Diehl Metering świętuje 30 lat działalności w Polsce

Diehl Metering świętuje 30 lat działalności w Polsce Diehl Metering świętuje 30 lat działalności w Polsce
Diehl Metering

Na początku czerwca, Diehl Metering uczciło 30 lat działalności w Polsce. W tym czasie zakład w Bażanowicach zmienił z lokalnego zakładu produkcyjnego w główne międzynarodowe centrum grupy Diehl Metering. Jubileuszowe wydarzenie, które zostało przełożone z zeszłego roku, było okazją do spojrzenia wstecz na rozwój naszej polskiej filii.

Historia Diehl Metering w Polsce rozpoczęła się 21 listopada 1991 roku, kiedy to francuska firma Sappel wraz z polskimi przedstawicielami założyła firmę Mirometr. Od samego początku firma postawiła na jakość, specjalizując się w wodomierzach o najwyższej klasie metrologicznej. Wszystkie produkty były produkowane i montowane na miejscu w Cieszynie, mieście położonym blisko granicy z Czechami.

W 2011 roku, po latach szybkiego rozwoju, nasz polski zespół przeniósł się do obecnych zakładów produkcyjnych i biur w Bażanowicach. Liczba produkcji szybko wzrosła, a nowi pracownicy byli regularnie rekrutowani. W 2015 roku firma zmieniła nazwę na Diehl Metering, a pomieszczenia zostały jeszcze bardziej rozbudowane, dzięki czemu miejsce to stało się solidnym punktem odniesienia dla produkcji dla polskiego przemysłu wodnego.

W ciągu ostatnich trzech dekad miało miejsce wiele najważniejszych wydarzeń. W 2013 roku zakład rozpoczął produkcję komponentów, w 2018 roku pierwszych ciepłomierzy i modułów radiowych, a w 2020 roku pierwszych kompletnych liczników. Dziś Bażanowice mają ważną rolę w zaopatrywaniu krajów Diehl Metering na całym świecie i są odpowiedzialne za 16 milionów euro sprzedaży zewnętrznej, w porównaniu do zaledwie 1M euro w 2003 roku. Liczba pracowników wzrosła z zaledwie kilkunastu w latach 90. do około 350 dzisiaj. A roczna produkcja wzrosła z 100.000 metrów w 2003 roku do 2,4 miliona metrów dzisiaj, jak również prawie milion modułów radiowych.

Oprócz tego, że Bażanowice są motorem naszego sukcesu w regionie, stały się jednym z fundamentów globalnej działalności Diehl Metering, utrzymując wyjątkowe standardy jakości, z których znana jest nasza marka na całym świecie. Jesteśmy dumni z poświęcenia naszych zespołów w Polsce i z niecierpliwością czekamy na dalszy dynamiczny rozwój Bażanowic, gdy będziemy wprowadzać nowe innowacje dla naszych klientów i nadal pomagać im w kształtowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości.

You are currently using an outdated Internet browser, which is no longer supported for technical reasons. To use the Diehl website right, please use a modern browser in the latest version, such as Edge, Chrome, Firefox or Safari.

Consent

We would like to use Google Analytics to optimise the design of our website. Through this, Google collects data which is aggregated and made available to us as a statistical overview. By clicking "Agree", you consent to tracking by Google Analytics. This consent is voluntary and can be revoked at any time. If you click "Decline", no tracking will take place. For more information, please see our privacy policy.