Opieka mentora

Dbam o to, aby różne urządzenia mówiły jednym językiem. Dbam o to, aby różne urządzenia mówiły jednym językiem.

Otrzymałem dużo cennego wsparcia, za które jestem wdzięczny.

Boris Bosnjak, inżynier ds. oprogramowania, tworzy inteligentne rozwiązania w oddziale Diehl Connectivity Solutions GmbH w Niemczech.

Doświadczenie i potencjał dialogu

Nowy pracownik Diehl jest pilotowany przez jeden rok przez doświadczonego fachowca i pracownika wyższego szczebla: jest to podstawowa zasada mentorowania w Diehl. To działa: opieka mentora przynosi korzyści obu stronom.

Cel programu

Roczny program mentorski jest doskonałym sposobem ukierunkowywania transferu wiedzy w całej grupie, ponieważ obie strony korzystają od samego początku. 

Podopieczny mentora

... uczy się rozumieć oraz oceniać własne umiejętności.

... otrzymuje pomoc w działaniach.

... zdobywa się na odwagę, aby znaleźć własną ścieżkę kariery, a także siłę, by dążyć do niej w określony, usystematyzowany sposób.

... staje się częścią sieci zapewniającej siłę do działania oraz dostęp do kontaktów.

... otrzymuje pod koniec roku końcową opinię mentora dotyczącą zawodowych i personalnych umiejętności, potencjału i kierunku rozwoju.

Mentor

... zyskuje nowe pomysły oraz spojrzenie ze świeżej perspektywy.

... ma możliwość zastanowienia się nad swoją własną pracą.

... rozwija umiejętności społeczne i komunikacyjne oraz rozszerza  sieć kontaktów w grupie.

Programy mentorskie w Diehl są wyjątkowe. Wybór podopiecznego zależy od wielu indywidualnych kryteriów, takich jak zainteresowania, kategoria grupy kandydata (A, B lub C) lub wcześniejszy udział w programie dla stażystów. Daj znać swojemu menadżerowi, że chcesz złożyć aplikację!