System IZAR

Technologia IZAR stanowi serce wszystkich inteligentnych rozwiązań pomiarowych Diehl Metering. IZAR umożliwia zdalny i automatyczny odczyt liczników. Dzięki systemowi i oprogramowaniu IZAR można szybko wykrywać i rozwiązywać problemy sieciowe i anomalie. Umożliwia on zwiększenie wydajności, zapewnienie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa i poprawę zadowolenia klientów.

System IZAR System IZAR

IZAR: Więcej danych, mocniejsza firma

Technologia IZAR stanowi serce wszystkich inteligentnych rozwiązań pomiarowych Diehl Metering. IZAR umożliwia zdalny i automatyczny odczyt liczników. Dzięki systemowi i oprogramowaniu IZAR można szybko wykrywać i rozwiązywać problemy sieciowe i anomalie. Umożliwia on zwiększenie wydajności, zapewnienie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa i poprawę zadowolenia klientów.

IZAR to pionierska technologia radiowa, która zrewolucjonizowała branżę, gdy po raz pierwszy pojawiła się na rynku w 1996 roku. Technologia ta zrodziła się jako oryginalny pomysł na odczytywanie liczników drogą radiową. Stale ewoluując, stała się prekursorem Internetu rzeczy i zdobywała po drodze wiele nagród za innowacyjność. Dziś IZAR jest siłą napędową naszych inteligentnych rozwiązań pomiarowych.

ADAPTABLE AND FLEXIBLE

Ponieważ przez ćwierć wieku IZAR był stale ulepszany i unowocześniany, stanowi jedną z najbardziej kompletnych i solidnych ofert na rynku. W przeciwieństwie do wielu podobnych technologii radiowych, potrafi przesyłać dane w szczególnie wymagających środowiskach i warunkach klimatycznych. Duży zasięg i zdolność do pokonywania trudnego terenu w połączeniu z doskonałą terminowością i szczegółowością danych to cechy, które pozwalają  naszym klientom uzyskać niezwykle wysoki poziom dokładności danych. IZAR wykorzystuje standard komunikacji Open Metering System, który zapewnia optymalną współpracę wielu systemów.

Kolejną zaletą systemu IZAR jest jego wyjątkowa skalowalność i możliwość adaptacji. Rozwiązania IZAR mogą się składać z wielu komponentów: nadajników , odbiorników, liczników wyposażonych w system IZAR, terminali oraz oprogramowania do zarządzania danymi. Dane mogą być zbierane z liczników mobilnie za pomocą inkasenckich  systemów chodzonych, jeżdżonych i pasywnych jeżdżonych, jak również z sieci stacjonarnych - lub w dowolnej konfiguracji. IZAR pozwala na wykorzystanie tej samej infrastruktury do zbierania danych o zużyciu różnych nośników energii (cieplnej, elektrycznej, gazowej, itp.) oraz wody.

INTELIGENCJA OPARTA NA DANYCH

System i oprogramowanie IZAR skonfigurowane w ramach infrastruktury AMI (Zaawansowana Infrastruktura pomiarowa) zapewnia ogromne możliwości analizy i monitorowania sieci. Z sieci zbierane są różne dane pomiarowe, w tym dane o zużyciu wody i energii, temperaturze zasilania i powrotu, zużyciu prądu. Są one następnie synchronizowane z naszym oprogramowaniem do zarządzania licznikami IZAR@NET 2 zainstalowanym na Państwa serwerach. Można również skorzystać z oprogramowania jako usługi na platformie IZAR PLUS Portal.

Oprogramowanie IZAR umożliwia natychmiastowe powiadamianie o potencjalnych wyciekach, ingerencjach, kradzieży lub anomaliach. Pozwala uzyskać czytelny podgląd wszystkich elementów sieci i ustalić konieczne naprawy lub modernizacje. System umożliwia monitorowanie każdego aspektu sieci w dowolnym momencie i w każdej sytuacji.

Istnieje również możliwość dzielenia się istotnymi danymi z konsumentami, oferując im aplikację na smartfony IZAR@HOME, umożliwiającą optymalizację nawyków konsumpcyjnych i ostrzegając ich o potencjalnych awariach, takich jak wyciek wody lub nośnika energii. To pewny sposób na zwiększenie zadowolenia klientów.

Plakat w języku angielskim dotyczący systemu Diehl Metering IZAR Plakat w języku angielskim dotyczący systemu Diehl Metering IZAR
 • CIĄGŁE DOSKONALENIE

  CIĄGŁE DOSKONALENIE CIĄGŁE DOSKONALENIE

  Siłą technologii IZAR jest jej zdolność do przewidywania i dostosowywania się do nowych potrzeb rynku. Technologia ta jest stale rozwijana. Dlatego też obecnie staramy się wzmocnić IZAR poprzez integrację AI, która pozwoli nam wykorzystać potencjał oferowany przez konserwację zapobiegawczą oraz wirtualne kopie obiektów fizycznych. Dzięki rozwojowi, IZAR umożliwi przewidywanie i prognozowanie problemów z siecią jeszcze zanim się pojawią.

Rozwiązania u klientów

 • EWA Bahrain

  EWA Bahrain EWA Bahrain

  Bahrajn zamieszkuje półtora miliona ludzi. Wszystkie jego potrzeby energetyczne i wodne są regulowane przez rządową agencję Electricity and Water Authority (EWA). Do 2015 roku EWA zaopatrywała sieć wyłącznie w wodomierze mechaniczne. Współpracując z Diehl Metering, EWA przekształciła swoją sieć dzięki niezawodnym ultradźwiękowym wodomierzom HYDRUS, które stały się podstawą kompletnego rozwiązania sieci stacjonarnej.

  czytaj więcej
 • Støvring

  Støvring Støvring

  Støvring Kraftvarmeværk a.m.b.a. jest typową duńską firmą ciepłowniczą. Zakład użyteczności publicznej jest własnością publiczną i dostarcza ciepło do małego miasteczka Støvring. Dzięki 64 km głównej sieci rurociągów obsługuje ponad 2600 gospodarstw domowych. Firma ma własną elektrownię cieplną, która charakteryzuje się unikalną architekturą i wykorzystuje trzy silniki gazowe do produkcji energii elektrycznej i 65 000 MWh ciepła rocznie. 

  czytaj więcej
 • BRK Ambiental

  BRK Ambiental BRK Ambiental

  Po udanym przetargu Diehl Metering dostarcza teraz BRK Ambiental gamę liczników ultradźwiękowych i wolumetrycznych. Dzięki skróceniu czasu realizacji, firma może kontynuować szybki rozwój przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości wody nieprzynoszącej dochodu. W ten sposób pomaga wprowadzić prawdziwą zmianę w brazylijskiej sieci sanitarnej.

  czytaj więcej