Programista C/C++ (Embedded Linux)

Dbam o to, aby dostawy docierały do naszych klientów na czas.Dbam o to, aby dostawy docierały do naszych klientów na czas.

Dbam o to, aby dostawy docierały do naszych klientów na czas.

Stefan Wespel, mistrz przemysłowy, kieruje obszarem produkcyjnym High Volume Center B w oddziale Diehl Controls w Niemczech.

W Diehl: przyszłość jest w Twoich rękach!

Obecnie ponad 17 tysięcy pracowników tworzy innowacyjne rozwiązania technologiczne w pięciu dywizjach naszej korporacji: Metall, Controls, Defence, Aviation i Metering. Diehl Controls jest czołowym, międzynarodowym producentem i dostawcą urządzeń sterujących dla sprzętów gospodarstwa domowego, wykorzystujących energooszczędne rozwiązania oraz systemy komunikacji bezprzewodowej. Złóż aplikację w firmie Diehl i dołącz do grona osób tworzących fascynujące technologie. Znajdź z nami swoją wyjątkową scieżkę kariery zawodowej w dobrze prosperującym oraz zorientowanym na przyszłość przedsiębiorstwie.

Do naszej placówki we Wrocławiu poszukujemy:

Twój zakres obowiązków:

  • Rozwijanie oraz utrzymywanie rozwiązań z obszaru Connectivity bazujących na Embedded Linux;
  • Development w obszarze BSP, Kernela, oraz driverów;
  • Aktywny wpływ na tworzenie platformy sprzętowej będącej podstawą dla przyszłych produktów;
  • Wspieranie zespołu projektowego wiedzą i doświadczeniem;
  • Budowanie know-how w obszarze Embedded Linux we Wrocławskiej lokalizacji Diehl Controls przy wsparciu kolegów z pozostałych regionów.

To wniesiesz do naszego zespołu:

Technologie, których używamy:

  • Technologie: Linux Kernel, Linux BSP, PKI, Openssl, Openssh, Reverse-Tunnel, TCP/IP,TLS, mbed-tls, TPM, Secure-Boot, High-Assurance-Boot (HAB imx), HTTPS, NginX, REST, MQTT, HSP, JSON, Protobuf, LAN, WLAN, GSM, GPRS(GSM), LTE-M, (NB-IoT), Bluetooth, I2C, RS485, Modbus, HawkBit, RAUC (Pengutronix)
  • Języki Programowania: C, C++ 17, Python 3, Ansible, Yaml, Shell Scipt, Groovy, Lua
  • Platformy: i.mx6, Raspberry PI, RevPi, Multi-Core Targets
  • Linux: PTX-Dist (Pengutronix), Barebox, Linux Kernel, Linux Driver, Yocto, u-boot
  • Systemy operacyjne: embedded Linux, Linux
  • Narzędzia: GCC, GDB, Clang, Make, CMake, Ninja, Docker, Git, Git-Submodule, Jenkins,
  • Helgrind, Linux & Apps , VPN
  • Metody: SCRUM, KANBAN, Modular flexible Software Architecture, OOD(UML),

Nasze wymagania:
  • 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku
  • Bardzo dobrej znajomości języka C, C++
  • Duże doświadczenie w Embedded linux (z uwzględnieniem wyżej wymienionych obszarów/technologii)
  • Doświadczenie z PTX-Dist (Pengutronix), Yocto, u-boot
  • Znajomość interfejsów i protokołów komunikacyjnych
  • Dobrej znajomości języka angielskiego (umiejętności czytania dokumentacji technicznej oraz swobodnego komunikowania się w międzynarodowym zespole)
  • Praktyczna umiejętność pracy z elektroniką: programowanie, debuggowanie, wykorzystanie narzędzi pomiarowych;
Dodatkowymi atutami będą:
  • Znajomość Python, Ansible, Yaml, Shell Scipt, Groovy, Lua
  • Znajomość platform i.mx6, Raspberry PI, RevPi,
  • Znajomość protokołów BLE, LTE-M, NB-IoT
  • Praktyczna znajomość UML;
  • Znajomość metodologii zwinnego realizowania projektów (Scrum, Kanban);
  • Znajomość języka niemieckiego.
  • Znajomość narzędzi do testowania takich jak Freescale MFG-Tool and Production Support

Korzystaj ze swobody rozwijania własnych idei i rozwiązań, z których i Ty, i my będziemy dumni.

Benefity dla Ciebie:

  • Diehl_Website_Karriere-Benefits_Icons_v08

    Elastyczne godziny pracy

    Bezpłatne napoje

    Firma rodzinne

    Program onboardingowy

    Praca z domu

    Rozwój zawodowy i osobisty

  • trendence Award

Diehl Controls Polska Sp. z o.o.
Paulina Kacprzynska
Pulaskiego 6, 46-100 Namyslow, Poland
Office Wrocław
Silver Tower Center
Pl. Konstytucji 3 Maja 3 p.2, 50-048 Wrocław, Poland
paulina.kacprzynska@diehl.com