Manille – Drive-By

Manille – Drive-By Manille – Drive-By

Nowoczesne i niedrogie rozwiązanie AMR dla rozwijającej się metropolii

Nowoczesne i niedrogie rozwiązanie AMR dla rozwijającej się metropolii

Jako że proces manualnego odczytywania 1,2 miliona wodomierzy w Manili zaczął stwarzać coraz więcej problemów, lokalny dostawca wody, Maynilad, postanowił zainstalować niezawodny system AMR. Dzięki rozwiązaniu od Diehl Metering wykorzystującemu odczyt obwoźny (drive-by), przedsiębiorstwo zdołało zredukować straty związane z wodą nieprzynoszącą dochodu z 61% do 29%.

 • 1,2 Miliona Wodomierzy

  Do 2015 roku wszystkie wodomierze w Manili odczytywano manualnie.

 • >50% Mniej strat

  Duże objętości wody nieprzynoszącej dochodu zredukowano o ponad połowę w okresie od 2007 do 2017 roku.

 • -90% Redukji Kosztów

  Przedsiębiorstwo wodociągowe dziesięciokrotnie zmniejszyło koszty manualnego odczytu wskazań wodomierzy.

 • Manualny odczyt wskazań wodomierzy w wyjątkowo trudnych warunkach

  Manualny odczyt wskazań wodomierzy w wyjątkowo trudnych warunkach Manualny odczyt wskazań wodomierzy w wyjątkowo trudnych warunkach

  Do 2015 roku ponad 1,2 miliona wodomierzy odczytywano w Manili manualnie. Do typowych problemów z lokalizacją poszczególnych wodomierzy dochodziły utrudnienia związane z coraz gęstszym zaludnieniem oraz ulewnymi deszczami i powodziami w porze deszczowej. Kadra kontrolerska nie była w stanie odczytać więcej niż 300 wodomierzy dziennie.

  Maynilad pilnie potrzebował niezawodnych wodomierzy automatycznych pracujących skutecznie niezależnie od „czynnika ludzkiego” — również w związku ze zdarzającymi się próbami manipulacji przy wodomierzach i błędnymi odczytami w pisanych odręcznie raportach.

 • Precyzyjna transmisja i zarządzanie danymi

  Precyzyjna transmisja i zarządzanie danymi Precyzyjna transmisja i zarządzanie danymi

  Inteligentne rozwiązanie od Diehl oparte na odczycie obwoźnym wdrożono w Manili w 17 miastach na całym obszarze metropolii, tworząc niedrogi system gwarantujący szybką i niezawodną transmisję danych.

  Architektura jest bardzo prosta: mobilne odbiorniki radiowe zbierają sygnały z wodomierzy przesyłane co 8 sekund. Dane zebrane przez system trafiają poprzez serwer FTP pracujący w sieci 3G lub 4G do systemu księgowego Maynilad, gdzie są przechowywane i przetwarzane.

  Przedsiębiorstwo przeprowadziło publiczną kampanię obejmującą programy telewizyjne i pokazy w celu zwrócenia uwagi mieszkańców i poinformowania o stworzeniu pierwszej sieci z odczytem obwoźnym na Filipinach. Maynilad wystosował też do konsumentów pisma informujące o zasadzie działania technologii oraz o jej zaletach -—zwłaszcza o możliwości precyzyjnego naliczania opłat.

 • Znaczna redukcja wydatków i strat

  Znaczna redukcja wydatków i strat Znaczna redukcja wydatków i strat

  Kiedyś nasi kontrolerzy potrzebowali trzech dni na odczytanie 900 wodomierzy, bez żadnej gwarancji, że odczyty są prawidłowe. Teraz odczytujemy wskazania 900 wodomierzy w kilka minut — z gwarancją stuprocentowej prawidłowości odczytu

  Jhonegil C. Ascan,kierownik działu pomiarów zużycia, Maynilad Water

  Teraz, po udanym wdrożeniu nowego rozwiązania, Maynilad korzysta ze znacznie szybszego i łatwiejszego dostępu do informacji dotyczących zużycia wody, z gwarancją otrzymania precyzyjnych danych do procesu naliczania opłat. Po każdym cyklu odczytu system może wygenerować szereg komunikatów ostrzegawczych, które umożliwiają identyfikację wycieków lub możliwości zaoszczędzenia wody. Wszelkie problemy z siecią wodociągową są przedstawiane w formie precyzyjnej wizualizacji, dzięki czemu Maynilad może znacznie podnieść poziom obsługi klienta.

  Uzyskano też znaczne oszczędności: Koszt manualnego odczytu 20 000 liczników wynoszący 1230 dolarów zredukowano do 128 dolarów dzięki zastosowaniu nowego rozwiązania z odczytem obwoźnym dostarczonego przez Diehl Metering. Straty związane z wodą nieprzynoszącą dochodu, sięgające 61%, udało się zmniejszyć o ponad połowę.

You are currently using an outdated Internet browser, which is no longer supported for technical reasons. To use the Diehl website right, please use a modern browser in the latest version, such as Edge, Chrome, Firefox or Safari.

Consent

We would like to use Google Analytics to optimise the design of our website. Through this, Google collects data which is aggregated and made available to us as a statistical overview. By clicking "Agree", you consent to tracking by Google Analytics. This consent is voluntary and can be revoked at any time. If you click "Decline", no tracking will take place. For more information, please see our privacy policy.