Dubai - Fixed Network

Dubai - Fixed Network Dubai - Fixed Network

Inteligentny system chłodzenia w Dubaju

Inteligentny system chłodzenia w Dubaju

Gdy letnie temperatury regularnie przekraczają 40 ° C klimatyzacja jest częścią codziennego życia w Dubaju. W ostatnich latach miasto wdrożyło system chłodzenia tzw.District Cooling Systems (DCS) jako najbardziej energooszczędną alternatywę dla tradycyjnych systemów klimatyzacyjnych. Obejmuje on schładzanie wody i dostarczanie jej do budynków rurociągami zasilającymi. Następnie ciepło jest pobierane z wtórnych systemów wody lodowej w budynku, a woda wraca do pierwotnego systemu chłodzenia. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich wiodącym dostawcą DCS jest Emirates Central Cooling Systems Corporation (EMPOWER).

W 2018 r. EMPOWER zwrócił się do Diehl Metering, aby założyć innowacyjną stałą sieć M-BUS, umożliwiającą agregowanie danych i automatyzację odczytów z liczników wielu producentów. Dzięki temu EMPOWER uzyskał przejrzysty przegląd sieci, umożliwiając jej odkrycie nowych wydajności i umocnienie pozycji lidera na rynku DCS.

 • BEZPROBLEMOWA INTEGRACJA

  70 000 sub-liczników BTU różnych marek płynnie zintegrowanych w jednym rozwiązaniu sieci stacjonarnej M-BUS.

 • SKALOWALNE I ELASTYCZNE

  Nowe dodatkowe liczniki można łatwo zintegrować w dowolnym momencie.

 • INTELIGENTNY MONITORING

  Dokładny przegląd sieci przez cały czas w celu pełnej optymalizacji zużycia energii.

 • W JAKI SPOSÓB ŁĄCZYĆ DANE OD RÓŻNYCH FIRM POMIAROWYCH?

  W JAKI SPOSÓB ŁĄCZYĆ DANE OD RÓŻNYCH FIRM POMIAROWYCH? W JAKI SPOSÓB ŁĄCZYĆ DANE OD RÓŻNYCH FIRM POMIAROWYCH?

  Sieć EMPOWER składa się z ponad 70 000 liczników chłodzenia różnych firm. Razem te liczniki mierzą zużycie chłodzenia w około 300 budynkach w Dubaju. Obejmuje to dużą liczbę ultradźwiękowych liczników podrzędnych BTU firmy Diehl Metering, które ułatwiają rozliczanie użytkowników poprzez pomiar zawartości energii w przepływie cieczy w brytyjskich jednostkach termicznych (British Thermal Units).

  Ponieważ wielu producentów liczników ma własne oprogramowanie do zarządzania danymi, EMPOWER miało trudności z uzyskaniem kompleksowego przeglądu danych. W związku z tym, wyzwaniem dla Diehl Metering było dostarczenie rozwiązania, które połączyło dane liczników różnych firm i pozwoliło na monitorowanie oraz zarządzanie z jednej platformy.

 • BEZPOROBLEMOWY CENTRALNY SYSTEM DO WZMOCNIENIA INTELIGENTNEGO POMIARU

  BEZPOROBLEMOWY CENTRALNY SYSTEM DO WZMOCNIENIA INTELIGENTNEGO POMIARU BEZPOROBLEMOWY CENTRALNY SYSTEM DO WZMOCNIENIA INTELIGENTNEGO POMIARU

  Współpracując z EMPOWER, zainstalowaliśmy i uruchomiliśmy na ich serwerach najnowocześniejsze oprogramowanie IZAR @ NET 2. Następnym krokiem było stworzenie interfejsów wzdłuż IZAR @ NET 2, aby umożliwić podłączenie liczników M-BUS innych firm. Podczas gdy Diehl Metering zapewniał specjalistyczną wiedzę inżynierską i wiedzę techniczną, nasz lokalny partner Ista Middle East nadzorował realizację tego etapu.

  W ramach rozwiązania wyposażyliśmy każdy z 300 budynków w IZAR CENTER (master M-BUS), aby umożliwić regularny automatyczny odczyt wszystkich liczników energii. Wszystkie 70 000 liczników BTU jest teraz zintegrowanych z rozwiązaniem sieci stacjonarnej M-BUS, a dane licznika są przesyłane przez Internet do oprogramowania w celu analizy i zarządzania IZAR @ NET 2
  w EMPOWER co 2 godziny.

