Prawdziwe możliwości dla prawdziwych talentów: zostań stażystą w Diehl.

Praktyki Praktyki

Studiujesz i Twój dyplom będzie ponadprzeciętny? Chcesz coś zmienić swoim talentem i wiedzą?Jesteś gotów dać z siebie wszystko oraz wziąć na siebie odpowiedzialność każdego dnia? Chcesz zapoznać się z różnymi miejscami i dziedzinami wiedzy? Nie chcesz pracować nad byle czym, ale nad trendami i technologiami przyszłości? I nie byle gdzie, ale w renomowanej firmie rodzinnej o międzynarodowej renomie? Program stażowy w Diehl oferuje wszystko, czego można sobie życzyć. W tym również znakomite możliwości kariery. Ponieważ zależy nam przede wszystkim na jednym: abyś po zakończeniu stażu pozostał  częścią naszej grupy Diehl.

Diehl jest firmą rodzinną, a jednocześnie korporacją. To tworzy specjalny klimat, którego nie może zaoferować wiele innych firm.

Joel Eichberger Praktykant Diehl Defence Überlingen

Indywidualnie dopasowany do Ciebie: Twój program stażowy.

Praktyki Praktyki
Praktyki Praktyki
Praktyki Praktyki
Praktyki Praktyki

W Diehl oferujemy programy stażowe w dwóch różnych obszarach. Nasza centrala jest odpowiedzialna za ścieżki komercyjne, a odpowiednie działy korporacyjne za ścieżki techniczne.

Programy komercyjne:
 • Księgowość / Controlling
 • Techniczne zakupy
 • Zasoby ludzkie
 • Zarządzanie IT
Programy techniczne:
 • Produkcja / Zarządzanie projektami
 • Badania i rozwój
 • Zarządzanie jakością
 • Sprzedaż i dystrybucja

Niezależnie od tego, który program wybierzesz - od samego początku głęboko zaangażujesz się w świat Diehl i poznasz różne obszary i rynki. W trakcie tego procesu opanujsz wyzwania, które dokładnie odpowiadają Twojej wiedzy i doświadczeniu zawodowemu. Nie mamy standardowej sekwencji programu. Wspólnie z Tobą opracujemyTwój indywidualny program stażu.

Atrakcyjne możliwości i wiele więcej.

Praktyki Praktyki

Dołączając do Diehl jako stażysta, oferujemy atrakcyjne możliwości kariery. Jednak jeszcze ważniejsze jest dla nas to, że możesz stopniowo dorastać do większej odpowiedzialności w środowisku pracy charakteryzującym się zaufaniem i otwartością. Będziesz miał u swego boku doświadczone osoby kontaktowe. Regularna informacja zwrotna jest dla nas oczywistością. Dotyczy to również kształcenia umiejętności osobistych, społecznych i metodologicznych.

Pragniemy, abyś czerpał radość z bycia z nami na pokładzie, zdobywał doświadczenie i dzielił się nim z innymi uczestnikami szkolenia, swoimi przełożonymi i kolegami. W ten sposób od samego początku staniesz się częścią silnej sieci, którą będziesz mógł rozbudowywać w trakcie trwania stażu i która pomoże Ci w znacznym stopniu w Twojej przyszłej karierze.

Jakie umiejętności powinieneś posiadać.

Praktyki Praktyki

Z Tobą jako praktykantem planujemy przyszłość: jako wysoko wykwalifikowanym specjalistą lub jako potencjalnym kierownikiem. Oczywiście oczekujemy od Ciebie wiele. Ukończonych studiów technicznych lub handlowych z ponadprzeciętnymi wynikami, praktyk i doświadczeń międzynarodowych w czasie studiów lub szkoły. Dużej elastyczności, tego, że nie jest dla Ciebie problemem zmiana lokalizacji od czasu do czasu i że lubisz zapoznawać się z nowymi obszarami i zespołami. Dobra znajomość języka angielskiego jest dla nas ważna - inny język obcy byłby świetny. Jednak równie mocno, jak doskonałe wyniki liczą się Twoje umiejętności społeczne. Podchodzisz do ludzi z otwartością, uznaniem i szacunkiem. Może nawet już zgłosiłeś się na ochotnika i stawiasz ogólny sukces wspólnego wysiłku w centrum własnych działań.

Czy pasujesz do nas?

Praktyki Praktyki

Jeśli chcesz myśleć perspektywicznie, dokonywać zmian, poszerzać swoje horyzonty i dawać z siebie wszystko każdego dnia, Diehl jest idealnym środowiskiem dla Ciebie. Jeśli jesteś przygotowany na pełne zaangażowanie, otrzymasz od nas wiele w zamian. Ponieważ zajmujesz ważne miejsce w naszej rodzinnej firmie. Masz nasze słowo, że przejdziemy z Tobą przez ciężkie i szczęśliwe chwile oraz będziemy wspólnie pracować nad przyszłością.

