Zwiększanie zadowolenia klientów poprzez walkę z NRW w Kenii

Zwiększanie zadowolenia klientów poprzez walkę z NRW w Kenii Zwiększanie zadowolenia klientów poprzez walkę z NRW w Kenii
Diehl Metering
News

Dzięki pionierskiemu rozwiązaniu AMR (Automatic Meter Reading) firmy Diehl Metering, kenijski dostawca usług wodociągowych ELDOWAS drastycznie ograniczył wodę nieprzynoszącą dochodu, poprawił dokładność rozliczeń i przyspieszył reakcję na problemy z konserwacją. W rezultacie satysfakcja klientów znacznie się poprawiła.

Eldoret Water and Sanitation Company Limited (ELDOWAS) dostarcza wodę do miasta Eldoret w Rift Valley w Kenii. Firma zyskała reputację pioniera w Kenii, stając się pierwszym dostawcą usług wodnych w kraju, który uzyskał certyfikat ISO 9001:2008. Zawsze ambitna firma ELDOWAS chciała wyznaczać nowe standardy w zakresie zadowolenia klientów, ale najpierw musiała przezwyciężyć szereg problemów sieciowych. Obejmowały one przecieki, niewiarygodne rachunki i stawkę wody nie przynoszącej dochodu w wysokości 42%, głównie z powodu oszustw i kradzieży.

Aby rozwiązać te problemy, firma współpracowała z Diehl Metering i naszym lokalnym partnerem Eastern Africa DANCO Limited w celu wdrożenia pilotażowego rozwiązania AMR (automatyczny odczyt liczników). Był to jeden z pierwszych tego typu projektów w Kenii, którego zakres wkrótce został rozszerzony do około 700 inteligentnych wodomierzy. Dzięki temu rozwiązaniu ELDOWAS może teraz znacznie dokładniej monitorować swoją sieć dzięki cennym danym zebranym przez inteligentne liczniki i automatycznie przesyłanym w celu uzyskania dostępu za pośrednictwem naszego oprogramowania IZAR PLUS PORTAL.

Wpływ rozwiązania AMR jest uderzający. Na obszarach, w których wdrożono oporność na środki przeciwdrobnoustrojowe, woda nieprzynosząca dochodu wynosi około 6%, w porównaniu do 42% na innych obszarach. ELDOWAS jest teraz znacznie bardziej reaktywny na potrzeby konserwacji, dzięki alarmom dotyczącym wycieków i anomalii urządzenia, przy czym większość problemów jest rozwiązywanych w ciągu tygodnia, a nie miesięcy, jak miało to miejsce wcześniej. Ponadto rozliczenia są dokładniejsze, co daje klientom wiele powodów do zadowolenia. Sama firma korzysta z większej wydajności sieci, jednocześnie oszczędzając wodę, a tym samym przyczyniając się do bardziej zrównoważonej lokalnej gospodarki.

You are currently using an outdated Internet browser, which is no longer supported for technical reasons. To use the Diehl website right, please use a modern browser in the latest version, such as Edge, Chrome, Firefox or Safari.

Consent

We would like to use Google Analytics to optimise the design of our website. Through this, Google collects data which is aggregated and made available to us as a statistical overview. By clicking "Agree", you consent to tracking by Google Analytics. This consent is voluntary and can be revoked at any time. If you click "Decline", no tracking will take place. For more information, please see our privacy policy.