Diehl Metering wspiera HOFOR - największe przedsiębiorstwo wodociągowe w Danii, w dążeniu do tworzenia zrównoważonych miast

Diehl Metering wdrożył rozwiązanie sieci stałej, aby wesprzeć HOFOR w jego wizji tworzenia zrównoważonych miast i miasteczek na obszarze Wielkiej Kopenhagi.

Diehl Metering wspiera HOFOR - największe przedsiębiorstwo wodociągowe w Danii, w dążeniu do tworzenia zrównoważonych miast Diehl Metering wspiera HOFOR - największe przedsiębiorstwo wodociągowe w Danii, w dążeniu do tworzenia zrównoważonych miast
Diehl Metering

Diehl Metering wdrożył rozwiązanie sieci stałej, aby wesprzeć HOFOR w jego wizji tworzenia zrównoważonych miast i miasteczek na obszarze Wielkiej Kopenhagi. Zakład ma szczególnie wysokie standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju i wybrał nasze inteligentne rozwiązanie pomiarowe dla obszarów Rødovre i Herlev, aby skorzystać z redukcji strat wody oraz efektywnego zużycia zasobów.

W rejonie Kopenhagi HOFOR jest odpowiedzialny za zaopatrzenie około miliona konsumentów w wodę pitną oraz zarządzanie odprowadzaniem ścieków. Ponadto dostarcza mieszkańcom Kopenhagi ciepło, chłód i gaz miejski, głównie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Aby wzmocnić wydajność sieci i zwiększyć zrównoważony rozwój, firma chciała skonsolidować istniejący system poprzez dodanie sieci wodomierzy ultradźwiękowych. Spółka Diehl Metering została wybrana do zaopatrzenia obszarów Rødovre oraz Herlev.

Nasze rozwiązanie składa się z sieci stacjonarnej z odbiornikami radiowymi IZAR RDC Premium i wodomierzami ultradźwiękowymi HYDRUS, uzupełnionej o nasz internetowy Portal IZAR PLUS jako oprogramowanie do zarządzania danymi pomiarowymi. Urządzenie spełniało wymagania zakładu energetycznego, w tym wymaganie 14-letniej żywotności baterii oraz możliwości generowania danych godzinowych, które są odczytywane zdalnie. Nowe liczniki HYDRUS 2.0 dzięki doskonałej wydajności i zasięgowi radiowemu pozwalają na zbieranie danych nawet w trudno dostępnych miejscach. Świadczyliśmy również usługi doradcze w fazie instalacji nowej sieci. Dodatkowo, IZAR PLUS Portal automatycznie współpracuje z systemem bilingowym HOFOR.

Dla Gorma Elikofera, Dyrektora ds. klienta w HOFOR, zdalny pomiar dostarcza kilku kluczowych korzyści: "Zdalny odczyt liczników ułatwi życie naszym klientom, a także jest skutecznym narzędziem do minimalizacji zużycia zasobów" - mówi. "Pracujemy nad wykorzystaniem go do szybszego wykrywania błędów w systemie i znacznej redukcji marnowanej wody. Przyniesie to korzyści zarówno naszym klientom, gospodarce, jak i - co najważniejsze - klimatowi."

Aby wyprodukować liczniki HYDRUS i odbiorniki radiowe IZAR RDC, fabryki Diehl Metering oparły się na miksie energetycznym, który składa się głównie z odnawialnych źródeł energii. Nasze zakłady w Ansbach i Norymberdze odzyskują również nadwyżkę ciepła z procesu produkcji i biur - zapewniając, że ogólne rozwiązanie dla HOFOR jest jeszcze bardziej zrównoważone.