Ekomiasto Tianjin – Fixed Network

Ekomiasto Tianjin – Fixed Network Ekomiasto Tianjin – Fixed Network

Jak sprostać wyzwaniem globalnej zmiany klimatu?

Jak sprostać wyzwaniem globalnej zmiany klimatu?

Ekomiasto Tianjin to projekt będący owocem strategicznej współpracy rządów Chin i Singapuru. Znajduje się ono 40 km od centrum Tianjinu i 150 km od centrum Pekinu, w Tianjin Bihai New Area, jednym z najszybciej rozwijających się regionów w Chinach. Powierzchnia miasta wynosi około 31,23 km2, a liczbę mieszkańców szacuje się na 350 tysięcy. Projekt rozpoczął się we wrześniu 2008 roku i zgodnie z planem zakończy się w roku 2023. Jest on wyrazem zaangażowania obu rządów w pokonywanie wyzwań globalnej zmiany klimatu poprzez wzmocnienie ochrony środowiska i oszczędność energii.

 • IZAR ANALIZY W OPROGRAMOWANIU

  Szczegółowe analizy, np. funkcje alarmów, dzięki platformie oprogramowania IZAR.

 • 31,23 KM² TIANJIN BINHAI NEW AREA

  Nowe ekomiasto, które leży 40 km od Tianjinu i 150 km od Pekinu, zamieszkane przez około 350 tysięcy ludzi.

 • DO 16 LAT PRACY

  Wysokiej jakości liczniki z długowiecznymi bateriami gwarantują szybki odczyt danych i niezawodny system

 • Cogodzinny bezprzewodowy odczyt liczników z użyciem przyszłościowego oprogramowania.

  Cogodzinny bezprzewodowy odczyt liczników z użyciem przyszłościowego oprogramowania. Cogodzinny bezprzewodowy odczyt liczników z użyciem przyszłościowego oprogramowania.

  Poprzednio używane liczniki instalacji wodno-kanalizacyjnych, ciepłowniczych i gazowych, powodowały wiele problemów. Dodatkowo niespełna 6-letni cykl życia baterii był zbyt krótki, odczyt danych następował zbyt rzadko, a wskutek bardzo dużej ilości danych dochodziło również do opóźnień w ich przesyłaniu. Ponieważ ekomiasto zostało zaplanowane jako społeczność oszczędzająca zasoby, przyjazna dla środowiska i inteligentna, zasadniczym wymogiem klienta był niezawodny i stabilny system odczytu liczników wielu rodzajów energii. Liczniki wody, gazu i ciepła powinny być odczytywane łącznie metodą bezprzewodową. Odczyt danych powinien być możliwy co godzinę, a okres między odczytem licznika a aktualizacją danych minimalny lub niewielki. Używane oprogramowanie powinno być łatwe w obsłudze, z możliwością rozszerzenia i aktualizacji w reakcji na przyszłe potrzeby.

 • Ponaddźwiękowy licznik ciepła z komunikacją bezprzewodową, indukcyjny moduł radiowy, licznik gazu z pomiarem mikrotermicznym, ocena i analiza danych.

  Ponaddźwiękowy licznik ciepła z komunikacją bezprzewodową, indukcyjny moduł radiowy, licznik gazu z pomiarem mikrotermicznym, ocena i analiza danych. Ponaddźwiękowy licznik ciepła z komunikacją bezprzewodową, indukcyjny moduł radiowy, licznik gazu z pomiarem mikrotermicznym, ocena i analiza danych.

  Po wyjaśnieniu sytuacji klienta i zdefiniowaniu jego potrzeb firma Diehl Metering zaprojektowała idealne rozwiązanie dla projektu Tianjin: Sieć stacjonarna z licznikami CORONA (woda), SHARKY 773/775 (ciepło), AERIUS (gaz), koncentratorem IZAR RDC i platformą oprogramowania IZAR. Liczniki przesyłają dane do centralnego odbiornika w każdym budynku, skąd są przekazywane do systemu dostawcy. Dzięki temu rozwiązaniu przesyłanie danych może następować co godzinę.

 • Automatyczne przesyłanie danych zwiększa wydajność zarządzania oraz umożliwia natychmiastowe wykrywanie i rozwiązywanie problemów.

  Automatyczne przesyłanie danych zwiększa wydajność zarządzania oraz umożliwia natychmiastowe wykrywanie i rozwiązywanie problemów. Automatyczne przesyłanie danych zwiększa wydajność zarządzania oraz umożliwia natychmiastowe wykrywanie i rozwiązywanie problemów.

  Jakość produktu Diehla i stosowana przez firmę komunikacja bezprzewodowa zrobiły na nas bardzo duże wrażenie. Dzięki inteligentnej technologii mierników i długiemu cyklowi życia baterii jesteśmy teraz w pełni bezpieczni.

  Cui Jinying, Tianjin Jindao Electricity Project Co., Ltd.

  Rozwiązanie pomiarowe Diehl przynosi wiele korzyści: Automatyczne przesyłane danych do systemów rozliczeniowych i prognozujących. Ulepszone zarządzanie energią i wydajność zarządzania. System komunikacji radiowej zwiększa dokładność odczytów i pomaga wykrywać i rozwiązywać potencjalne problemy z licznikami. Na podstawie danych historycznych można przeanalizować typ klienta i wykryć jego problemy z instalacjami ciepłowniczymi, wodno-kanalizacyjnymi i gazowymi.