SHARKY: inteligentny ultradźwiękowy ciepłomierz, który otrzymał w skali jakości 5 gwiazdek

W tych niepewnych czasach firmy i przedsiębiorstwa potrzebują rozwiązań, na których mogą polegać. Jednym z nich jest ciepłomierz ultradźwiękowy SHARKY.

Diehl Metering
SHARKY: inteligentny ultradźwiękowy ciepłomierz, który otrzymał w skali jakości 5 gwiazdek SHARKY: inteligentny ultradźwiękowy ciepłomierz, który otrzymał w skali jakości 5 gwiazdek

Od 2007 r. niezależny tester AGFW przyznał mu 5 gwiazdek za stabilność pomiaru. Testy są tak zaprojektowane, aby można było ocenić liczniki według wielu kryteriów. Najwyższy wynik uzyskany przez SHARKY to gwarancja jakości i niezawodności.

AGFW jest neutralnym i niezależnym Stowarzyszeniem na rzecz efektywności energetycznej w zakresie ogrzewania, chłodzenia oraz skojarzonego wytwarzania ciepła i energii. Od 40 lat promuje rozwój wysokiej jakości ogrzewania i chłodzenia w Niemczech i Europie. Jako prekursor branży współredaguje profesjonalny dziennik „EuroHeat & Power” i liczy ponad 500 DHC oraz firm przemysłowych wśród swoich członków. Program testowy AGFW jest uznawany za międzynarodowy punkt odniesienia dla sektora pomiarowego.

Szczegółowa ocena

Podczas testów urządzenie SHARKY poddawane jest intensywnej kontroli, ponieważ przechodzi test licznika ciepła AGFW. Dzięki kompleksowej serii ocen, ocenia się każdy aspekt ciepłomierza, od dokładności i stabilności pomiaru do możliwości naprawy zwykłych lub nowych przetworników przepływu.

Test AGFW stał się jeszcze ważniejszy, odkąd UE stworzyła europejską dyrektywę w sprawie przyrządów pomiarowych (RK 2014/32 / UE, w skrócie: MID). Wdrożony w 2014 r. MID ustanawia wymagane standardy pomiaru. Nie wymusza jednak długoterminowych testów liczników ciepła. Oznacza to, że test AGFW jest jedynym sposobem na porównanie danych dotyczących trwałości różnych ciepłomierzy w przyszłości.

W pełni zatwierdzona dokładność

W najnowszym teście AGFW, zakończonym w grudniu 2018 r., SHARKY ponownie uzyskał 5 na 5 gwiazdek za stabilność pomiaru, a także uzyskał najwyższy wynik za dokładność pomiaru dzięki precyzyjnej technologii ultradźwiękowej. Ciepłomierz zapewnia wyjątkowo niezawodne rozwiązanie do pomiaru zarówno małych, jak i dużych ilości, przy wybranych rozmiarach nominalnych w zakresie dynamicznym 1: 250. Może także pracować w zakresie temperatur od 5 ° C do 150 ° C, dzięki czemu nadaje się do ogrzewania i chłodzenia.

Ponadto licznik pomyślnie przeszedł test warunków skrajnych w 50 ° C i 70 ° C, aby wyświetlić krzywe pomiarowe i odchylenia w obu temperaturach. Testy wykazały również, że SHARKY zachował doskonałą dokładność pomiaru nawet po 4800 godzinach użytkowania.

Aby zaznaczyć wysokie standardy osiągnięte przez ciepłomierz, AGFW przyznało specjalną pieczęć graficzną Diehl Metering - pieczęć uznania, która wyróżnia SHARKY.

Kompletne rozwiązanie pomiarowe

Długoterminowa stabilność SHARKY jest dowodem zaangażowania Diehl Metering w jakość. Dostarczając rozwiązania, które przetrwają próbę czasu, firma pomaga klientom osiągnąć długoterminową zyskowną wartość dodaną.

Jako jeden z najbardziej kompletnych liczników na rynku, SHARKY zapewnia przedsiębiorstwom solidne podstawy na przyszłość. Przez cały czas transmituje drogą radiową lub przewodową temperaturę przednią i powrotną, natężenie przepływu, prąd wyjściowy, zużycie energii i komunikaty alarmowe, zapewniając solidne podstawy dla zwiększenia wydajności. W sieci stacjonarnej Diehl Metering odczyty te są automatycznie pobierane kilka razy na godzinę i analizowane za pomocą oprogramowania IZAR PLUS Portal / IZAR @ NET 2 Meter Data Management. Dogłębna analiza pomaga klientom ulepszyć sieć dystrybucji i zwiększyć efektywność kosztową.

SHARKY wkrótce przejdzie kolejną kontrolę AGFW, a wyniki zostaną opublikowane tej jesieni. Oczekuje się, że ponownie uzyska 5 gwiazdek.