Zwiększanie zadowolenia klientów poprzez walkę z NRW w Kenii

Thanks to a pioneering AMR (Automatic Meter Reading) solution from Diehl Metering, the Kenyan water service provider ELDOWAS has drastically reduced Non-Revenue Water, improved billing accuracy, and accelerated its reactivity to maintenance issues. As a result, customer satisfaction has improved significantly.

Zwiększanie zadowolenia klientów poprzez walkę z NRW w Kenii Zwiększanie zadowolenia klientów poprzez walkę z NRW w Kenii
Diehl Metering
News

Dzięki pionierskiemu rozwiązaniu AMR (Automatic Meter Reading) firmy Diehl Metering, kenijski dostawca usług wodociągowych ELDOWAS drastycznie ograniczył wodę nieprzynoszącą dochodu, poprawił dokładność rozliczeń i przyspieszył reakcję na problemy z konserwacją. W rezultacie satysfakcja klientów znacznie się poprawiła.

Eldoret Water and Sanitation Company Limited (ELDOWAS) dostarcza wodę do miasta Eldoret w Rift Valley w Kenii. Firma zyskała reputację pioniera w Kenii, stając się pierwszym dostawcą usług wodnych w kraju, który uzyskał certyfikat ISO 9001:2008. Zawsze ambitna firma ELDOWAS chciała wyznaczać nowe standardy w zakresie zadowolenia klientów, ale najpierw musiała przezwyciężyć szereg problemów sieciowych. Obejmowały one przecieki, niewiarygodne rachunki i stawkę wody nie przynoszącej dochodu w wysokości 42%, głównie z powodu oszustw i kradzieży.

Aby rozwiązać te problemy, firma współpracowała z Diehl Metering i naszym lokalnym partnerem Eastern Africa DANCO Limited w celu wdrożenia pilotażowego rozwiązania AMR (automatyczny odczyt liczników). Był to jeden z pierwszych tego typu projektów w Kenii, którego zakres wkrótce został rozszerzony do około 700 inteligentnych wodomierzy. Dzięki temu rozwiązaniu ELDOWAS może teraz znacznie dokładniej monitorować swoją sieć dzięki cennym danym zebranym przez inteligentne liczniki i automatycznie przesyłanym w celu uzyskania dostępu za pośrednictwem naszego oprogramowania IZAR PLUS PORTAL.

Wpływ rozwiązania AMR jest uderzający. Na obszarach, w których wdrożono oporność na środki przeciwdrobnoustrojowe, woda nieprzynosząca dochodu wynosi około 6%, w porównaniu do 42% na innych obszarach. ELDOWAS jest teraz znacznie bardziej reaktywny na potrzeby konserwacji, dzięki alarmom dotyczącym wycieków i anomalii urządzenia, przy czym większość problemów jest rozwiązywanych w ciągu tygodnia, a nie miesięcy, jak miało to miejsce wcześniej. Ponadto rozliczenia są dokładniejsze, co daje klientom wiele powodów do zadowolenia. Sama firma korzysta z większej wydajności sieci, jednocześnie oszczędzając wodę, a tym samym przyczyniając się do bardziej zrównoważonej lokalnej gospodarki.