Dobrze zaplanowana sieć IoT przyczynia się do osiągniecia sukcesów w przyszłości

W dzisiejszym świecie cyfryzacja stała się kluczowym czynnikiem sukcesu w praktycznie każdym sektorze. W przypadku miast, przedsiębiorstw użyteczności publicznej i firm poszukujących przewagi konkurencyjnej dobrze zaplanowana sieć IoT może mieć ogromne znaczenie – zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Diehl Metering
Wiadomości prasowe

W dzisiejszym świecie cyfryzacja stała się kluczowym czynnikiem sukcesu w praktycznie każdym sektorze. W przypadku miast, przedsiębiorstw użyteczności publicznej i firm poszukujących przewagi konkurencyjnej dobrze zaplanowana sieć IoT może mieć ogromne znaczenie – zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Internet rzeczy zmienia firmy, miasta i branże na całym świecie. Umożliwiając wielu zdalnym urządzeniom komunikację i wymianę danych, ma on możliwość pełnego wykorzystania wzajemnie połączonych technologii. Dzięki bogactwu zgromadzonych danych IoT może odkryć nowe spostrzeżenia, aby stworzyć nowe możliwości biznesowe. Potrafi przewidywać trendy, dzięki czemu możesz szybciej reagować na konsumentów i obywateli. I może znacznie poprawić monitorowanie i konserwację, zapewniając realne korzyści w wydajności sieci.

Każde rozwiązanie IoT jest budowane w określonym celu – a planowanie własnej sieci IoT wymaga szeregu wyborów. Jaka technologia pozwoli Ci uzyskiwać dokładnie potrzebne informacje tak często, jak tego potrzebujesz? Jak połączyć solidną, wydajną infrastrukturę z bezproblemową łącznością i odpowiednim zasięgiem? Jakie wymagania prawne i regulacyjne musisz przestrzegać? A które protokoły i standardy zapewnią, że Twoja sieć będzie dobrze prosperować w przyszłości?

Czego możesz wymagać od sieci IoT?

Faza planowania sieci IoT ma kluczowe znaczenie. Decyzje podjęte na tym etapie kształtują przyszłe możliwości Twojej sieci – i określają jej potencjał na nadchodzące lata. Dlatego pierwsze pytanie, które musisz zadać, brzmi: co chcę, aby moja sieć osiągnęła na dłuższą metę?

Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej mogą chcieć nadać priorytet wydajności operacyjnej i bardziej zrównoważonej sieci. Sieć IoT może również pomóc im otworzyć rynek inteligentnych miast i zwiększyć atrakcyjność dla konsumentów dzięki usługom o wartości dodanej. Miasta mogą wykorzystać swoją sieć IoT, aby poprawić swoją reputację i poprawić jakość życia obywateli dzięki nowym możliwościom technologicznym i większej trwałości. A firmy przemysłowe mogą chcieć zoptymalizować swoje procesy, obniżyć koszty operacyjne lub wykorzystać nowe możliwości biznesowe.

Jak połączyć strategię i technologię?

Jeśli jesteś burmistrzem, szefem firmy przemysłowej lub odpowiadasz za przedsiębiorstwo użyteczności publicznej, prawdopodobnie dobrze wiesz, jakie strategiczne podejście chcesz przyjąć na przyszłość. Ale czy wiesz, w jaki sposób sieć IoT może urzeczywistnić Twoją wizję – lub jak potencjalnie może ją rozszerzyć i ulepszyć?

Sieć IoT to skarbnica przyszłych możliwości, ale musi być starannie skonstruowana, aby odblokować konkretne możliwości, które pasują do Twojej strategii. Kluczem do planowania sieci IoT jest połączenie długoterminowych ambicji z odpowiednią technologią. Wyzwaniem dla decydentów jest to, że często brakuje im specjalistycznej wiedzy technicznej, aby wybrać protokoły i standardy, aby ich wizja stała się rzeczywistością.

Skąd więc możesz mieć pewność, że zainwestujesz w sieć IoT, która spełni Twoją wizję? Będąc dobrze poinformowanym i dobrze wspieranym od bardzo wczesnych etapów projektu sieci IoT.

Niezależne wsparcie
Porady ekspertów to najpewniejszy sposób na zmniejszenie ryzyka i oszczędność kosztów dzięki efektywnemu planowaniu – ale jakie opcje są dla Ciebie dostępne?

Większość firm oferujących taką usługę robi to, korzystając z własnej, autorskiej infrastruktury i produktów. Chociaż ich wiedza nie budzi wątpliwości, skąd możesz mieć pewność, że ich konkretne protokoły i oprogramowanie IoT są dla Ciebie odpowiednie?

Idealny doradca jest niezależny i obiektywny. I to właśnie obiecuje nowa usługa Diehl Metering. Właśnie uruchomiono usługę planowania IoT, która jest dostępna dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej, miast i firm z dowolnego sektora. Oferta opiera się na identyfikacji i zaplanowaniu najlepszej sieci IoT dla każdego klienta, niezależnie od własnych technologii, produktów i rozwiązań Diehl Metering.

Wsparcie
Usługa Diehl Metering rozpoczyna się od warsztatów prowadzonych przez doświadczonych techników. Podczas szkoleń  możesz poznać tajniki standardów takich jak NB-IoT, Sigfox, LoRaWAN® i mioty®. Uzyskasz pełniejsze zrozumienie nowych modeli biznesowych i efektywnego planowania budżetu. Przede wszystkim szkolenia mają na celu zapewnienie kluczowego wglądu w potencjał tworzenia nowych i bardziej zrównoważonych usług.

W miarę kontynuowania programu będziesz współpracować ze specjalistami IoT, aby zbudować pełny obraz tego, gdzie jesteś, dokąd chcesz się udać i jak możesz się tam dostać. Jedną z mocnych stron tej nowej usługi jest głęboka wiedza specjalistyczna zapewniana przez Diehl Metering. Firma zrealizowała setki udanych projektów IoT i odegrała kluczową rolę w opracowaniu mioty®, pionierskiego protokołu dla masowego IoT.

Zmniejszone ryzyko i personalizacja sieci

Dzięki usłudze planowania sieci IoT firmy Diehl Metering możesz stworzyć osobistą mapę drogową dla swojej sieci IoT bez obowiązku kupowania produktów firmy. Celem programu jest umożliwienie Ci podejmowania bez ryzyka decyzji dotyczących technologii, uproszczenie planowania budżetu i optymalizacja całkowitego kosztu inwestycji.

Ostatecznie prawdziwą zaletą usługi jest to, że możesz zaplanować w pełni zgodną i przyszłościową sieć, dostosowaną do Twoich indywidualnych życzeń, potrzeb i oczekiwań. Są to kluczowe składniki dobrze zaplanowanej sieci IoT – i są kluczem do otwarcia możliwości biznesowych i stania się bardziej reaktywnym, bardziej zrównoważonym i bardziej skoncentrowanym na użytkowniku przez wiele lat.