Licznik energii SHARKY 775 otrzymał maksymalną ocenę 5 gwiazdek w niezależnym teście ciepłomierza

Ultradźwiękowy licznik energii SHARKY 775 firmy Diehl Metering po raz kolejny otrzymał 5 gwiazdek na 5 za dokładność pomiaru i stabilność pomiaru przez niezależny tester AGFW.

Licznik energii SHARKY 775 otrzymał maksymalną ocenę 5 gwiazdek w niezależnym teście ciepłomierza Licznik energii SHARKY 775 otrzymał maksymalną ocenę 5 gwiazdek w niezależnym teście ciepłomierza
Diehl Metering
News

Ultradźwiękowy licznik energii SHARKY 775 firmy Diehl Metering po raz kolejny otrzymał 5 gwiazdek na 5 za dokładność pomiaru i stabilność pomiaru przez niezależny tester AGFW. Wyniki potwierdzają wyjątkowe standardy SHARKY w zakresie trwałości i niezawodności, zapewniając naszym klientom długoterminową wartość dodaną dzięki najwyższym standardom jakości.

AGFW z siedzibą w Niemczech jest neutralnym i niezależnym stowarzyszeniem zajmującym się efektywnością energetyczną w zakresie ogrzewania, chłodzenia oraz skojarzonego wytwarzania ciepła i energii. Program testowania liczników ciepła jest uznawany za punkt odniesienia dla sektora pomiarowego i polega na rygorystycznej ocenie każdego urządzenia pomiarowego w różnych warunkach i w wielu kategoriach. W najnowszym raporcie AGFW z września 2021 r. SHARKY 775 ponownie otrzymał maksymalną ocenę za dokładność pomiaru i stabilność pomiaru. Oznacza to, że od 2007 roku nasz flagowy licznik energii konsekwentnie zdobywa 5 gwiazdek za stabilność pomiaru.

Ciepłomierze firmy Diehl Metering mogą wykazać doskonałą jakość pomiaru nawet po 4800 godzinach testowania zużycia.

Podczas testów SHARKY 775 jest poddawany intensywnej kontroli, ponieważ przechodzi test licznika ciepła AGFW. Poprzez obszerną serię ocen oceniany jest każdy aspekt, taki jak dokładność pomiaru i stabilność ciepłomierza.

Dokładność pomiaru wskazuje, czy ciepłomierz mierzy prawidłowo w porównaniu z referencją. Ten parametr był testowany w różnych temperaturach wody.

Stabilność pomiaru określa, czy ciepłomierz nadal mierzy prawidłowo po sztucznym zużyciu za pomocą temperatury i natężenia przepływu. W teście przyspieszonego zużycia czujniki przepływu poddawane są m.in. ciągłemu obciążeniu przez ponad 4800 godzin przy temperaturze wody 90 °C.

 W obu kategoriach, dokładności pomiaru i stabilności pomiaru, Diehl Metering był w stanie osiągnąć najwyższą nagrodę 5 gwiazdek, za wszystkie testowane mierniki.

Najnowsze wyniki potwierdzają wydajność naszej precyzyjnej technologii ultradźwiękowej w roku jej trzydziestej  rocznicy. Odkąd po raz pierwszy opracowaliśmy tę technologię w 1991 roku, nadal słuchamy naszych klientów i oferujemy produkty najwyższej jakości, aby zaspokoić ich potrzeby. Długoterminowa stabilność licznika energii SHARKY jest świadectwem zaangażowania Diehl Metering w jakość oraz naszych klientów, którzy mogą polegać na naszych produktach.

Zgodnie z ostatnimi wynikami AGFW, nasze ciepłomierze SHARKY po raz kolejny będą wyposażone w pieczęć potwierdzającą ich 5-gwiazdkową wydajność zarówno pod względem stabilności, jak i dokładności pomiaru.