EWA Bahrain - Fixed Network

EWA Bahrain - Fixed Network EWA Bahrain - Fixed Network

Zwiększenie satysfakcji klientów poprzez automatyzację sieci wodociągowej

Zwiększenie satysfakcji klientów poprzez automatyzację sieci wodociągowej

Bahrajn zamieszkuje półtora miliona ludzi. Wszystkie jego potrzeby energetyczne i wodne są regulowane przez rządową agencję Electricity and Water Authority (EWA). Do 2015 roku EWA zaopatrywała sieć wyłącznie w wodomierze mechaniczne. Współpracując z Diehl Metering, EWA przekształciła swoją sieć dzięki niezawodnym ultradźwiękowym wodomierzom HYDRUS, które stały się podstawą kompletnego rozwiązania sieci stacjonarnej.

 • 1,5 MILIONA OSÓB

  korzysta z sieci wodociągowej EWA.

 • 257 000 WODOMIERZY HYDRUS

  dostarczonych do Bahrajnu, 150 000 zainstalowanych,  pozostałe liczniki są stopniowo instalowane.

 • 95 IZAR RDC PREMIUM

  zainstalowane jako część kompletnego rozwiązania bezprzewodowej sieci stacjonarnej (AMI).

 • ZWIĘKSZENIE ZADOWOLENIA KLIENTÓW POPRZEZ OPTYMALIZACJĘ SIECI WODOCIĄGOWEJ

  ZWIĘKSZENIE ZADOWOLENIA KLIENTÓW POPRZEZ OPTYMALIZACJĘ SIECI WODOCIĄGOWEJ ZWIĘKSZENIE ZADOWOLENIA KLIENTÓW POPRZEZ OPTYMALIZACJĘ SIECI WODOCIĄGOWEJ

  Utworzony w 1965 r. Urząd ds. Energii Elektrycznej i Wodnej (EWA) jest odpowiedzialny za regulację wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej oraz wody w Królestwie Bahrajnu. W przeszłości krajowa sieć wodociągowa opierała się wyłącznie na wodomierzach mechanicznych.

  EWA chciała zmodernizować krajową sieć, aby zapewnić rzetelne rozliczenia i zadowolenie klientów. Jednak stanęła przed dodatkowym wyzwaniem: infrastrukturą budowlaną Bahrajnu. Miasta Królestwa składają się ze starych i nowych budynków, co utrudnia wdrożenie stałej sieci. Potrzebowano niestandardowego rozwiązania uwzględniającego rodzaj instalacji, obszar zasięgu i istniejącą infrastrukturę.

  Priorytetem dla EWA było zainstalowanie nowych liczników, które będą stanowić aktywa na dłuższą metę, umożliwiając monitorowanie i optymalizację sieci. Gromadząc, analizując i wykorzystując dane, EWA chciała zautomatyzować rozliczenia i ograniczyć straty wody spowodowane wyciekami. Aby osiągnąć te cele, potrzebował niezawodnego partnera, który byłby w stanie zapewnić wysoką jakość oczekiwaną przez klientów.

 • PŁYNNA INTEGRACJA BEZPRZEWODOWEJ SIECI STACJONARNEJ FIXED NETWORK

  PŁYNNA INTEGRACJA BEZPRZEWODOWEJ SIECI STACJONARNEJ FIXED NETWORK PŁYNNA INTEGRACJA BEZPRZEWODOWEJ SIECI STACJONARNEJ FIXED NETWORK

  Od 2012 roku Diehl Metering rozpoczął projekty pilotażowe z EWA, wykorzystując wodomierze ultradźwiękowe HYDRUS w kilku obszarach. Wodomierze się sprawdziły i EWA złożyła pierwsze zamówienie w Diehl Metering w 2016 roku.

  Obecnie sieć EWA obejmuje około 75 000 liczników HYDRUS, które są odczytywane co 3 godziny przez 95 centralek IZAR RDC PREMIUM rozmieszczonych w całym Bahrajnie. Pozostałe 182 000 liczników jest obecnie w trakcie integracji z IZAR@NET. Dzięki integracji z serwerami EWA wszystkie rozliczenia odbywają się teraz automatycznie.

  Współpracując z lokalnym partnerem EMCO, zespół Diehl Metering wdrożył rozwiązanie sieci stacjonarnej w budynkach komercyjnych i mieszkalnych, instalując około 100 centralek IZAR do zdalnego odczytu liczników HYDRUS M-BUS. System jest zintegrowany z
  IZAR@NET, naszym oprogramowaniem do gromadzenia i zarządzania danymi z liczników.

  W sieci EWA niektóre urządzenia to liczniki innych firm zainstalowane w podziemnych komorach. Dzięki swojej elastyczności IZAR@NET ułatwia przesyłanie danych z zewnętrznych liczników i rejestratorów danych do serwerów EWA, umożliwiając monitorowanie zużycia, ciśnienia i temperatury w całej sieci.

  Ponadto rozwiązanie to pokonuje wyzwania związane z bardzo starymi budynkami. W obliczu niemożności stworzenia przewodowej sieci stacjonarnej zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy IZAR RDC do odczytu i transmisji danych w ustalonych wcześniej porach. W celu spełnienia wymagań EWA dostarczono łącznie 157 centralek IZAR RDC.

 • MNIEJ STRAT I WIĘKSZA DOKŁADNOŚĆ ORAZ SATYSFAKCJA KLIENTA

  MNIEJ STRAT I WIĘKSZA DOKŁADNOŚĆ ORAZ SATYSFAKCJA KLIENTA MNIEJ STRAT I WIĘKSZA DOKŁADNOŚĆ ORAZ SATYSFAKCJA KLIENTA

  EWA może teraz monitorować i analizować zachowania konsumentów. IZAR@NET w sposób ciągły mierzy dane licznika, wysyłając ostrzeżenia, gdy urządzenia są niesprawne lub gdy zostanie wykryty alarm lub błąd. Pomogło to ograniczyć manipulację licznikami z zewnątrz i znacznie zmniejszyło straty wody.

  Ponadto nowy system automatyzuje proces fakturowania, eliminując możliwość błędu ludzkiego i zapewniając satysfakcję klienta. Decydując się na wdrożenie inteligentnych rozwiązań Diehl Metering, EWA wkroczyła na ścieżkę do realizacji swojej wizji zrównoważonej przyszłości.

You are currently using an outdated Internet browser, which is no longer supported for technical reasons. To use the Diehl website right, please use a modern browser in the latest version, such as Edge, Chrome, Firefox or Safari.

Consent

We would like to use Google Analytics to optimise the design of our website. Through this, Google collects data which is aggregated and made available to us as a statistical overview. By clicking "Agree", you consent to tracking by Google Analytics. This consent is voluntary and can be revoked at any time. If you click "Decline", no tracking will take place. For more information, please see our privacy policy.