Diehl Metall

Dbam o to, aby z metali powstawały produkty do codziennego zastosowania.Dbam o to, aby z metali powstawały produkty do codziennego zastosowania.
At Diehl: The Future Is In Your Hands!

Dbam o to, aby z metali powstawały produkty do codziennego zastosowania.

Thomas Scheidgen, mistrz wytłaczania rur, troszczy się o sprawny przebieg produkcji w oddziale Diehl Metall w Niemczech.
 

Dbam o to, aby metal miał odpowiedni kształt.Dbam o to, aby metal miał odpowiedni kształt.
At Diehl: The Future Is In Your Hands!

Dbam o to, aby metal miał odpowiedni kształt.

Thomas Danilowicz, kierownik produkcji, jest odpowiedzialny za produkcję taśm zimnowalcowanych ze stopów na bazie miedzi w oddziale Diehl Metall w Niemczech.

Dbam o to, aby różne metale były przetapiane w coś wyjątkowego.Dbam o to, aby różne metale były przetapiane w coś wyjątkowego.
At Diehl: The Future Is In Your Hands!

Dbam o to, aby różne metale były przetapiane w coś wyjątkowego.

Erkan Göcer, pracownik odlewni, wyposaża piece odlewnicze w metale, z których odlewane są mosiężne sworznie w oddziale Diehl Metall w Niemczech.

Moim zadaniem jest zapewnić elastyczność w przyszłości.Moim zadaniem jest zapewnić elastyczność w przyszłości.
At Diehl: The Future Is In Your Hands!

Moim zadaniem jest zapewnić elastyczność w przyszłości.

Ana Laura Manca, Inżynier ds. konstrukcji narzędzi, Zapewnienie właściwych narzędzi  dla naszych pomysłów.

Diehl Metall: kształtowanie trwałych wartości

Diehl Metall oferuje zaawansowane rozwiązania przetwórstwa metali. Portfolio obejmuje wysokiej jakości pręty, rury, kształtowniki i odkuwki oraz komponenty przewodzące do specjalnych zastosowań. Popyt na te produkty istnieje od wielu lat wśród tradycyjnych gałęzi przemysłu, jak i wśród klientów, którzy reprezentują nowoczesne megatrendy w zakresie opieki zdrowotnej, gospodarki wodnej, energii odnawialnych, technologii ekologicznych i mobilności.  

Co reprezentujemy

Z portfolio obejmującym wszystkie gałęzie przemysłu, technologicznym know-how i międzynarodową siecią produkcyjną odpowiadamy na wyzwania i trendy przyszłości. Wtórne stopy z zamkniętym obiegiem metali i innowacyjne materiały kompozytowe z Diehl Metall przyczyniają się do jakości i niezawodności niezliczonych produktów codziennego użytku. 

Nasze technologie i produkty

W dziedzinie wyrobów odlewanych i ciągnionych zajmujemy się produkcją złożonych, wysokiej jakości prętów, rur i kształtowników od dziesięcioleci. Produkty wykonane z ponad 50 stopów miedzi są obecnie produkowane dla klientów krajowych i międzynarodowych w branży samochodowej oraz maszynowej, w sektorze elektronicznym, jak również w branży grzewczej i sanitarnej. Nowe stopy do specjalnych zastosowań są poszukiwane coraz częściej.

W dziedzinie odkuwek dla złożonych części kutych firma jest liderem na rynku wysokiej jakości pierścieni synchronizatorów wykonywanych z mosiądzu i stali dla przemysłu motoryzacyjnego. W połączeniu z dużym wyborem innowacyjnych warstw tarcia, takich jak węgiel, nasze pierścienie optymalizują tarcie i właściwości ścierne części przesyłowych odpowiedzialnych za dynamikę jazdy.

W branży metalowej Diehl rozwija i produkuje komponenty przewodzące do specjalnych zastosowań przede wszystkim dla przemysłu samochodowego i elektronicznego. Wszystkie główne etapy łańcucha tworzenia wartości, od produkcji półproduktów, wytłaczania/technologii formowania metalu i poszycia do tworzenia zintegrowanych produktów w procesie formowania wtryskowego, znajdują się w jednym miejscu, co pozwala nam na zapewnianie klientom kompleksowej obsługi.

 • Liczby i fakty o Twoim nowym pracodawcy

  Liczby i fakty o Twoim nowym pracodawcyLiczby i fakty o Twoim nowym pracodawcy
  • Nasi pracownicy wyprodukowali ponad miliard pierścienisynchronizatorów od lat 50. XX wieku. Jeśli wszystkie pierścienie zostałyby umieszczone w jednej linii, okrążyłaby ona całą kulę ziemską ponad dwa razy.
  • Nasz dział inwestuje 450 000 euro rocznie na działania szkoleniowe dla pracowników.
  • Około 45% osób zatrudnionych w naszym zakładzie macierzystym w Röthenbach pracuje tam od ponad 25 lat.
  • W zakresie wyrobów odlewanych i ciągnionych roczna produkcja prętów, rur i kształtowników wystarczy do pokonania odległości między Ziemią a Księżycem.
  • W 2014 roku 2 mld sztuk złączy stykowych ze strefą tworzącą z otworem w płytce pasowanie wciskowe Schempp + Decker zostało wyprodukowanych po raz pierwszy.