Wskazówki dotyczące aplikacji FAQ

Wcale nieskomplikowane: Twoje zgłoszenie do Diehl.

Najprostszym sposobem ubiegania się o pracę u nas jest nasz portal pracy. Znajdziesz tam wszystkie aktualne ogłoszenia o pracę, jak również osobę kontaktową i będziesz mógł złożyć aplikację bezpośrednio poprzez link do systemu znajdujący się na końcu ogłoszenia o pracę. Możesz szybko i łatwo złożyć wniosek online, korzystając z naszego formularza aplikacyjnego.

 • Potrzebujemy od Ciebie następujących dokumentów:
  • List motywacyjny
  • Twój życiorys
  • Twoje świadectwa szkolne lub akademickie i stopnie naukowe, np. świadectwo szkolne, dyplom ukończenia szkolenia zawodowego, dyplom ukończenia studiów wyższych lub doktorat (jeśli jest dostępny)
  A jeśli posiadasz już doświadczenie zawodowe, prosimy również o dołączenie:
  • Dokumentów potwierdzających kwalifikacje
  • Referencji z pracy (jeśli są dostępne)

  Mała rada: Niech Twoje dokumenty będą zwarte, proste i przejrzyste!

Najpierw aplikacja. A potem?

Po krótkim czasie otrzymasz e-mail potwierdzający, że otrzymaliśmy Twoją aplikację. Jednocześnie Twoja aplikacja zostanie przekazana do odpowiedzialnego rekrutera, który przejrzy Twoje dokumenty - to samo dotyczy zatrudniającego kierownika. Rekruter następnie skontaktuje się z Tobą. Ponieważ bardzo starannie dobieramy naszych nowych pracowników, aby wszystko było idealnie dopasowane, cały proces aplikacji i selekcji może trwać od sześciu do ośmiu tygodni.

Inne pytania?

Z naszego doświadczenia wynika, że wiele pytań pojawia się, gdy mamy do czynienia z czymś tak ważnym jak Twoja aplikacja. Poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie.

Wskazówki dotyczące aplikacji FAQ Wskazówki dotyczące aplikacji FAQ

Pytania ogólne

 • Jaki jest najlepszy sposób na wysłanie mojej aplikacji?

  Najlepszym i najwygodniejszym sposobem dla Ciebie i dla nas jest nasze narzędzie do składania wniosków online.

  Uwaga: Narzędzie może być używane tylko do aplikacji do naszych lokalizacji w Niemczech, Francji i Polsce. W przypadku wszystkich lokalizacji poza Niemcami prosimy o kontakt mailowy z naszymi Rekruterami.

 • Gdzie mogę znaleźć aktualne oferty pracy w Diehl?

  Na naszym portalu pracy można przeglądać wszystkie oferty pracy, które są aktualnie dostępne.

 • Czy mogę ubiegać się o kilka stanowisk?

  Zapraszamy do ubiegania się o kilka otwartych stanowisk - w Diehl szukamy kolegów z zaangażowaniem i inicjatywą.

 • Czy istnieje również możliwość złożenia aplikacji spontanicznej?

  Jeśli nie ma obecnie wolnego stanowiska, które by Ci odpowiadało, to oczywiście chętnie przyjmiemy Twoje zgłoszenie spontaniczne. Jeśli ubiegasz się o stanowisko w Niemczech, prześlij swoje dokumenty tutaj.

  (Ewentualnie link do innych portali, jest to bardzo skomplikowane, zobacz tutaj.

 • Co powinno znaleźć się w moich dokumentach zgłoszeniowych?

  Niezbędne są następujące dokumenty: list motywacyjny, CV oraz wszystkie istotne świadectwa i dyplomy (np. świadectwa ukończenia szkoły, dyplomy ukończenia studiów wyższych, dowód nadania stopnia doktora, referencje z pracy, certyfikacji z ukończonych kursów oraz szkoleń itp.)

 • Czy mogę edytować mój wniosek online nawet po jego złożeniu?

  Dzięki osobistym danym do logowania (otrzymasz je e-mailem po złożeniu wniosku) możesz później dokonać zmian lub uzupełnień.

 • Co dzieje się z moim wnioskiem w Diehl?

  Po wysłaniu wniosku otrzymasz automatycznie wygenerowany e-mail potwierdzający z danymi dostępowymi do konta aplikacyjnego. Tutaj możesz w każdej chwili przejrzeć swoje podanie i w razie potrzeby dokonać zmian. W tym samym czasie zaczniemy przeglądać Twoje dokumenty i uzyskiwać obraz Twojej osoby. Ten etap procesu może zająć trochę czasu.

  Oczywiście będziemy traktować Twoje dane zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym oświadczeniu o ochronie danych data protection.

Pytania techniczne