Czy wyobrażasz sobie, że jesteś częścią naszej międzynarodowej rodziny Diehl? W takim razie dowiedz się tutaj więcej o naszych różnych programach stażowych!

 • Program stażowy Diehl Group

  W centrum dużego przedsięwzięcia.

  Podczas programu stażu komercyjnego w Diehl Group zetkniesz się z szerokim zakresem dziedzin działalności - to otwiera drogę do wielowarstwowego świata Diehl. Już od pierwszego dnia otrzymasz wgląd w szeroki obraz sytuacji. Każdy z naszych działów korporacyjnych ma swoją własną strukturę technologiczną. Są one jednak połączone na płaszczyźnie rodzinnej, kulturowej, strategicznej i ekonomicznej.

  Zapraszamy do składania aplikacji osoby, które posiadają ponadprzeciętne wyniki w nauce w zakresie ekonomii, zarządzania przedsiębiorstwem lub inżynierii przemysłowej i mają już pewne doświadczenie praktyczne.

  Po wieloetapowym procesie selekcji możesz nawet rozpocząć 15- do 18-miesięczną praktykę w naszej siedzibie w Norymberdze. W zależności od Twoich zainteresowań i umiejętności będziesz pracować w obszarach Finansów, Zakupów, HR, IT lub Łańcucha dostaw. Po pewnym czasie przeniesiesz się do jednej z naszych lokalizacji i staniesz się częścią tamtejszego zespołu. Ponadto, w trakcie programu odwiedzisz kilka filii - w tym pobyt za granicą. Jesteś mile widziany w każdym miejscu naszej Grupy i zyskasz pełny obraz  z perspektyw, jakie daje nasza firma.

  Czekamy na Twoją aplikację

 • Program stażowy Diehl Metall

  Teoria spotyka się z praktyką.

  Jako stażysta techniczny w Diehl Metall będziesz pracował nad poszerzaniem oferty wiodącego globalnego producenta zaawansowanych rozwiązań w zakresie obróbki metali dla różnych branż. Nie tylko zapoznasz się z procesami w wielu naszych działach, np. digitalizacji / automatyzacji, analityki danych, produkcji, rozwoju, zakupów, sprzedaży czy jakości. Aby je jeszcze bardziej zoptymalizować, będziesz nas wspierać własnymi pomysłami. Krótko mówiąc, praca w Diehl Metall przenosi Cię w świat, w którym teoria spotyka się z praktyką.

  O 18-miesięczny program stażowy możesz się ubiegać, jeśli posiadasz  wykształcenie wyższe techniczne. Po rozpoczęciu pracy w jednym z naszych oddziałów w Niemczech, co trzy do czterech miesięcy będziesz zmieniać środowisko pracy i w ten sposób zyskasz globalny i międzydziałowy wgląd w nasze segmenty działalności. Od początku będziesz pracować nad sensownymi zadaniami i przez cały czas trwania stażu będziesz mieć u swego boku mentora, który będzie Cię wspierał i udzielał Ci informacji zwrotnych. Oprócz treści programowych oferujemy Ci również dalsze szkolenia i środki wsparcia.

  Czekamy na Twoją aplikację

 • Program stażowy Diehl Controls

  W światowej misji.

  W Diehl Controls, jednym z wiodących specjalistów w dziedzinie sterowania urządzeniami domowymi i elektroniki do pomp ciepła, trzech na czterech kolegów pracuje poza granicami Niemiec. Techniczne know-how w połączeniu z kompetencjami międzykulturowymi są zatem dwoma podstawowymi filarami sukcesu naszej firmy.

  Jeśli chcesz w przyszłości razem z nami rozwijać ten sukces jako praktykant techniczny, powinieneś mieć zamiłowanie do techniki i innowacyjnych rozwiązań oraz ducha odkrywczości, który chętnie skorzysta z oferowanej przez nas wolności osobistej.

  Warunkiem złożenia u nas aplikacji jest wykształcenie wyższe w zakresie elektrotechniki, informatyki lub inżynierii przemysłowej.

  Czekamy na Twoją aplikację

 • Trainee Program Diehl Defence

  Czynienie świata bezpiecznym, dzięki zaawansowanej technologii.

  Jako międzynarodowy lider rynku systemów obronnych jesteśmy symbolem „Made in Germany” w najlepszym znaczeniu tego pojęcia. Dla nas wszystko kręci się wokół doskonałości, precyzji i jakości. Aby zapewnić ludziom na całym świecie bezpieczne życie w przyszłości, działamy codziennie w sektorze ultra-high-tech. Program stażowy w Diehl Defence pokazuje wszystkie obszary tego różnorodnego świata. Prawdziwe wyzwanie.

