Pomagamy Kigali stać się afrykańskim liderem w zrównoważonej gospodarce zasobami wodnymi

Pomagamy Kigali stać się afrykańskim liderem w zrównoważonej gospodarce zasobami wodnymi Pomagamy Kigali stać się afrykańskim liderem w zrównoważonej gospodarce zasobami wodnymi
Diehl Metering

Aby zrealizować swoje ambicje dotyczące zrównoważonej gospodarki, korporacja Water and Sanitation Corporation (WASAC) w stolicy Rwandy Kigali, zaufała technologii Diehl Metering wybierając ją jako komponent projektu modernizacji sieci wodociągowej. WASAC uznał model AURIGA za wodomierz właściwy, aby osiągnąć cel polegający na ograniczeniu objętości wody niedochodowej, dzięki zainstalowaniu niezawodnych wodomierzy, które w przyszłości mają stać się benchmarkiem dla rozwiązania AMR.

Rwanda ma jedną z najwyższych gęstości zaludnienia w Afryce Subsaharyjskiej. Oczekuje się, że populacja jej stolicy Kigali wzrośnie z 1 mln  100 tys. w 2012 r. do 3 mln 800 tys. w 2050 r. Oznacza to, że WASAC mierzy się z ogromnym wzrostem zapotrzebowania na wodę, starzejącą się siecią wodociągową i wodomierzami, co w konsekwencji powoduje wysokie współczynniki objętości wody niedochodowej (NRW), niskie ciśnienie sieciowe, zawyżone koszty zużycia energii oraz znaczące niedobory wody.

Mając świadomość potrzeby działania, WASAC postawiło sobie wysokie cele. Planuje stać się najbardziej zrównoważonym przedsiębiorstwem wodociągów i kanalizacji w Afryce, zapewniającym powszechny dostęp do bezpiecznej wody do roku 2024, zgodnie z krajową strategią transformacji Rwandy oraz celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Aby to osiągnąć, przedsiębiorstwo chce zmniejszyć wskaźnik NRW z 44% do 25%, zastępując zużyte rury i inwestując w środki kontroli wydajności, z wiarygodnymi i inteligentnymi miernikami na czele.

WASAC zainteresowało się naszym wodomierzem AURIGA dzięki projektowi referencyjnemu wdrożonemu w Rwandzie w roku 2021 przez naszego regionalnego dystrybutora, Danco Capital Limited. Jakiś czas temu, przedsiębiorstwo zamówiło 22 400 wodomierzy AURIGA DN20, które zostały zamontowane w Kigali, planując dodanie kolejnych 50 000 wodomierzy w przyszłości.

W ramach programu pilotażowego WASAC odwiedziło naszą fabrykę w Saint-Louis (Francja) i zapoznał się lepiej z naszymi systemami zdalnego odczytu radiowego. Dzięki ścisłej współpracy chcemy pomóc w rozwiązaniu problemu NRW i przejściu na zrównoważoną gospodarkę wodną w celu zaspokojenia przyszłych potrzeb ludności.

You are currently using an outdated Internet browser, which is no longer supported for technical reasons. To use the Diehl website right, please use a modern browser in the latest version, such as Edge, Chrome, Firefox or Safari.

Consent

We would like to use Google Analytics to optimise the design of our website. Through this, Google collects data which is aggregated and made available to us as a statistical overview. By clicking "Agree", you consent to tracking by Google Analytics. This consent is voluntary and can be revoked at any time. If you click "Decline", no tracking will take place. For more information, please see our privacy policy.