Woda nieprzynosząca dochodu

Woda nieprzynosząca dochodu (NRW) to nie tylko marnotrawstwo cennych zasobów, ale także szkody gospodarcze, ekologiczne i humanitarne.

Woda nieprzynosząca dochodu Woda nieprzynosząca dochodu

Non-Revenue Water

Woda nieprzynosząca dochodu (NRW) to nie tylko marnotrawstwo cennych zasobów, ale także szkody gospodarcze, ekologiczne i humanitarne.

Ten globalny problem szkodzi środowisku poprzez utratę wody pitnej, generuje dodatkowe koszty dla mediów  i może mieć wpływ na poziom usług i jakość wody.

Sposób prowadzenia lokalnej i rządowej polityki oraz  publikacje rządowe mają na celu informować o pilnej potrzebie walki ze zjawiskiem NRW. Na całym świecie zidentyfikowano już pewne problemy: starzenie się sieci, redukcja konsumpcji, kontrola cen.

Przyczyny wody nieprzynoszącej dochodu

NRW to nie tylko przecieki. Z problemem mamy do czynienia na  wszystkich poziomach - od poboru wody po rozliczenia.
Przyczyny są tak różnorodne, jak trudne do zidentyfikowania i zmierzenia.
Czynników wpływających na straty wody jest wiele. To sprawia, że ograniczenie strat wody jest głównym tematem zapewniającym przyszłość przedsiębiorstw wodociągowych.

 

Nasze rozwiązania w walce z NRW

Woda nieprzynosząca dochodu Woda nieprzynosząca dochodu
 • DOKŁADNOŚĆ LICZNIKA

  DOKŁADNOŚĆ LICZNIKA DOKŁADNOŚĆ LICZNIKA

  Nasze doświadczenie i niezawodność naszych wodomierzy pozwalają nam zapewniać wysokie standardy pomiaru, zwłaszcza przy wyjątkowo niskich lub wysokich natężeniach przepływu. Instalacja niezawodnych i trwałych liczników oraz możliwość utrzymania dokładności przez cały okres ich użytkowania pomagają w ustalaniu rekordów i zmniejszaniu strat wody.

  Niezależnie od tego, czy szukasz licznika statycznego, czy mechanicznego, cała nasza oferta mierników zapewnia pomiary i dane, na których możesz polegać. Ponadto, dzięki naszej gamie wodomierzy ultradźwiękowych HYDRUS i naszym licznikom mechanicznym ALTAIR, możesz mieć lepszy wgląd w terminy zużycia wody, aby poprawić dokładność rozliczeń i wykrywanie wycieków.

  HYDRUS 2.0 BULK

 • AUTOMATYCZNY ODCZYT

  AUTOMATYCZNY ODCZYT AUTOMATYCZNY ODCZYT

  Zapisy mogą zostać utracone, jeśli zostaną wypełnione ręcznie lub w przypadku wadliwych systemów zdalnych. Ale głównym problemem jest uzyskanie danych dotyczących zużycia w terminie, aby obliczyć wiarygodny bilans wodny, który nie będzie oparty na danych szacunkowych. Zakłady użyteczności publicznej mogą usprawnić obliczenia NRW i proces fakturowania za pomocą naszych rozwiązań AMR / AMI. Nasze inteligentne liczniki, zbudowane w oparciu o technologię IZAR od 1996 roku, są w stanie przesyłać dane w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych i klimatycznych.

  Automatyczny odczyt liczników (AMR/AMI)

 • ZINTEGROWANE INTELIGENTNE FUNKCJE / ALARMY ZINTEGROWANE

  ZINTEGROWANE INTELIGENTNE FUNKCJE / ALARMY ZINTEGROWANE ZINTEGROWANE INTELIGENTNE FUNKCJE / ALARMY ZINTEGROWANE

  Alarmy wbudowane w nasze inteligentne liczniki i nasze moduły radiowe IZAR pomagają narzędziom wykrywać manipulacje liczników, nielegalne połączenia, wycieki lub uszkodzone liczniki. Skonfigurowane jako część rozwiązania AMI (Advanced Metering Infrastructure), nasze inteligentne liczniki wysyłają alerty w czasie rzeczywistym, umożliwiając zakładom użyteczności publicznej wykrywanie i szybką reakcję w celu uniknięcia dodatkowych utraconych przychodów.

 • MONITOROWANIE SIECI WODNEJ

  MONITOROWANIE SIECI WODNEJ MONITOROWANIE SIECI WODNEJ

  Z Twojej sieci zbieranych jest wiele wskaźników, a wszystkie te dane są następnie synchronizowane z naszym oprogramowaniem IZAR@NET 2. Jego wysoka modułowość i elastyczność ułatwia odczytywanie procesów i sieci zasilającej, zapewniając globalny przegląd sieci wodociągowej i informując Cię natychmiast, jeśli jakikolwiek problem. W połączeniu z innym oprogramowaniem używanym w Twojej firmie, takim jak system rozliczeniowy, umożliwia automatyzację kluczowych procesów i unikanie błędów lub rejestrowanie strat.

  IZAR@NET 2

Więcej informacji

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać indywidualną analizę Twoich potrzeb.

Rozwiązania u klientów

 • BRK Ambiental - Fixed Network

  BRK Ambiental - Fixed Network BRK Ambiental - Fixed Network

  BRK Ambiental jest największą prywatną firmą sanitarną w Brazylii., która obsługuje ponad 15 milionów ludzi w 100 gminach.  Chcąc rozszerzyć zakres dostaw wysokiej jakości usług wodno-kanalizacyjnych, firma napotkała wiele przeszkód - w tym brak niezawodnych liczników w Brazylii.

  czytaj więcej
 • Jamaica - Fixed Network

  Jamaica - Fixed Network Jamaica - Fixed Network

  Dostawca wody na Jamajce — Krajowe Przedsiębiorstwo Wodociągowe (NWC) — znalazł idealną technologię do zastosowania w wymagających warunkach pogodowych i środowiskowych panujących w basenie Morza Karaibskiego i zainstalował 50 000 wodomierzy ultradźwiękowych HYDRUS. W Long Mountain utworzono też sieć stacjonarną stanowiącą kolejny krok w procesie digitalizacji regionalnej infrastruktury wodociągowej.

  czytaj więcej