Dlaczego inteligentne rozwiązania są kluczem dla nowych trendów w opomiarowaniu mieszkań.

Podliczniki oraz inteligentne opomiarowanie muszą odpowiadać zmieniającemu się środowisku. Obecnie odbiorcy energii domów wielorodzinnych oczekują, że będą płacić za rzeczywiste a nie szacunkowe zużycie energii. Ponadto, ustawodawstwo nakłada na sektor energetyczny nowe regulacje. W UE dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej nakłada obowiązek umożliwienia zdalnego odczytu liczników i comiesięcznego przekazywania lokatorom danych o zużyciu ciepłej wody oraz ogrzewania/chłodzenia.

Dlaczego inteligentne rozwiązania są kluczem dla nowych trendów w opomiarowaniu mieszkań. Dlaczego inteligentne rozwiązania są kluczem dla nowych trendów w opomiarowaniu mieszkań.
Diehl Metering

Podliczniki oraz inteligentne opomiarowanie muszą odpowiadać zmieniającemu się środowisku. Obecnie odbiorcy energii domów wielorodzinnych oczekują, że będą płacić za rzeczywiste  a nie szacunkowe zużycie energii. Ponadto, ustawodawstwo nakłada na sektor energetyczny nowe regulacje. W UE dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej nakłada obowiązek umożliwienia zdalnego odczytu liczników i comiesięcznego przekazywania lokatorom danych o zużyciu ciepłej wody oraz ogrzewania/chłodzenia.

Rozwiązania Diehl Metering mogą pomóc odpowiedzieć na te wyzwania. Dzięki inteligentnemu opomiarowaniu  jesteście Państwo w stanie sprostać oczekiwaniom konsumentów oraz spełnić niezbędne wymogi prawne, uwolnić nowe korzyści i możliwości w opomiarowaniu.

Dzięki rozwiązaniu Walk-by/Drive-by można zbierać dane o zużyciu energii po prostu chodząc lub przejeżdżając obok budynków mieszkalnych. Dzięki temu systemowi umawianie lokatorów należy do przeszłości, co pozwala zaoszczędzić czas i wyeliminować potencjalne błędy związane z odczytami ręcznymi.

Można również wybrać nasze rozwiązanie fixed network, aby zautomatyzować zdalny odczyt wszystkich komunikujących się wodomierzy, liczników ciepła/chłodu oraz innych liczników zgodnych ze standardem Open Metering System (OMS). Korzyści? Oszczędność czasu, który jest potrzebny na zbieranie danych umożliwiając częste odczyty liczników oraz możliwość oferowania dodatkowych usług opartych na danych. Aby zwiększyć zadowolenie lokatorów, można zapewnić jeszcze większą przejrzystość, udostępniając dane o zużyciu w całym budynku.

Alternatywnym rozwiązaniem, które proponujemy, jest nasza sieć przewodowa M-Bus do automatyzacji zdalnego odczytu liczników. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne w budynkach, które są już wyposażone w odpowiednią infrastrukturę lub w których transmisja danych drogą radiową stanowi wyzwanie. Podobnie jak w przypadku sieci stacjonarnej oszczędzasz czas, poprawiasz bezpieczeństwo i transparentność usług.

We wszystkich tych rozwiązaniach nasze oprogramowanie IZAR zapewnia przejrzysty wgląd do danych z liczników, z możliwością połączenia z innymi systemami, takimi jak oprogramowanie do fakturowania. A dlaczego nie zaoferować lokatorom naszej aplikacji IZAR@HOME na smartfony? Dzięki niej będą mogli śledzić swoje zużycie energii przez cały rok, co zmotywuje ich do bardziej energooszczędnych zachowań.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat naszych rozwiązań w zakresie podliczników i korzyści z nich płynących, odwiedź naszą stronę sub-metering.