Ważne jest dla mnie, aby ludzie również w przyszłości pozostali mobilni. Dlatego właśnie jestem z Diehl.

Andreas Hofmann Kierownik obszaru produkcji, Diehl Metall Röthenbach

Diehl Metall oferuje indywidualne rozwiązania w zakresie obróbki metalu. Współpracujemy z wieloma gałęziami przemysłu, od motoryzacyjnego, poprzez ciepłowniczy i sanitarny, aż po budowę maszyn i elektronikę. Nasza szeroka gama wysokiej jakości produktów jest wynikiem naszego wieloletniego rozwoju technologicznego i wiedzy o materiałach. Reprezentujemy technologie zorientowane na przyszłość i dostosowujemy nasze działania innowacyjne do tematów istotnych społecznie. Przykładowo, jedną z naszych głównych kompetencji jest rozwój systemów kontaktowych dla zaawansowanych koncepcji mobilności.

Andreas Hofmann Andreas Hofmann
Andreas Hofmann Andreas Hofmann

Przyczyniamy się do tego, że ludzie poruszają się w zaawansowany sposób, że są zdrowsi - to co robimy jest potrzebne w codziennym życiu. To sprawia, że czuję się dobrze.

Jestem kierownikiem obszaru produkcji w Diehl Metall Schmiedetechnik i odpowiadam za obróbkę, kontrolę i pakowanie pierścieni synchronizatorów. Jesteśmy ważnym dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego. Zaczynałem tutaj jako praktykant. Było to w 1997 roku - co oznacza, że jestem częścią rodziny Diehl od ponad 25 lat. Lubię tu pracować, ponieważ mamy świetne środowisko i przez lata mogłem rozwijać się w coraz bardziej wymagających zawodach. Ponadto to, co produkujemy, ma kluczowe znaczenie dla społeczeństwa. Nawet jeśli ludzie często nie są świadomi, że części od nas zostały użyte do produkcji ich produktów: jak nasze komponenty wykonane z bezołowiowych stopów mosiądzu w wodomierzach, które nie tylko zapewniają zrównoważone wykorzystanie wody, ale także utrzymują ludzi w zdrowiu. Albo nasze technologie, które już teraz są stosowane w systemach magazynowania akumulatorów w nowoczesnych samochodach. Są to sektory-, w których stale trzeba się doskonalić - a my mamy wiele interesujących obszarów i miejsc pracy, w których można to zrobić.

Pokaż otwarte pozycje

Innovations, but sustainably please.

Naszą pasją jest wnoszenie znaczącego wkładu w zrównoważoną przyszłość za pomocą naszych produktów i technologii. Z wielką pasją prawie 3000 naszych pracowników codziennie napędza postęp technologiczny. W tym kontekście, świadome myślenie i działanie na rzecz środowiska pozostają fundamentalnymi elementami naszej polityki korporacyjnej. Oba te elementy są mocno zakorzenione w wartościach i tym samym w tożsamości naszej rodzinnej firmy.

 • Standorte
  16 zakładów
 • Mitarbeitende
  2821 pracowników
 • Umsatz Diagramm
  863 mln obrotu w 2021 r.
 • Gründung
  1902 rok założenia

Diehl Metall: Najważniejsze fakty kluczowe dla firmy na pierwszy rzut oka.

4 strategiczne segmenty biznesowe, jeden motyw: postęp technologiczny.

Dział korporacyjny Diehl Metall składa się z czterech strategicznych segmentów biznesowych, z których każdy wyznacza standardy w zakresie innowacji i jakości. Diehl Brass Solutions oznacza wysokiej jakości półprodukty z mosiądzu z szerokiej gamy stopów i oferuje rozwiązania dla zrównoważonej przyszłości z innowacyjnymi stopami bezołowiowymi. Diehl Metall Schmiedeteile (odkuwki) opracowuje i produkuje wyrafinowane części formowane z metalu, takie jak mosiężne obudowy dla segmentu smart living i jest sukcesywnym partnerem przemysłu motoryzacyjnego, dzięki wysokowydajnym mosiężnym i stalowym pierścieniom synchronizującym lub radiatorom typu pin fin. Diehl Metal Applications oferuje rozwiązania w zakresie przenoszenia prądu dla przemysłu motoryzacyjnego i elektrycznego, a także wspiera koncepcje zrównoważonej mobilności, takie jak e-rowery czy logistyka dronowa. Od wielu lat Diehl Advanced Mobility jest głównym partnerem w rozwoju i produkcji przyszłościowych rozwiązań mobilności w przemyśle motoryzacyjnym. Wysokowydajne systemy styku ogniw dla magazynów akumulatorów już dziś zapewniają dynamiczny napęd w nowoczesnych pojazdach.

Ci, którzy podzielają te same wartości, dobrze do siebie pasują.

Jako firma rodzinna, wartości są dla nas bardzo ważne. Otwartość, uczciwość, odwaga, zaufanie i szacunek to nasze wytyczne w komunikacji i wspólnej pracy w Diehl Metall. Każdy, kto identyfikuje się z tymi wartościami, jest u nas mile widziany. I chętnie będziemy podążać wspólną drogą z tymi, którzy chcą się zaangażować w nasze wspólne cele i dalej się z nami rozwijać. Wspieranie pracowników, którzy chcą się dokształcać, jest dla nas rzeczą oczywistą. Poprzez obszerne wewnętrzne i zewnętrzne oferty podnoszenia kwalifikacji, programy rozwojowe, coaching lub w szczególności poprzez dostosowanie godzin pracy do różnych sytuacji życiowych.

Jesteśmy prawdziwymi graczami zespołowymi. To jest ważne dla wszystkich tutaj. Jeśli zespół nie jest zgrany, nie można wspólnie wypracować dobrych rozwiązań.

Zrób to osobiście: połącz się teraz!

Poznaj naszych kolegów z Zespołu Rekrutacyjnego Diehl i dowiedz się wszystkiego, co chcesz wiedzieć o pracy w Diehl. Spraw, aby to działało!

Diehl Recruiting Team Diehl Recruiting Team

Cieszymy się na poznanie Ciebie: nasz zespół rekrutacyjny Diehl.

Diehl Metall charakteryzuje się po prostu tym, że jego rodzinne korzenie przekładają się również na ciekawość i myślenie przyszłościowe. Dlatego naprawdę każdy może się rozwijać w naszym ekscytującym środowisku pracy.

Amy Schwan HR Service Partner Diehl Metall Zehdenick