ELDOWAS - Fixed Network

ELDOWAS - Fixed Network ELDOWAS - Fixed Network

Pionierskie podejście do zadowolenia klientów w Kenii poprzez walkę z wodą nie przynosząca dochodu

Pionierskie podejście do zadowolenia klientów w Kenii poprzez walkę z wodą nie przynosząca dochodu

Eldoret Water and Sanitation Company Limited (ELDOWAS) jest dostawcą wody dla miasta Eldoret
w Rift Valley w Kenii. Firma była pierwszym dostawcą usług wodnych w Kenii, który uzyskał certyfikat ISO 9001:2008 w zakresie międzynarodowych standardów zarządzania jakością. Zawsze ambitny, planował nadal wyznaczać krajowe standardy jako pionier w zakresie zadowolenia klientów. Jednak jego sieć stanęła w obliczu wielu wyzwań, w tym rozległych wycieków i wody nieprzynoszącej dochodu.

Dzięki partnerstwu z Diehl Metering w celu wdrożenia pilotażowego projektu AMR, firmie ELDOWAS udało się przezwyciężyć te wyzwania. Dzięki regularnym i dokładnym odczytom danych firma może teraz szybko rozwiązywać problemy z siecią i zwiększyła ogólną satysfakcję wśród konsumentów. Planowane jest dodanie dodatkowych liczników w celu dalszej rozbudowy sieci.

 • 74% sieci

  Miało problemy z odczytami, szacunkami i zasięgiem.

 • 6% vs 42% Woda nieprzynosząca dochodu

  Po wdrożeniu rozwiązania AMR zgłoszono 6% wody nie przynoszącej dochodu, w porównaniu z 42% na obszarach nieobjętych rozwiązaniem.

 • 700 metrów w 2020 roku

  Do końca 2020 roku zainstalowano 500 wodomierzy objętościowych Altair V4 i 200 wodomierzy jednostrumieniowych Aquila V5.

 • WYZWANIE: ULEPSZENIE USŁUG SIECIOWYCH W CELU ZWIĘKSZENIA SATYSFAKCJI KLIENTÓW

  WYZWANIE: ULEPSZENIE USŁUG SIECIOWYCH W CELU ZWIĘKSZENIA SATYSFAKCJI KLIENTÓW WYZWANIE: ULEPSZENIE USŁUG SIECIOWYCH W CELU ZWIĘKSZENIA SATYSFAKCJI KLIENTÓW

  Długoterminową ambicją ELDOWAS zawsze było zapewnienie wyjątkowej obsługi, w tym konsumentom końcowym i jej głównemu udziałowcowi, rządowi hrabstwa Uasin Gishu. Aby stać się uznanym liderem w zakresie zadowolenia klientów, firma musiała rozwiązać szereg problemów sieciowych.

  Około 42% wody nieprzynoszącej dochodu stanowiło poważne wyzwanie. Oszustwa i kradzieże wody oznaczały, że firma ELDOWAS musiała znacznie dokładniej monitorować swoją sieć. Ponadto firma borykała się z rozległymi problemami z zasięgiem, a także niedokładnymi odczytami i szacunkami. Często zdarzały się również wycieki wody, szczególnie na obszarach położonych na dużych wysokościach, gdzie występowały problemy z ciśnieniem.

  DANCO

  Firma DANCO z siedzibą w Ruiru w Kenii jest wiodącym producentem rur z ponad 40-letnim doświadczeniem w dostarczaniu trwałych i zrównoważonych rozwiązań w Afryce Wschodniej. Jest częścią Spinners and Spinners Group, jest partnerem i dostawcą wodomierzy Diehl Metering.

  Dzięki progresywnej wizji ELDOWAS, pilotażowy projekt AMR okazał się wielkim sukcesem. Po wybraniu nowej strony natychmiast zauważyli korzyści związane z wydajnością automatyzacji bez żadnych problemów ze starszymi wersjami. Projekt pomógł im monitorować zużycie, budować nowe połączenia i utrzymać NRW na poziomie 6% dla tego obszaru opomiarowanego w dystrykcie.

