Dakar – Fixed Network

Dakar – Fixed Network Dakar – Fixed Network

Kurs na przyszłość razem z jednym z największych portów Afryki

Kurs na przyszłość razem z jednym z największych portów Afryki

Strategiczna lokalizacja portu w Dakarze na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego sprawia, że jest to jeden z najważniejszych portów i ośrodków przemysłowych w Afryce. W ramach promowania zrównoważonej gospodarki wodą w regionie firma Diehl Metering wdrożyła rozwiązanie polegające na jednoczesnym zastosowaniu wodomierzy, systemu AMR i oprogramowania.

 • 95% Eksportu i Importu

  Przeważająca część wymiany handlowej w Senegalu przechodzi przez port w Dakarze.

 • 30% Wzrost Przychodu

  Dzięki optymalizacji procesu rozliczeniowego port w Dakarze zdołał zwiększyć przychód o 30%.

 • 25% Mniej strat

  Straty w przesyle wody zmalały o jedną czwartą dzięki skuteczniejszemu wykrywaniu wycieków.

 • Szeroko zakrojona modernizacja i szybkie rozliczanie

  Szeroko zakrojona modernizacja i szybkie rozliczanie Szeroko zakrojona modernizacja i szybkie rozliczanie

  Przeważająca większość (95%) wymiany handlowej w Senegalu przechodzi przez port w Dakarze, a dokładnie 80% eksportu i niemal 100% importu. Port w Dakarze jest obecnie na etapie wdrażania międzynarodowych standardów i uzyskiwania certyfikatów. Jednym z elementów tego procesu jest zagwarantowanie wydajności i sprawności działania przy zachowaniu zgodności z nowoczesnymi normami bezpieczeństwa.

  Istnieją też plany pełnej modernizacji sieci wodociągowej portu z naciskiem na ułatwienie dostępu do danych i szybkie wykrywanie wycieków w celu uniemożliwienia manipulacji danymi oraz zredukowania strat wody. Projekt ma też na celu umożliwienie codziennego rozliczania za zużycie wody, zwłaszcza statków, które zawijają do portu na dwa lub trzy dni.

 • Zoptymalizowane kompleksowe rozwiązanie pozwalające na szybsze i bezpieczniejsze zapisywanie danych zużycia

  Zoptymalizowane kompleksowe rozwiązanie pozwalające na szybsze i bezpieczniejsze zapisywanie danych zużycia Zoptymalizowane kompleksowe rozwiązanie pozwalające na szybsze i bezpieczniejsze zapisywanie danych zużycia

  W 2013 roku na terenie portu zainstalowano około 250 wodomierzy: wodomierze objętościowe ALTAIR DN40, wodomierze jednostrumieniowe AQUILA DN60 i DN80 oraz wodomierze wielostrumieniowe CORONA DN15.

  W 2015 roku zastosowano rozwiązanie kompleksowe polegające na wyposażeniu wodomierzy w zintegrowane moduły komunikacji radiowej. Wodomierze zaopatrzone w koncentratory danych RDC rozmieszczono w różnych częściach portu. Uzyskana w ten sposób sieć stacjonarna zapewnia codzienne przekazywanie parametrów zużycia wraz z komunikatami ostrzegawczymi dla całego portu. Skonfigurowane zgodnie z przepisami obowiązującymi w porcie w Dakarze dane są zbierane, analizowane i przetwarzane za pomocą nowego oprogramowania IZAR@NET 2. Raporty generowane przez system stanowią nieocenioną pomoc podczas podejmowania skutecznych decyzji dotyczących optymalizacji poziomu zużycia wody oraz ekonomicznej wydajności całego portu.

  Sieć działająca w porcie w Dakarze jest obecnie przygotowywana do zainstalowania dodatkowych wodomierzy inteligentnych wykorzystujących technologię komunikacji radiowej IZAR.

 • Doskonałe wyniki współpracy krótko- i długoterminowej

  Doskonałe wyniki współpracy krótko- i długoterminowej Doskonałe wyniki współpracy krótko- i długoterminowej

  Diehl Metering to niezawodny partner posiadający niezbędną wiedzę fachową z dziedziny zarządzania sieciami wodociągowymi. Obecność tego przedsiębiorstwa na miejscu od ponad pięciu lat za pośrednictwem przedstawiciela regionalnego przynosi realne korzyści dla portu w Dakarze

  Same Mbodj, szef działu technicznego i innowacji technologicznych zarządu portu w Dakarze

  Port w Dakarze zdołał zwiększyć przychód o 30% w ciągu roku od wdrożenia systemu AMR dzięki optymalizacji procesu rozliczeniowego, zwłaszcza dla odbiorców masowych. Również straty w przesyle wody zmalały o 25% dzięki skuteczniejszemu wykrywaniu wycieków.

  Mapowanie aplikacji umożliwia ciągłe monitorowanie całej sieci wodociągowej. Zoptymalizowany system gromadzenia danych o sieci również pomaga w bezpośrednim monitorowaniu zużycia.

  Pomocy i wsparcia technologicznego podczas realizacji projektów udzielają eksperci z dziedziny budowy sieci i metrologii z Diehl Metering France oraz lokalni partnerzy regionalni.