcji Historia wprowadzenia zdalnych odczytów i wzrost satysfakcji klienta w Turcji
Diehl Metering
Wiadomości prasowe

Od ponad 10 lat Diehl Metering i jej partner Madenerj Inc. współpracują z Izmir Jeotermal w celu ciągłej optymalizacji sieci, monitorowania i rozliczeń. Firma obsługuje jedną z największych geotermalnych sieci ciepłowniczych na świecie, czerpiąc korzyści z wysokiego poziomu działalności geotermalnej w trzecim co do wielkości mieście Turcji i wokół niego.

W 2011 roku sieć Izmir Jeotermal składała się z liczników różnych producentów. Ponieważ każda marka korzystała z własnego systemu radiowego z zastrzeżonymi protokołami do gromadzenia danych z liczników, narzędzie miało trudności z realizacją automatycznych odczytów liczników, co skutkowało ręcznym procesem gromadzenia danych, który był czasochłonny, pracochłonny i podatny na błędy w rozliczeniach. W tym samym roku Diehl Metering wprowadził na rynek turecki liczniki ciepła SHARKY 775, a Izmir Jeotermal zamówił 2500 jednostek, aby po raz pierwszy umożliwić zdalny odczyt danych.

Dwa lata później firma dodała kolejne 11 000 ciepłomierzy SHARKY, umożliwiając pełne wykorzystanie standardu komunikacji Open Metering System (OMS) używanego przez nasze liczniki. KOmpatybilność oferowana przez OMS oznacza, że ​​liczniki i urządzenia innych marek można łatwo zintegrować z siecią.

Z biegiem czasu Izmir Jeotermal był pod takim wrażeniem jakości i wydajności naszych ciepłomierzy SHARKY, że zdecydowali się polegać wyłącznie na naszych licznikach. Obecnie narzędzie ma około 30 000 liczników SHARKY w swojej sieci, a dane liczników są gromadzone zdalnie za pośrednictwem rozwiązania Walk-by. Dzięki temu firma może dostarczać wiarygodne miesięczne rozliczenia, zmniejszając liczbę skarg klientów i poprawiając wizerunek narzędzia. Dzięki częstszemu dostępowi do danych Izmir Jeotermal może również lepiej monitorować swoją sieć, poprawiając wydajność dzięki zoptymalizowanym szybkościom przepływu i wykrywaniu nieszczelności.

Klient wyraził szczególne zadowolenie z solidności naszych ciepłomierzy SHARKY. Nawet w trudnych warunkach wody geotermalnej liczniki są zaprojektowane tak, aby działały długo w przyszłości, ponieważ kontynuujemy współpracę z Izmir Jeotermal w celu optymalizacji ich sieci.

 

IZMIR - WALK-BY