Wirtualne praktyki studenckie dzięki programowi Praxistage

Wirtualne praktyki studenckie dzięki programowi Praxistage Wirtualne praktyki studenckie dzięki programowi Praxistage
Diehl Metering
Wiadomości prasowe

Na początku tego miesiąca Diehl Metering zapewnił niemieckim studentom wirtualny wgląd w życie zawodowe w firmie w ramach programu „Praxistage”, corocznych praktyk mających na celu zaoferowanie studentom doświadczenia. Po raz pierwszy od 10 lat praktyki odbyły się wirtualnie - ale koncepcja pozostała ta sama: celem było zjednoczenie studentów z 14 uniwersytetów w największym niemieckim regionie Bawarii z firmami poszukującymi młodych talentów.

Program Praxistage jest organizowany przez Uniwersytet Nauk Stosowanych w Norymberdze (Technische Hochschule Nürnberg Georg Simon Ohm) oraz dział HR Diehl Metering w Niemczech. Skierowany jest do studentów inżynierii, informatyki, ekonomii i nauk społecznych. W tym roku około 23 osoby wzięły udział w ekskluzywnym wirtualnym spotkaniu w Diehl Metering.

Uczestnicy dowiedzieli się o kluczowych wyzwaniach stojących przed branżą oraz o tym, jak firma Diehl Metering sobie z nimi radzi, w tym z sesji „Megatrends & Innovation Management@Diehl Metering”. Zostali zabrani w wirtualną wycieczkę po zakładzie produkcyjnym oraz zaproszeni do udziału w sesjach „aktywnej przerwy”. Była też okazja do nawiązania kontaktów z pracownikami i innymi studentami podczas dyskusji przy okrągłym stole - oraz wysłuchania wskazówek, jak rozpocząć karierę w Diehl Metering i odnieść sukces.

Dzięki wirtualnym praktykom uczniowie mogli dobrze zrozumieć, jak to jest pracować w Diehl Metering, jednocześnie poszerzając swoją sieć kontaktów i swoje horyzonty na przyszłość.

You are currently using an outdated Internet browser, which is no longer supported for technical reasons. To use the Diehl website right, please use a modern browser in the latest version, such as Edge, Chrome, Firefox or Safari.

Consent

We would like to use Google Analytics to optimise the design of our website. Through this, Google collects data which is aggregated and made available to us as a statistical overview. By clicking "Agree", you consent to tracking by Google Analytics. This consent is voluntary and can be revoked at any time. If you click "Decline", no tracking will take place. For more information, please see our privacy policy.