Diehl Graduate Program: Konflikty mogą doprowadzić nas do szaleństwa

Diehl Metering
Wiadomości prasowe
Diehl Graduate Program: Konflikty mogą doprowadzić nas do szaleństwa Diehl Graduate Program: Konflikty mogą doprowadzić nas do szaleństwa

Jak radzić sobie z konfliktem w miejscu pracy? Jak możemy zmniejszyć jego wpływ? Co pomaga nam się uspokoić? Takie pytania zadali uczestnicy programu Diehl Graduate Program podczas 3-dniowych warsztatów, które odbyły się w dniach 14-16 października 2019 r.

Strategie zarządzania konfliktami obejmują: walkę, współpracę, negocjacje, unikanie i mediacje. Każda metoda została dokładnie przeanalizowana i przećwiczona przez 24 uczestników na specjalnych warsztatach w siedzibie głównej grupy Diehl w Norymberdze w Niemczech. Uczestnicy pochodzili z różnych środowisk technicznych i handlowych, w tym trzech przedstawicieli Diehl Metering: Maximilian Oberndörfer, Kevin Wittrich i Florian Einzinger

Analiza konfliktu

Warsztaty koncentrowały się na wymianie doświadczeń i wiedzy, a także wspólnym opracowywaniu narzędzi i metod zarządzania konfliktami. Zainspirowani studiami przypadków i odgrywaniem ról uczestnicy przetestowali metody radzenia sobie z konfliktami i zostali zmuszeni do refleksji nad własnym zachowaniem w sytuacjach konfliktowych. Kluczowe pytania brzmiały: jak postępujemy w sytuacjach konfliktowych i jak możemy przenieść dyskusje
z poziomu emocjonalnego na bardziej faktyczny i obiektywny?

Kolejną atrakcją warsztatów była rozmowa przy kominku z Wolfgangiem Weggenem, dyrektorem finansowym grupy Diehl. Uczestnicy skorzystali z okazji, aby zadać panu Weggenowi pytania dotyczące różnych sfer życia od osobistej kariery po aktualne problemy i wyzwania Grupy Diehl.

Od konfliktu do współpracy

One of the core ideas of the Diehl Graduate Program is to bring together different Diehl divisions. To improve networking between participants, a dinner was organised with Nathalie Haschberger, Head of the Commercial Graduate Program at the end of the Conflict Management seminar.

Trzeciego dnia uczestnicy odwiedzili Diehl Metering w Ansbach. Po prezentacji działu pomiaru przez Andreę Sorg, oprowadzono ich po produkcji w Ansbach. Na zakończenie każdy miał okazję złożyć swój spersonalizowany wodomierz HYDRUS 1.3. Jaką lepszą pamiątkę zabrać z udanego trzydniowego warsztatu?

You are currently using an outdated Internet browser, which is no longer supported for technical reasons. To use the Diehl website right, please use a modern browser in the latest version, such as Edge, Chrome, Firefox or Safari.

Consent

We would like to use Google Analytics to optimise the design of our website. Through this, Google collects data which is aggregated and made available to us as a statistical overview. By clicking "Agree", you consent to tracking by Google Analytics. This consent is voluntary and can be revoked at any time. If you click "Decline", no tracking will take place. For more information, please see our privacy policy.