  Możesz ubiegać się o staż, jeśli masz już międzynarodowe doświadczenie i wykształcenie wyższe z tytułem magistra lub doktoratem w kieszeni. W ramach naszego 18-miesięcznego programu stażowego będziesz pracować nad różnymi projektami, które wspólnie z Tobą ułożymy indywidualnie z obszarów rozwoju, produkcji i zarządzania produktem. W każdym z tych sektorów możesz liczyć na obszerne szkolenie w zakresie najnowocześniejszych technologii oraz regularne i konstruktywne informacje zwrotne. Będziesz docierał do sedna trudnych technologicznie zagadnień, współpracował z wewnętrznymi i zewnętrznymi osobami kontaktowymi oraz klientami, a jednocześnie zwracał uwagę na aspekty handlowe.

  Czekamy na Twoją aplikację

   

 • Program stażowy Diehl Aviation

  Życie w fascynacji lotnictwem.

  Nasza pasja i entuzjazm dla lotnictwa uczyniły nas tym, czym jesteśmy dzisiaj: znanym na całym świecie producentem wyposażenia kokpitu i kabiny. Nasz program stażu technicznego jest przepustką do intensywnego szkolenia w miejscu pracy, doskonalącego jednocześnie umiejętności zawodowe, społeczne i osobiste.

  Możesz ubiegać się o nasz 18-miesięczny program stażowy, jeśli przekonasz nas ponadprzeciętnym wykształceniem wyższym. Już jako stażysta będziesz miał decydujący wkład w to, aby Diehl Aviation nadal latał na szczycie. Będziesz prowadzić badania naukowe, optymalizować procesy logistyczne lub produkcyjne albo poprawiać jakość produktów - w zależności od tego, jak wspólnie określimy na początku kierunek programu stażowego. Twoje zainteresowania i potrzeby są dla nas bardzo ważne w trakcie realizacji programu - dla nas oznacza to również świadome tworzenie przestrzeni dla Ciebie. Abyś mógł sprawdzić umiejętności, które nabyłeś podczas studiów lub praktyk i zastosować je w ekscytujących projektach wraz z nowymi kolegami. Zdobędziesz cenny wgląd w produkty i rozwiązania oferowane przez nasze najważniejsze jednostki biznesowe. A podczas pracy nad różnymi projektami będziesz miał również szansę na zdobycie międzynarodowego doświadczenia.

  Czekamy na Twoją aplikację

   

 • Program Praktyk Technicznych Diehl Metering

  Umożliwienie zrównoważonej przyszłości.

  Diehl Metering jest jednym z największych na świecie producentów liczników do wody, energii cieplnej, gazu i energii elektrycznej. To, co nas napędza to odpowiedzialne korzystanie z cennych zasobów naszej planety. Jeśli chcesz się do tego przyczynić, program stażu technicznego u nas jest dla Ciebie. Tym bardziej, jeśli masz wyczucie dla złożonych zagadnień technicznych, Twoje myślenie jest równie precyzyjne, co kreatywne i chcesz opracowywać rozwiązania oparte na danych dla naszych klientów.

  O udział w naszym programie stażowym mogą ubiegać się osoby, które posiadają wykształcenie wyższe w zakresie nauki o danych, inżynierii przemysłowej lub mechatroniki. Program stażowy trwa 18 miesięcy, podczas których możesz zdobyć cenne doświadczenie zawodowe w różnych działach, np. w dziale rozwoju, w dziale rozwoju biznesu lub w naszej strategicznej jednostce biznesowej Analytics & Services. Program jest indywidualnie dopasowany do Twoich umiejętności i zainteresowań i obejmuje cztery do pięciu stacji projektowych - jedna z nich w jednej z naszych międzynarodowych lokalizacji. Od pierwszego dnia weźmiesz na siebie odpowiedzialność i szybko zaangażujesz się w ekscytujące projekty, współpracując z kolegami we Francji, Polsce, na Węgrzech, w Brazylii lub w Chinach. Będziesz zawsze pracował w sposób zorientowany na rozwiązania, a my będziemy systematycznie wzmacniać Twoje umiejętności - zarówno zawodowe, jak i osobiste.

  Czekamy na Twoją aplikację

   

Planujemy naszą przyszłość z Tobą.

