Stadtwerke Pirna – FIXED NETWORK

Stadtwerke Pirna – FIXED NETWORK Stadtwerke Pirna – FIXED NETWORK

Od inteligentnego opomiarowania do inteligentnego miasta dzięki jednemu rozwiązaniu

Stadtwerke Pirna dostarcza wodę, ogrzewanie, energię elektryczną i gaz dla wschodnioniemieckiego miasta Pirna (40,000 mieszkańców) i jego okolic.

Chcąc zabezpieczyć swoją sieć na przyszłość i wykorzystać możliwości inteligentnego miasta, spółka nawiązała współpracę z Diehl Metering. Współpraca zaowocowała siecią AMI z ulepszonymi licznikami wody i ciepła, jak również w pełni zaplanowaną i wdrożoną siecią IoT, której interoperacyjność została zoptymalizowana.

 • Jedno źródło

  Kompleksowe rozwiązanie zapewnia bezkonkurencyjną interoperacyjność i zabezpieczenie na przyszłość - wszystko z jednego źródła.

 • Możliwości wynikające z technologii mioty®

  Najnowsza technologia łączności umożliwia połączenie aplikacji pomiarowych ze światem IoT, otwierając drogę do zastosowań w inteligentnych miastach.

 • IoT od pomysłu do realizacji

  Dzięki tej usłudze każdy etap nowej sieci IoT został zaplanowany i zrealizowany zgodnie z ambicjami Stadtwerke Pirna

 • Wyzwanie: automatyzacja odczytu liczników i umożliwienie wykorzystania przyszłych możliwości

  Wyzwanie: automatyzacja odczytu liczników i umożliwienie wykorzystania przyszłych możliwości Wyzwanie: automatyzacja odczytu liczników i umożliwienie wykorzystania przyszłych możliwości

  Stadtwerke Pirna, jako zorientowana na przyszłość spółka użyteczności publicznej, pragnęło zautomatyzować odczyty liczników w swoich sieciach wodociągowych i ciepłowniczych oraz w pełni wykorzystać możliwości w zakresie IoT oraz inteligentnego monitoringu.

  Dawniej, konsumenci sami odczytywali swoje liczniki, przesyłając dane pocztą lub online. Metoda ta była czasochłonna, uciążliwa dla konsumentów, obarczona ryzykiem błędu i nieprawidłowych rozliczeń. Co więcej, dane były zbierane tylko raz w roku, co uniemożliwiało Stadtwerke Pirna wykorzystanie rozwiązań optymalizacji sieci opartych na danych, takich jak wykrywanie wycieków w sieci wodociągowej.

  Dlatego spółka poszukiwała gotowego rozwiązania do budowy wydajnej, zaawansowanej infrastruktury pomiarowej (AMI) oraz sieci IoT, co pozwoliłoby na automatyzację odczytów, przy jednoczesnym wykorzystaniu możliwości optymalizacji i zapewnieniu zrównoważonego rozwoju. Interoperacyjność była szczególnie ważna, ponieważ przedsiębiorstwo ma duże ambicje i zamierza korzystać z rozwiązań IoT dla inteligentnych miast.

 • Rozwiązanie: jedno źródło dla zapewnienia wydajności sieci i rozwiązań IoT

  Rozwiązanie: jedno źródło dla zapewnienia wydajności sieci i rozwiązań IoT Rozwiązanie: jedno źródło dla zapewnienia wydajności sieci i rozwiązań IoT

  Diehl Metering pracował z Stadtwerke Pirna, aby przygotować kompleksowe rozwiązanie i sprostać obecnym wyzwaniom sieciowym i przyszłym ambicjom spółki w zakresie IoT.

  Dzięki naszej usłudze planowania sieci IoT, określono najlepsze dla spółki rozwiązanie sieci IoT. Zidentyfikowano dwanaście różnych lokalizacji montażu anten na obszarze 80 km2, a w ciągu najbliższych 6 lat obecne liczniki spółki zostaną zastąpione przez około 7 200 liczników HYDRUS 2.0 dla sieci wodociągowej i 1200 liczników ciepła SHARKY 775 heat meters for the district heating network. To address the need for interoperability, the solution relies on IZAR radio technology for current use cases and mioty® for future applications.

  Stadtwerke Pirna urzeczywistniło swoją sieć IoT wybierając naszą usługę wdrożenia sieci. Zespół Diehl Metering pomógł zainstalować i uruchomić anteny oraz odbiorniki danych na miejscu, aby zmaksymalizować ich niezawodność i opłacalność. Dane są teraz regularnie zbierane i automatycznie przekazywane do Portalu IZAR PLUS działającego w chmurze, w celu monitorowania, rozliczania i analizy.

 • Korzyści: zoptymalizowana i niezawodna sieć zbudowana z myślą o przyszłości

  Korzyści: zoptymalizowana i niezawodna sieć zbudowana z myślą o przyszłości Korzyści: zoptymalizowana i niezawodna sieć zbudowana z myślą o przyszłości

  Dzięki usłudze planowania sieci IoT, spółka Stadtwerke Pirna mogła zaplanować sieć, która jest idealnie dopasowana do jej potrzeb w zakresie inteligentnych pomiarów, optymalizacji sieci i rozwiązań smart city, a także w zakresie celów związanych ze zrównoważonym rozwojem.

  Podczas gdy IZAR radio zapewnia niezawodną transmisję danych dla bieżących potrzeb, mioty® otwiera nowy świat możliwości. Technologia ta bazuje na oprogramowaniu i pozwoli przedsiębiorstwu na odkrycie rozwiązań stosowanych w inteligentnych miastach, takich jak współużytkowanie samochodów, czy inteligentne oświetlenie. Ponadto, usługa wdrożenia sieci IoT pozwoliła Stadtwerke Pirna zminimalizować ryzyko biznesowe, ponieważ to Diehl Metering odpowiada za budowę sieci i zapewnia gwarancję na postawione anteny.

  Wreszcie, automatyczne odczyty liczników HYDRUS 2.0 i SHARKY 775 pozwalają przedsiębiorstwu na zapewnienie rzetelnych rozliczeń. Cały proces odczytu i transferu danych jest teraz znacznie szybszy i bezpieczniejszy. Zaś portal IZAR PLUS pozwala na szczegółową ich analizę. Stadtwerke Pirna dysponuje teraz potężnym narzędziem do optymalizacji sieci ciepłowniczej i wodociągowej oraz wykrywania wycieków w krótkim czasie.

 • POBIERZ BROSZURĘ ZAWIERAJĄCĄ HISTORIĘ WDROŻENIA NASZYCH ROZWIĄZAŃ W SPÓŁCE PIRNA

  POBIERZ BROSZURĘ ZAWIERAJĄCĄ HISTORIĘ WDROŻENIA NASZYCH ROZWIĄZAŃ W SPÓŁCE PIRNA POBIERZ BROSZURĘ ZAWIERAJĄCĄ HISTORIĘ WDROŻENIA NASZYCH ROZWIĄZAŃ W SPÓŁCE PIRNA

  Aby zapoznać się z całą historią naszej współpracy z Stadtwerke Pirna, pobierz broszurę

   Czytaj pełną broszurę