 • OPTYMALIZACJA SIECI POPRZEZ INTELIGENTNĄ ANALIZĘ DANYCH

  OPTYMALIZACJA SIECI POPRZEZ INTELIGENTNĄ ANALIZĘ DANYCH OPTYMALIZACJA SIECI POPRZEZ INTELIGENTNĄ ANALIZĘ DANYCH

  Mocne strony Diehl Metering oraz Ista bardzo dobrze się uzupełniają, co ponownie stało się widoczne w kontaktach z tak prestiżowym i wymagającym klientem. Diehl Metering jest jednym z wiodących producentów liczników na świecie i oferuje doskonałe rozwiązania pomiarowe, które można dostosować do wymagań ZEA, a Ista jest dobrze znana ze swojego doświadczonego i wykwalifikowanego zespołu, z udokumentowanym doświadczeniem w sprawnym wykonywaniu wielkich projektów oraz zarządzaniu jakiego oczekują klienci ZEA.

  Nasz prestiżowy klient EMPOWER ogromnie skorzystał ze wspólnego rozwiązania oferowanego przez Diehl Metering & Ista w projekcie MDMS (System Zarządzania Danymi). Najnowocześniejsze oprogramowanie MDM firmy Diehl Metering spełniające wymagania EMPOWER oraz zespół techniczny ISTA zapewniający pomyślną realizację tak wielkiego projektu, pierwszego w ZEA, który zintegrował ok. 300 budynków i ok. 70 000 liczników BTU w jednym centralnym oprogramowaniu MDM.

  Jesteśmy dumni, że Diehl Metering jest jednym z naszych strategicznych i zaufanych partnerów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

  Olivier Sporrer, Dyrektor Zarządzający Ista Middle East

  Dzięki rozwiązaniu Diehl Metering rozległa sieć chłodnicza EMPOWER, która obejmuje większość Dubaju, została gruntownie zmodernizowana.

  Nowa centralna platforma odbiera aktualne dane co 2 godziny z każdego zainstalowanego licznika - niezależnie od tego, czy jest to licznik Diehl, czy licznik innej firmy. Dzięki temu EMPOWER ma zawsze dokładny przegląd sieci, umożliwiając monitorowanie zużycia energii cieplnej przez klientów. Dane mogą być również wykorzystane do podejmowania bardziej świadomych decyzji i optymalizacji sieci.

  Ponadto w sieci EMPOWER zainstalowano 28 000 ultradźwiękowych liczników chłodzenia SHARKY 775. Zapewniają one długoterminową stabilność i niskie zużycie energii. Co najważniejsze, SHARKY 775 jest również w stanie na bieżąco przesyłać dodatkowe dane, w tym temperaturę zasilania
  i powrotu, natężenie przepływu, moc wyjściową, zużycie energii i komunikaty alarmowe. W połączeniu z IZAR @ NET 2 liczniki SHARKY 775 pozwalają firmie EMPOWER zoptymalizować całą sieć chłodzenia za pomocą inteligentnej analizy. Na przykład narzędzie może zobaczyć różnicę między temperaturą zasilania i powrotu dla każdego licznka SHARKY 775 i natychmiast rozpoznać nieoptymalną (niską) Delta T.

  Rozpoczęty w 2018 r. projekt został zrealizowany niezwykle szybko i był gotowy do przekazania w lipcu 2019 r. W tym czasie nasz specjalistyczny partner wykonawczy Ista Middle East zapewnił kompleksowe szkolenie dla zespołu technicznego EMPOWER. Od momentu przekazania rozwiązanie okazało się tak skuteczne, że EMPOWER nabył licencję IZAR @ NET 2 na 200 000 urządzeń. Dzięki skalowalnej i elastycznej konstrukcji Diehl Metering nowe liczniki można bez problemu zintegrować w dowolnym momencie.

  Zintegrowane rozwiązanie znacznie poprawiło reputację EMPOWER jako największego dostawcy DCS na świecie. Dziś z dumą kontynuujemy wspieranie EMPOWER w bieżącym wdrażaniu systemów chłodzenia w całym regionie, dzięki naszym innowacyjnym inteligentnym rozwiązaniom pomiarowym.