Dakar – Fixed Network

Dakar – Fixed Network Dakar – Fixed Network

Kurs na przyszłość razem z jednym z największych portów Afryki

Kurs na przyszłość razem z jednym z największych portów Afryki

Strategiczna lokalizacja portu w Dakarze na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego sprawia, że jest to jeden z najważniejszych portów i ośrodków przemysłowych w Afryce. W ramach promowania zrównoważonej gospodarki wodą w regionie firma Diehl Metering wdrożyła rozwiązanie polegające na jednoczesnym zastosowaniu wodomierzy, systemu AMR i oprogramowania.

 • 95% Eksportu i Importu

  Przeważająca część wymiany handlowej w Senegalu przechodzi przez port w Dakarze.

 • 30% Wzrost Przychodu

  Dzięki optymalizacji procesu rozliczeniowego port w Dakarze zdołał zwiększyć przychód o 30%.

 • 25% Mniej strat

  Straty w przesyle wody zmalały o jedną czwartą dzięki skuteczniejszemu wykrywaniu wycieków.

 • Szeroko zakrojona modernizacja i szybkie rozliczanie

  Szeroko zakrojona modernizacja i szybkie rozliczanie Szeroko zakrojona modernizacja i szybkie rozliczanie

  Przeważająca większość (95%) wymiany handlowej w Senegalu przechodzi przez port w Dakarze, a dokładnie 80% eksportu i niemal 100% importu. Port w Dakarze jest obecnie na etapie wdrażania międzynarodowych standardów i uzyskiwania certyfikatów. Jednym z elementów tego procesu jest zagwarantowanie wydajności i sprawności działania przy zachowaniu zgodności z nowoczesnymi normami bezpieczeństwa.

  Istnieją też plany pełnej modernizacji sieci wodociągowej portu z naciskiem na ułatwienie dostępu do danych i szybkie wykrywanie wycieków w celu uniemożliwienia manipulacji danymi oraz zredukowania strat wody. Projekt ma też na celu umożliwienie codziennego rozliczania za zużycie wody, zwłaszcza statków, które zawijają do portu na dwa lub trzy dni.

 • Zoptymalizowane kompleksowe rozwiązanie pozwalające na szybsze i bezpieczniejsze zapisywanie danych zużycia

  Zoptymalizowane kompleksowe rozwiązanie pozwalające na szybsze i bezpieczniejsze zapisywanie danych zużycia Zoptymalizowane kompleksowe rozwiązanie pozwalające na szybsze i bezpieczniejsze zapisywanie danych zużycia

  W 2013 roku na terenie portu zainstalowano około 250 wodomierzy: wodomierze objętościowe ALTAIR DN40, wodomierze jednostrumieniowe AQUILA DN60 i DN80 oraz wodomierze wielostrumieniowe CORONA DN15.

  W 2015 roku zastosowano rozwiązanie kompleksowe polegające na wyposażeniu wodomierzy w zintegrowane moduły komunikacji radiowej. Wodomierze zaopatrzone w koncentratory danych RDC rozmieszczono w różnych częściach portu. Uzyskana w ten sposób sieć stacjonarna zapewnia codzienne przekazywanie parametrów zużycia wraz z komunikatami ostrzegawczymi dla całego portu. Skonfigurowane zgodnie z przepisami obowiązującymi w porcie w Dakarze dane są zbierane, analizowane i przetwarzane za pomocą nowego oprogramowania IZAR@NET 2. Raporty generowane przez system stanowią nieocenioną pomoc podczas podejmowania skutecznych decyzji dotyczących optymalizacji poziomu zużycia wody oraz ekonomicznej wydajności całego portu.

  Sieć działająca w porcie w Dakarze jest obecnie przygotowywana do zainstalowania dodatkowych wodomierzy inteligentnych wykorzystujących technologię komunikacji radiowej IZAR.

 • Doskonałe wyniki współpracy krótko- i długoterminowej

  Doskonałe wyniki współpracy krótko- i długoterminowej Doskonałe wyniki współpracy krótko- i długoterminowej

  Diehl Metering to niezawodny partner posiadający niezbędną wiedzę fachową z dziedziny zarządzania sieciami wodociągowymi. Obecność tego przedsiębiorstwa na miejscu od ponad pięciu lat za pośrednictwem przedstawiciela regionalnego przynosi realne korzyści dla portu w Dakarze

  Same Mbodj, szef działu technicznego i innowacji technologicznych zarządu portu w Dakarze

  Port w Dakarze zdołał zwiększyć przychód o 30% w ciągu roku od wdrożenia systemu AMR dzięki optymalizacji procesu rozliczeniowego, zwłaszcza dla odbiorców masowych. Również straty w przesyle wody zmalały o 25% dzięki skuteczniejszemu wykrywaniu wycieków.

  Mapowanie aplikacji umożliwia ciągłe monitorowanie całej sieci wodociągowej. Zoptymalizowany system gromadzenia danych o sieci również pomaga w bezpośrednim monitorowaniu zużycia.

  Pomocy i wsparcia technologicznego podczas realizacji projektów udzielają eksperci z dziedziny budowy sieci i metrologii z Diehl Metering France oraz lokalni partnerzy regionalni.

You are currently using an outdated Internet browser, which is no longer supported for technical reasons. To use the Diehl website right, please use a modern browser in the latest version, such as Edge, Chrome, Firefox or Safari.

Consent

We would like to use Google Analytics to optimise the design of our website. Through this, Google collects data which is aggregated and made available to us as a statistical overview. By clicking "Agree", you consent to tracking by Google Analytics. This consent is voluntary and can be revoked at any time. If you click "Decline", no tracking will take place. For more information, please see our privacy policy.