  Sachin Dhanani, Co-CEO & Founder, Danco

   

 • ROZWIĄZANIE: SIEĆ AMR DO ZDALNYCH I DOKŁADNYCH ODCZYTÓW

  ROZWIĄZANIE: SIEĆ AMR DO ZDALNYCH I DOKŁADNYCH ODCZYTÓW ROZWIĄZANIE: SIEĆ AMR DO ZDALNYCH I DOKŁADNYCH ODCZYTÓW

  W październiku 2018 r. Diehl Metering rozpoczął współpracę z ELDOWAS w celu wdrożenia pilotażowego projektu AMR, umożliwiającego firmie zdalny odczyt liczników. Był to jeden z pierwszych projektów AMR w Kenii i początkowo obejmował 100 metrów.

  Sieć została następnie rozszerzona i obecnie składa się z 500 wodomierzy Altair V4 i 3 wodomierzy WESAN. Odczyty transmitowane są za pomocą 500 modułów radiowych IZAR RCi G4 oraz 2 odbiorników RDC Standard. Wszystkie dane sieciowe mogą być następnie łatwo dostępne przez ELDOWAS za pomocą oprogramowania IZAR PLUS PORTAL.

  Do końca 2020 r. zostanie dodanych dodatkowe 200 metrów, co zwiększy całkowitą liczbę liczników i modułów radiowych do 700, z codziennymi odczytami.

  Przez cały czas trwania projektu zespół Diehl Metering w Afryce ściśle współpracował ze swoim partnerem Eastern Africa DANCO Limited, aby zapewnić niezbędne wsparcie i wiedzę fachową technikom ELDOWAS.

 • KORZYŚCI: WODA NIE PRZYNOSZĄCA DOCHODU ZMNIEJSZONA DO 6% I WZROST SATYSFAKCJI KLIENTÓW

  KORZYŚCI: WODA NIE PRZYNOSZĄCA DOCHODU ZMNIEJSZONA DO 6% I WZROST SATYSFAKCJI KLIENTÓW KORZYŚCI: WODA NIE PRZYNOSZĄCA DOCHODU ZMNIEJSZONA DO 6% I WZROST SATYSFAKCJI KLIENTÓW

  Najbardziej uderzającym skutkiem tego rozwiązania było zmniejszenie ilości wody nieprzynoszącej dochodu. W nowym środowisku objętym projektem AMR, poziomy wód nie przynoszących dochodu wynoszą 6%, w porównaniu do poziomów tak wysokich jak 42% w środowisku nieobjętym projektem. W ciągu zaledwie kilku miesięcy jakość zdalnego odczytu danych umożliwiła firmie ELDOWAS radykalne ograniczenie nielegalnego ruchu wodnego, oszustw i kradzieży w nocy.

  Dane są teraz codziennie generowane zdalnie, co umożliwia ELDOWAS dostarczanie dokładniejszych rozliczeń i znacznie szybsze wykrywanie wycieków. Dzięki temu reklamacje klientów zostały znacznie ograniczone.

  Dzięki alarmom sieciowym dotyczącym wycieków i problemów sprzętowych, ELDOWAS zdołał skrócić czas potrzebny na prace konserwacyjne. Wcześniej rozwiązanie problemów z siecią mogło zająć miesiące. Dzisiaj większość problemów rozwiązujemy w ciągu tygodnia.

  Według Banku Światowego NRW powinna stanowić mniej niż 25% całkowitej produkowanej wody. ELDOWAS jest teraz w stanie spełnić te międzynarodowe zalecenia, umożliwiając lepszą obsługę swoich klientów, jednocześnie zapewniając zrównoważony rozwój firmy i ochronę zasobów wodnych.