Długotrwały sukces możemy odnieść tylko z wysoko wykwalifikowanymi, zaangażowanymi młodymi ludźmi, takimi jak Ty. Dlatego robimy wiele, aby Twoja codzienna praca była, jak najprzyjemniejsza i oferujemy Ci wiele atrakcyjnych świadczeń. W zależności od lokalizacji możesz liczyć na szeroki zakres świadczeń.

 

Co oferujemy:

 • Home office
 • Rabaty dla pracowników
 • Wydarzenia sportowe
 • Elastyczne godziny pracy
 • Przedsiębiorstwo rodzinne
 • Rozwój zawodowy i osobisty
 • Firmowy telefon oraz laptop
 • Dobre połączenia komunikacyjne
więcej korzyści

Międzynarodowy projekt jest częścią programu stażowego, co oczywiście jest wielką wartością dodaną

Teresa Schneiderhan Kontroler inwestycji Diehl Headquarters Nuremberg
Praktyki Praktyki
Praktyki Praktyki

Po odbyciu 18-miesięcznego stażu w obszarze finansów i controllingu, od marca 2022 roku pracuję, jako kontroler inwestycji w centrali Diehl w Norymberdze. Studiowałam Global Business Management w Augsburgu i Financial Management na Uniwersytecie Hohenheim. Rozpoczynając swoją karierę zawodową, podjęłam świadomą decyzję o pracy w średniej wielkości firmie, ponieważ ważna jest dla mnie rodzinna atmosfera korporacyjna z miejscem na kreatywność. Możliwości dalszego rozwoju, jako stażysta w Diehl są ogromne. Program jest indywidualny i jest w nim wiele ciekawych, różnorodnych projektów i zadań. Zawsze można podjąć luźne tematy i zaangażować się.

Kolejną atrakcją dla stażystów są treningi umiejętności miękkich i regularne rundy informacji zwrotnej. Na różnych etapach mojej kariery zawodowej, w ramach której przeszłam przez prawie wszystkie działy przedsiębiorstwa - byłam w Metering w Norymberdze, Aviation w Hamburgu, Controls i wreszcie w Metall - poznałem wielu nowych kolegów i mogłem zbudować sieć kontaktów, która pomaga mi również na moim obecnym stanowisku. Po ukończeniu studiów magisterskich przez sześć miesięcy byłam asystentką w Dziale Controllingu. Potem jednak zdecydowałam się na praktykę - i moim wyborem był zawsze program praktyk w Diehl!

Rozpocznij swoją karierę właśnie tutaj.

Praktyki Praktyki

Zdecydowałeś, że program stażowy w firmie Diehl jest właśnie dla Ciebie? W takim razie złóż wniosek w odpowiednim czasie, tzn. co najmniej trzy do sześciu miesięcy przed rozpoczęciem programu stażowego i w każdym razie za pośrednictwem naszego systemu e-rekrutacji Diehl. Na dole tej strony znajdziesz wybór otwartych stanowisk dla stażystów i i możliwość bezpośredniego złożenia aplikacji online. Bardzo ważne jest, aby Twój wniosek był kompletny. Należy dołączyć następujące dokumenty:

 • Curriculum vitae
 • List motywacyjny
 • Wykaz prac magisterskich / licencjackich / dyplomowych
 • Praca dyplomowa / doktorska
 • Referencje / świadectwa pracy

Dokumenty mogą być przesyłane jako pliki PDF. Prosimy pamiętać o maksymalnym rozmiarze pliku 5 MB na dokument.

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się bezpośrednio z naszymi rekruterami - wystarczy przewinąć stronę w dół!

I co się dzieje dalej?

Po krótkim czasie otrzymasz wiadomość e-mail potwierdzającą, że otrzymaliśmy Twoją aplikację. Jednocześnie Twoja aplikacja zostanie przekazana do właściwego rekrutera, który przejrzy Twoje dokumenty. Następnie rekruter skontaktuje się z Tobą.

Zawsze do Twojej dyspozycji: nasi rekruterzy.

 • Kiedy przychodzi do decyzji tak ważnej jak program stażowy, to zupełnie normalne, że pojawiają się pytania. Dlatego w Diehl mamy zespół rekruterów, którzy specjalizują się w programach stażowych. Są oni zawsze doTwojej dyspozycji i z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania i znajdą dla Ciebie idealny program stażowy.

  Poznaj naszych rekruterów

Miło Cię poznać!

Wciąż  najlepszym sposobem na poznanie się jest kontakt osobisty. Dlatego my z Diehl jesteśmy obecni na wielu targach kariery. Jeśli jesteśmy w Twojej okolicy, skorzystaj z okazji i przyjdź. Ucieszy nas spotkanie z Tobą!

Aktualne terminy

Kliknij tutaj, aby zobaczyć stanowiska stażystów, które są obecnie dostępne.

Portalu pracy