Ekomiasto Tianjin – Fixed Network

Ekomiasto Tianjin – Fixed Network Ekomiasto Tianjin – Fixed Network

Jak sprostać wyzwaniem globalnej zmiany klimatu?

Jak sprostać wyzwaniem globalnej zmiany klimatu?

Ekomiasto Tianjin to projekt będący owocem strategicznej współpracy rządów Chin i Singapuru. Znajduje się ono 40 km od centrum Tianjinu i 150 km od centrum Pekinu, w Tianjin Bihai New Area, jednym z najszybciej rozwijających się regionów w Chinach. Powierzchnia miasta wynosi około 31,23 km2, a liczbę mieszkańców szacuje się na 350 tysięcy. Projekt rozpoczął się we wrześniu 2008 roku i zgodnie z planem zakończy się w roku 2023. Jest on wyrazem zaangażowania obu rządów w pokonywanie wyzwań globalnej zmiany klimatu poprzez wzmocnienie ochrony środowiska i oszczędność energii.

 • IZAR ANALIZY W OPROGRAMOWANIU

  Szczegółowe analizy, np. funkcje alarmów, dzięki platformie oprogramowania IZAR.

 • 31,23 KM² TIANJIN BINHAI NEW AREA

  Nowe ekomiasto, które leży 40 km od Tianjinu i 150 km od Pekinu, zamieszkane przez około 350 tysięcy ludzi.

 • DO 16 LAT PRACY

  Wysokiej jakości liczniki z długowiecznymi bateriami gwarantują szybki odczyt danych i niezawodny system

 • Cogodzinny bezprzewodowy odczyt liczników z użyciem przyszłościowego oprogramowania.

  Cogodzinny bezprzewodowy odczyt liczników z użyciem przyszłościowego oprogramowania. Cogodzinny bezprzewodowy odczyt liczników z użyciem przyszłościowego oprogramowania.

  Poprzednio używane liczniki instalacji wodno-kanalizacyjnych, ciepłowniczych i gazowych, powodowały wiele problemów. Dodatkowo niespełna 6-letni cykl życia baterii był zbyt krótki, odczyt danych następował zbyt rzadko, a wskutek bardzo dużej ilości danych dochodziło również do opóźnień w ich przesyłaniu. Ponieważ ekomiasto zostało zaplanowane jako społeczność oszczędzająca zasoby, przyjazna dla środowiska i inteligentna, zasadniczym wymogiem klienta był niezawodny i stabilny system odczytu liczników wielu rodzajów energii. Liczniki wody, gazu i ciepła powinny być odczytywane łącznie metodą bezprzewodową. Odczyt danych powinien być możliwy co godzinę, a okres między odczytem licznika a aktualizacją danych minimalny lub niewielki. Używane oprogramowanie powinno być łatwe w obsłudze, z możliwością rozszerzenia i aktualizacji w reakcji na przyszłe potrzeby.

 • Ponaddźwiękowy licznik ciepła z komunikacją bezprzewodową, indukcyjny moduł radiowy, licznik gazu z pomiarem mikrotermicznym, ocena i analiza danych.

  Ponaddźwiękowy licznik ciepła z komunikacją bezprzewodową, indukcyjny moduł radiowy, licznik gazu z pomiarem mikrotermicznym, ocena i analiza danych. Ponaddźwiękowy licznik ciepła z komunikacją bezprzewodową, indukcyjny moduł radiowy, licznik gazu z pomiarem mikrotermicznym, ocena i analiza danych.

  Po wyjaśnieniu sytuacji klienta i zdefiniowaniu jego potrzeb firma Diehl Metering zaprojektowała idealne rozwiązanie dla projektu Tianjin: Sieć stacjonarna z licznikami CORONA (woda), SHARKY 773/775 (ciepło), AERIUS (gaz), koncentratorem IZAR RDC i platformą oprogramowania IZAR. Liczniki przesyłają dane do centralnego odbiornika w każdym budynku, skąd są przekazywane do systemu dostawcy. Dzięki temu rozwiązaniu przesyłanie danych może następować co godzinę.

 • Automatyczne przesyłanie danych zwiększa wydajność zarządzania oraz umożliwia natychmiastowe wykrywanie i rozwiązywanie problemów.

  Automatyczne przesyłanie danych zwiększa wydajność zarządzania oraz umożliwia natychmiastowe wykrywanie i rozwiązywanie problemów. Automatyczne przesyłanie danych zwiększa wydajność zarządzania oraz umożliwia natychmiastowe wykrywanie i rozwiązywanie problemów.

  Jakość produktu Diehla i stosowana przez firmę komunikacja bezprzewodowa zrobiły na nas bardzo duże wrażenie. Dzięki inteligentnej technologii mierników i długiemu cyklowi życia baterii jesteśmy teraz w pełni bezpieczni.

  Cui Jinying, Tianjin Jindao Electricity Project Co., Ltd.

  Rozwiązanie pomiarowe Diehl przynosi wiele korzyści: Automatyczne przesyłane danych do systemów rozliczeniowych i prognozujących. Ulepszone zarządzanie energią i wydajność zarządzania. System komunikacji radiowej zwiększa dokładność odczytów i pomaga wykrywać i rozwiązywać potencjalne problemy z licznikami. Na podstawie danych historycznych można przeanalizować typ klienta i wykryć jego problemy z instalacjami ciepłowniczymi, wodno-kanalizacyjnymi i gazowymi.

You are currently using an outdated Internet browser, which is no longer supported for technical reasons. To use the Diehl website right, please use a modern browser in the latest version, such as Edge, Chrome, Firefox or Safari.

Consent

We would like to use Google Analytics to optimise the design of our website. Through this, Google collects data which is aggregated and made available to us as a statistical overview. By clicking "Agree", you consent to tracking by Google Analytics. This consent is voluntary and can be revoked at any time. If you click "Decline", no tracking will take place. For more information, please see our privacy policy.