ZIEMIA SIĘ OCIEPLA
Średnia temperatura na Ziemi rośnie nieustannie z roku na rok. Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że siedem ostatnich lat było najgorętszymi w historii pomiarów. Ten trend będzie się utrzymywał i niesie ze sobą poważne konsekwencje dla coraz to większej liczby osób, które są narażone na negatywne skutki związane z brakiem chłodzenia.
Rosnąca różnica w dostępie do chłodnictwa stanowi ogromne wyzwanie, ponieważ warunki pracy i życia stają się coraz trudniejsze. Jednym z rozwiązań jest stosowanie klimatyzatorów i wentylatorów elektrycznych, lecz te odpowiadają za niemal 20% całkowitej energii elektrycznej zużywanej obecnie w budynkach na całym świecie.
Konieczne jest szybkie działanie. Bez odpowiednich rozwiązań, zapotrzebowanie na energię do chłodzenia pomieszczeń wzrośnie ponad trzykrotnie do 2050 roku.
Dzisiejsze wyzwania energetyczne wymagają bardziej inteligentnych, wydajnych energetycznie miast, stawiających na zrównoważone wykorzystanie zasobów. Inteligentne rozwiązania, takie jak sieci chłodnicze, odgrywają w tym procesie kluczową rolę.
SIECI CHLODNICZE – KORZYŚCI
Sieci chłodnicze dostarczają wodę chłodzącą do obiektów przemysłowych, handlowych i mieszkalnych poprzez zamkniętą sieć rurociągów. Funkcjonalnie i technicznie jest to rozwiązanie podobne do sieci ciepłowniczych i staje się popularne na całym świecie. W samej Europie 40% budynków komercyjnych i instytucjonalnych posiada systemy chłodzenia, a liczba ta szybko rośnie.