Zaplanuj swoją karierę podczas studiów: z Diehl.

Praktyki i pracujący studenci Praktyki i pracujący studenci

Jako student wiesz, jak ważne jest wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce i zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego podczas studiów. My w Diehl szukamy studentów, którzy myślą przyszłościowo, tak jak Ty. Lubimy pracować z ekspertami jutra już dziś. Jesteśmy świadomi, że jest to najlepsza droga do osiągnięcia naszego ambitnego celu, jakim jest rozwój technologii przyszłości. Możesz na tym skorzystać, ponieważ oferujemy wiele atrakcyjnych możliwości dla studentów. Z najlepszymi szansami dla Ciebie: Wielu specjalistów i menedżerów rozpoczęło swoją karierę w Diehl jako stażyści lub pracujący studenci.

Prawdziwy wzmacniacz kariery: Tworzenie sieci

Praktyki i pracujący studenci Praktyki i pracujący studenci

Decydującym czynnikiem dla Twojej kariery jest dobra sieć kontaktów. Dlatego też stwarzamy wiele możliwości, abyś mógł poznać innych studentów, jak również doświadczonych kolegów z Diehl. Na przykład, organizujemy regularne wizyty na miejscu lub dni praktyki w rejonie Norymbergi, gdzie Diehl Metering i Diehl Metall współpracują z Politechniką Norymberską Georga Simona Ohma. Diehl Controls oferuje również dni praktyki w swoim zakładzie w Wangen im Allgäu. W ramach Dnia Studenta zapraszamy raz w semestrze studentów do siedziby firmy, aby lepiej poznali naszą Grupę, a przy Studenckim Stole studenci i absolwenci spotykają się w miłej atmosferze, aby wymieniać się pomysłami i mieć możliwość nawiązania kontaktów.

Doskonale! Ponadprzeciętna wydajność się opłaca.

Praktyki i pracujący studenci Praktyki i pracujący studenci

Jeśli Twoje wyniki są ponadprzeciętne, będziemy Cię wspierać we współpracy z Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen, TH Nuremberg i FAU Nuremberg przez dłuższy okres czasu, jako stypendystę Diehl i damy Ci wsparcie finansowe. Ponadto przyznajemy nagrody promocyjne: niektórzy z najlepszych inżynierów przemysłowych na Uniwersytecie Friedricha-Alexandra w Erlangen-Nuremberg otrzymują od nas co roku nagrodę.

Co oferujemy

To może Ci się spodobać.

Opieramy się na współpracy z różnymi uczelniami i oferujemy Ci bardzo ciekawe możliwości dołączenia do nas, jako student. Przed i po ukończeniu studiów - naszprogram praktyk może być dla Ciebie atrakcyjną opcją.

Tutaj można szczegółowo zapoznać się z programami i ofertami, które mamy dla studentów. Dowiedz się, który pierwszy krok w Diehl jest najlepszy dla Ciebie i planowanej przez Ciebie kariery  

 • Staż studencki
  Staż studencki Staż studencki

  Możesz odbyć staż w firmie Diehl zarówno w obszarze komercyjnym, jak i technicznym - jako staż wstępny i podstawowy oraz w jednej z naszych lokalizacji za granicą. Zdobędziesz szeroki i cenny wgląd w nasze projekty i procesy. Staż jest wymagający i ekscytujący, ponieważ bierzesz na siebie prawdziwą odpowiedzialność. Będziesz pracować w pełnym wymiarze godzin, tj. 35 godzin tygodniowo, które możesz zaplanować indywidualnie z pomocą elastycznego modelu czasu pracy.

  Prawdziwa szansa: Po odbyciu stażu możesz zostać pracującym studentem w jednej z naszych lokalizacji na okres do dwóch lat.

  Jak i z jakim wyprzedzeniem powinieneś się zgłosić?

