Pracownicy z potencjałem

Program Potential Groups jest dla nas gwarancją stałego rozwoju.

Thomas Hafner, zastępca kierownika ds. finansów centralnych, monitoruje ryzyko finansowe koncernu w pionie Group Treasury w oddziale Diehl w Niemczech.

Idealnie przygotowani na nowe wyzwania

W Diehl staramy się wypełniać co najmniej dwie trzecie wakatów kierowniczych i zarządzających personelem wewnętrznym. To nasz cel. Aby to osiągnąć, kwalifikujemy osoby o dużym potencjale do naszych grup rozwojowych.

Jaki jest cel grup

Istnieją dobre powody, dla których skupiamy się na własnych pracownikach. Wiemy, że osoby o dużym potencjale pasują do firmy i jej kultury. Dzięki promowaniu takich talentów mamy pewność, że nasi pracownicy oraz menadżerowie starający się o dane stanowiska zawsze będą zmotywowani, zaangażowani i lojalni.

Dlatego właśnie nasze grupy rozwojowe wspierają pracowników, którzy są gotowi i zdolni do wzięcia na siebie większej odpowiedzialności w przyszłości. Grupy prowadzone są według modułów, które pomagają pracownikom z dużym potencjałem w dalszym rozwoju kariery oraz metodycznych i personalnych umiejętności.

Pracownicy z potencjałem Pracownicy z potencjałem

ABC kompetencji

Młodsi pracownicy (głównie bez odpowiedzialności kierowniczej) mogą uzyskać gruntowne podstawy przyszłej kariery dzięki przynależności do grupy rozwojowej C. W ten sposób można nabyć kwalifikacje do kierowania projektami i zarządzania liniowego, jak również do pracy w określonej specjalizacji. Funkcjonowanie grupy C jest wspomagane indywidualnie przez działy firmy.

Grupa rozwojowa B  umożliwia rozwój w zakresie kierownia zespołami pracowniczymi i występuje na poziomie Grupy Diehl.

Zakwalifikowanie się do grupy A otwiera możliwość rozwoju w celu kierowania przedsiębiorstwem lub dużymi grupami pracowniczymi. Grupa A, tak samo jak grupa B, występuje na poziomie Grupy Diehl.

Przejście do kolejnej grupy odbywa się w oparciu o model kompetencji, który określa wymagania i kwalifikacje niezbędne, aby znaleźć się w wyższej grupie.

You are currently using an outdated Internet browser, which is no longer supported for technical reasons. To use the Diehl website right, please use a modern browser in the latest version, such as Edge, Chrome, Firefox or Safari.

Consent

We would like to use Google Analytics to optimise the design of our website. Through this, Google collects data which is aggregated and made available to us as a statistical overview. By clicking "Agree", you consent to tracking by Google Analytics. This consent is voluntary and can be revoked at any time. If you click "Decline", no tracking will take place. For more information, please see our privacy policy.