  • poprzez ogłoszenie o pracę lub z własnej inicjatywy
  • 2 do 3 miesięcy przed rozpoczęciem stażu

  Co należy zawrzeć w swojej aplikacji?

  • Curriculum vitae

  • List motywacyjny (opcjonalnie)

  • Zaświadczenie o przyjęciu na staż

  • Data rozpoczęcia i zakończenia stażu

  • Czy jest to staż obowiązkowy czy dobrowolny?

  • Referencje / świadectwa pracy (jeśli są dostępne)

  • Przegląd ocen (opcjonalnie - liczy się ogólne wrażenie)

 • Pracujący student
  Pracujący student Pracujący student

  Jako pracujący student jesteś częścią zespołu Diehl od początku do końca studiów - to pierwszy krok w kierunku kariery. Masz swoje własne, jasno określone zadania i bierzesz za nie odpowiedzialność. Oczywiście, będziemy Cię wspierać, aby wszystko się udało i abyś mógł nadal skupić się na studiach.

  Będziesz miał mentora w zespole, dużo autonomii  i elastyczności w zakresie czasu pracy. Obejmuje to elastyczny czas pracy i zazwyczaj możliwość pracy z domu. Jeśli zbliżają się egzaminy, możesz zmniejszyć liczbę godzin pracy, zredukować je do zera, wziąć dni urlopowe lub zredukować nadgodziny - Twoje studia są na pierwszym miejscu.

  Jak i z jakim wyprzedzeniem powinieneś aplikować?

  • poprzez ogłoszenia o pracę lub z własnej inicjatywy
  • 2-3 miesiące przed planowanym rozpoczęciem pracy studenckiej.

  Co należy zawrzeć w aplikacji?

  • Curriculum vitae

  • List motywacyjny (opcjonalnie)

  • Zaświadczenie o przyjęciu na studia

  • Kiedy chcesz rozpocząć pracę?

  • Ile godzin chcesz pracować?

  • Referencje / świadectwa pracy (jeśli są dostępne)

  • Przegląd ocen (opcjonalnie - liczy się ogólne wrażenie)

 • Praca w semestrze
  Praca w semestrze Praca w semestrze

  Jeśli chcesz zarobić trochę dodatkowych pieniędzy podczas  trwającego semestru studiów, możesz to zrobić w Diehl. W ten sposób można zapoznać się z pracą naszej międzynarodowej grupy technologicznej, a jednocześnie zdobyć cenne doświadczenie praktyczne i nawiązać kontakty. Wolne miejsca pracy na semestr można znaleźć na naszym portalu pracy , ale można też wysłać do nas spontaniczną aplikację.

 • Projekty badawcze i prace dyplomowe
  Projekty badawcze i prace dyplomowe Projekty badawcze i prace dyplomowe

  Jeśli chcesz uzupełnić swoją wiedzę teoretyczną o doświadczenie praktyczne, możesz pracować z nami nad badaniami ukierunkowanymi na projekt lub napisać z nami pracę licencjacką, magisterską lub dyplomową. Praca z praktycznym partnerem, jakim jest Diehl, daje wiele korzyści. Masz u boku partnera, który Cię nadzoruje.Już w trakcie studiów możesz zacząć budować sieć kontaktów, a co najważniejsze: łatwiejsze będzie wejście w życie zawodowe. Bo jeśli osiągniesz dobre wyniki, jest szansa, że zaraz po ukończeniu studiów zaproponujemy Ci pracę. Ogłoszenia dotyczące projektów badawczych i prac dyplomowych znajdziesz na tablicy ogłoszeń. Jeśli nie znajdziesz tam tego, czego szukasz, zapraszamy również do wysłania do nas spontanicznejaplikacji.

Apropos: Więcej informacji o naszej działalności związanej z uczelnią można znaleźć na stronach internetowych takich jak XING, Jobware i Berufsstart lub w odpowiednich czasopismach uniwersyteckich.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć otwarte stanowiska stażowe i pracujących studentów oraz prace semestralne.